Zloutnuti listu balkonovych rajcat



host - 94.244 (?) 
13.7.2023 6:44, zobrazeno: 1077x

Dobry den. 

Hledal jsem zde i na netu a nenasel nic podobneho. Nevite co by to mohlo byt za problem?

listy
listy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.10 (?), 18.7.2023 11:14
vzhledem k tomu, že vám dosud nikdo neodpověděl, pokusím se o radu já, i když rajčata pěstuji jen ve volné půdě. Podle mě jde o nevyváženost dostupných živin, konkrétně nedostatek draslíku. Důsledkem nedostatku draslíku je hromadění dusíku v listech, proto jejich sytě zelená barva. Přebytek dusíku pak může na rostlinu působit až toxicky, což se projevuje postupným zasycháním listů, které začíná na špičce listu a postupuje po okrajích. Přirozeně u rajčat pěstovaných v truhlících s omezeným množstvím zeminy je mnohem složitější udržet přísun živin v optimálním vyrovnaném a pro rostlinu nejvhodnějším poměru a z toho vznikající problémy s růstem jsou poměrně časté. Pomoci by mohlo třeba hnojivo na list Atlante K20 nebo aspoň trochu rozdrceného síranu draselného, celé granule se totiž rozpouští pomaleji. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.244 (?), 21.7.2023 13:17

Velmi dekuji za odpoved. Jeden z nazoru byl i to, ze by mohlo jit o upal/uzeh, takze jsem rostliny lehce zastinil a na novych listech se jiz zasychani neobevilo. Nicmene si Vasi odpoved ulozim a v pripade opetovneho zasychani se budu ridfit Vasi radou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 24.7.2023 16:07

Trochu s křížkem po funusu, ale omlouvá mne to, že jsem většinu času mimo civilizaci, tedy bez počítače.

Kdybych se neflákal, odpověděl bych podobně jako Walter. Jen s tím rozdílem, že jako první opatření bych zdůraznil zastínění kontejnerů. V tom pekle, co teď rajčata i papriky žijí na mém balkóně po velkou část dne, by bez zastínění asi vůbec nepřežily. Mírně zastínit i rostliny tenkou netkankou (ale tak, aby jen stínila, ale neuzavírala prostor) není také rozhodně na škodu. Taky je letos takhle stíním. Nicméně důkladné zastínění kontejnerů je důležitější. A dostatečná zálivka. Obě opatření jsou pak prevencí proti suché hnilobě.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 94.244 (?), 3.8.2023 9:35

Po case potvrzuji ze zastineni vyresilo usychani a vsechny nove listy uz jsou ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 5.8.2023 10:46

Skvělá zpráva. Ono ale nejspíš taky pomohlo to, že ta příšerná vedra skončila.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika