Zloutnuti a usychani listu rajcat po pohnojeni



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
25.7.2018 23:00, zobrazeno: 4181x

...ulezelym hnojem od bylozravcu ve skleniku. K pohnojeni doslo k zime. takze kauzalota neni tak jednoznacna jak se jevi z nadpisu. Jde o prekyseleni pudy? uz jsem tam rozptyloval popel, ale rostlny dale umiraji. vice popela?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.179 (?), 25.7.2018 23:48

A nešní jim při těhle teplotách jenom horko? Hnůj se pod rajčata dává běžně, já ho dávám při sázení také, prospívá jim.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.179 (?), 25.7.2018 23:51

ps - podle toho vašeho textu mi to přišlo, že ve skleníku máte rajčata od loňska a letos jste je přihnojil hnojem, načež začala žloutnout wink.. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 241.217 (?), 26.7.2018 15:52

to by podobne chcipaly i v minulych letech, napr v 2015, horkem to asi nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2744) - 6.138 (?), 9.9.2018 13:41

Jak moc bylo toho hnoje? Pravděpodobně působí dva vlivy najednou: přehnojení amoniakálním dusíkem a vysoké teploty. Obojí totiž zabraňuje dostatečnému příjmu vápníku u rajčat. Mám s vápníkem potíže od samého začátku pokusu: listy rostlin na balkóně neustále žloutnou a postupně usychají díky vyplavování živin. Ale rostliny rostou dál, plodí. A na některých plodech se mi objevila suchá hniloba - zase projev nedostatku vápníku.

Pohnojil jsem dusičnanem vápenatým a teploty klesly: suchá hniloba zmizela. Žloutnutí a usychání listů se zmírnilo, ale nepřestalo. Některá má rajčata na balkóně jsou do metru i více zespoda úplně holá, ale vršky stále plodí. Dospěl jsem k závěru, že to nechám na Matce Přírodě: však Ona ví, co dělat. Vybavila je odolností. Takže jen pravidelně obírám žluté a suché listy, aby rostlinu nezatěžovaly a občas je pohnojím, ne hnojem ale ledkem vápenatým.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika