Žloutnutí středový listů rajčat



host - 220.14 (?) 
16.5.2018 17:37, zobrazeno: 6138x

Dobrý den, nevíte proč mi žloutnou středové listy u rajčat? Je to nečeho nedostatek? Děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 16.5.2018 22:09

Z logiky proudění živin bych spíš tipnul na přebytek nějakého prvku či na cizorodou látku (herbicid?) v substrátu či půdě. Běžně při nedostatku něčeho rajčata žloutnou či vadnou od konce listů či jejich okrajů (vlastní zkušenost).

V čem je pěstujete? Zkuste je přesadit do úplně jiného materiálu, a to tak, že starý substrát co možná nejvíc očistíte z kořenů.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sasman - (23) - 250.70 (?), 16.5.2018 23:21

Tipnul bych si nedostatek železa (Fe - iron)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 181.248 (?), 17.5.2018 7:15

Přikládám foto jak vypadají rajčata zasažená Roundupem.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.14 (?), 17.5.2018 17:12

a vzpamatovali se? Rondepovala jsem v okolí, ale dost daleko. Nezdá se mi, že bych je zasáhla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 38.141 (?), 22.5.2018 17:48

Letos mi ve skleníku sadba rajčat udělala něco hodně podobného. Už jsem si říkal, že jsem šoatně vyplách postřiikovač po Roundupu a šel, že si koupím rsadbu u zahradníka. Byl jsem u třech a všichni měli ta rajčata plus minus stejná, stejnou vadu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.123 (?), 22.5.2018 18:47

Já bych nepochyboval o tom že jde o zbytky herbicidů, nejspíš v zemině. Mi se takový problém stal cca před třemi roky, zničilo mi to polovinu sadby. Od té doby jsem vynechal nákup substrátů od inkriminované firmy a beru ten úplně nejlevnější z jednoho marketu. Podle obalu je vyrobený v Německu a problém jsem neměl. Ale zase kvalitou ten substrát je dost špatný, no... Těžko říct kde vzít jistotu. Skončíme všichni na kokosu a to bude... na kokos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika