aloe vera



host - 121.37 (?)
1.3.2009 17:49

Dobrý večer, naše aloe začala po cca 6měsících co ji máme hnědnout. Záliku dáváme minimálně, pár kapek 1x za 2týdny. Rostlinu máme na parapetu orientovanou na JV. Děkuji za rady. R.M.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 121.37 (?), 1.3.2009 17:49

Dobrý večer, naše aloe začala po cca 6měsících co ji máme hnědnout. Záliku dáváme minimálně, pár kapek 1x za 2týdny. Rostlinu máme na parapetu orientovanou na JV. Děkuji za rady. R.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 1.3.2009 20:03

Pár kapek je málo. Zalívejte občas, ale pořádně. Listy má tenký nebo tlustý? Jestli tenký tak trpí suchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 1.3.2009 20:04

Jestli plochý, tak trpí suchem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.80 (?), 3.3.2009 10:49

Jsou tlustý, vůbec nevypadají, že by trpěla suchem. R.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tazz1 - (8) - 130.54 (?), 13.4.2009 23:06

Tak mi také začala krapet hnědnout. Uvidím co to je. Že by moc zalévání? Spíš to vidím na šok, že putovala ven na terasu. Listy nejsou ani ploché, ani tenké. Spíše se začínají kroutit, jako by zavírat. Nevíte co s tím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 14.4.2009 1:58

Aloe po náhlém vynesení na sluníčko zoranžoví až zrůžoví, jakmile si zvykne tak zase zezelená.

I to kroucení je vynesením na sluníčko - listy se jakoby kroutí do ruličky když má málo vody. Vynesením na sluníčko se zvýšil odpar a jak je zvyklá na chládek vevnitř tak nestíhá čerpat dost vody. Ale nebojte, neublíží jí to, od toho je to sukulent. Lepší sucho než přelití.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.210 (?), 23.3.2009 18:10

Dobrý den všem co sem píšete.Hledám nějaké recepty, jak užívat Aloi, až jsem narazila na Vaši diskuzi.Musím se smát.Mám rostlinu několik let a kdyby jste viděli čím chudák prošla.Dokonce jsem ji i vyhodila bez květináče do popelnice, protože má nebezpečné pícháky.Pak mi jí bylo líto.Tak po 2 dnech jsem jí vyndala.Také spadla z balkonu.Jednou v zimě jsem na ní uplně zapoměla.Na jaře vypadala, že to nepřežije.Po pár zalitích se vzpamatovala.Pak jí spálilo slunce listy a jak už tu někdo psal, po krátké době se zregenerovala i přes to, že měla vypálené fleky.Ty později opět zezelenaly.Tedˇje krásná.Má spoustu malých.Tak si myslím, že je opravdu nenáročná.V létě je venku na přímém slunci hnojim jí jak mě napadne asi 2krát měsíčně.Zalévám denně. A v zimě aby nezmrzla jde na půdu pod vikíř.Teplota do 10°C.V květnu zase ven.Hlínu má na balkonové rostliny s pískem.Je dlouho nepřesazená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika