Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ano většina lidí to myslí dobře, takže radši na 2 týdny zalijí, i víc a většinou to má smysl, ale u aloe jako i u kaktusů jsou 2 týdny ve stojaté vodě ničivější než celý rok bez vody, kořenů i substrátu pro vzrostlé i sazenice --(1 spodní list má dost vody a živin na víc než měsíc přežívání i u 5-10 listé sazenice i větších a zvládne i ve středu vyrůst špičky i několika nových listů, vykvést nebo vyhnat výhon).

Jinak oproti kaktusům dokáže ve veg. aktivním stavu v přirozených podmínkách typu polosluného teplého "jara" využít vyšší vlhkosti pro rychlý růst, ale ve stojaté vodě to nedá nikdy, obzvlášť ve stavu veg. klidu způsobeným zimou nebo i horkem, nebo v nepřirozených podmínkách za oknem kde má něčeho přebytek a něčeho nedostatek oproti přir. prostředí.

Jinak pokud rostlina začne hnít nebo má hnědé listy nebo nějaké mokvavé měkké části je nejlepší všechny neživé napadené části odstranit, pokud je napaden i kmínek tak odříznout vše dokud nezbude jen 100% živá tkáň, i konce listů na spodu kmínku pokud jsou napadeny, ty normálně chrání kmínek když jsou suché a světlé, ale napadené části by i po přesušení mohli znovu snadno vyvolat hnilobu. 

To co zbyde nechat alespoň týden zaschnout a teprve pak zasadit do vlhkého substrátu s dobrou vzdušností (50%+ písek, štěrk), dát pozor zezačátku na spodní živé listy nebo poranění na kmínku při kontaktu s mokrou hlínou, aby nezačlo opět hnití.

Zezačátku na kořenění do spodu i hojení je lepší zalévat po vyschnutí do podtácku a nechat substrát vodu nasáknout aby nezbyla dole žádná. (u vzrostlejších toto zalévání podporuje tvorbu výhonů na kořenech a podzemní části kmene)

Vždy a nejenom u aloe se vyplatí i v nepřirozeném prostředí u nepřirozeně rostoucí nebo pěstované rostliny dodržovat podmínky a jejich poměry v roku co nejvíc podobné přirozeným nebo těm co ona rostlina vnímá a reaguje na ně. 

Pro většinu aloí je přirozený veg klid v zimě a v létě (zima+sucho, horko+sucho) a veg. aktivní růst (teplo, vlhko, polostín), s tím že pro většinu druhů a oblastí výskytu jsou některá období různě dlouhá, chybí nebo převažují. A mají vliv na velikost rychlost růstu odolnost i obsah látek, atd.

Např: i při nadměrném dešti nebo zatopení v přírodě se voda navíc vsákne nebo sluncem a větrem odpaří a s několikatýdení stojatou vodu nikdy nepřišla do kontaktu, stejně jako za oknem v zimě má při 8 hodinách světla teplo jako v létě - což by v přírodě nenastalo a rostlina reaguje jako na pohromu a sazenice věnuje všechnu energii tvorbě výhonů než růstu, nebo roste vytáhlým způsobem - myslí si že chybějící světlo způsobil např: zával nebo něco na ni spadlo... atd. Na bažinu, stojatou vodu a hnilobu reaguje jako asi žirafa na antarktickou zimu - tak moc neznámé a nepřátelské podmínky ji zničí dřív než je vůbec zaregistruje a vytvoří nějakou strategii přežití, i když právě ty v podobě pouště zapříčinily vznik dnešní aloe s vlastnostmi opačnými než její předchůdce i když vše ostatní podlehlo..

tm1ra@seznam.cz

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika