Zloutnuti a usychani listu rajcat po pohnojeni



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
25.7.2018 23:00, zobrazeno: 4191x

...ulezelym hnojem od bylozravcu ve skleniku. K pohnojeni doslo k zime. takze kauzalota neni tak jednoznacna jak se jevi z nadpisu. Jde o prekyseleni pudy? uz jsem tam rozptyloval popel, ale rostlny dale umiraji. vice popela?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.179 (?), 25.7.2018 23:48

A nešní jim při těhle teplotách jenom horko? Hnůj se pod rajčata dává běžně, já ho dávám při sázení také, prospívá jim.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.179 (?), 25.7.2018 23:51

ps - podle toho vašeho textu mi to přišlo, že ve skleníku máte rajčata od loňska a letos jste je přihnojil hnojem, načež začala žloutnout wink.. L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 241.217 (?), 26.7.2018 15:52

to by podobne chcipaly i v minulych letech, napr v 2015, horkem to asi nebude

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 6.138 (?), 9.9.2018 13:41

Jak moc bylo toho hnoje? Pravděpodobně působí dva vlivy najednou: přehnojení amoniakálním dusíkem a vysoké teploty. Obojí totiž zabraňuje dostatečnému příjmu vápníku u rajčat. Mám s vápníkem potíže od samého začátku pokusu: listy rostlin na balkóně neustále žloutnou a postupně usychají díky vyplavování živin. Ale rostliny rostou dál, plodí. A na některých plodech se mi objevila suchá hniloba - zase projev nedostatku vápníku.

Pohnojil jsem dusičnanem vápenatým a teploty klesly: suchá hniloba zmizela. Žloutnutí a usychání listů se zmírnilo, ale nepřestalo. Některá má rajčata na balkóně jsou do metru i více zespoda úplně holá, ale vršky stále plodí. Dospěl jsem k závěru, že to nechám na Matce Přírodě: však Ona ví, co dělat. Vybavila je odolností. Takže jen pravidelně obírám žluté a suché listy, aby rostlinu nezatěžovaly a občas je pohnojím, ne hnojem ale ledkem vápenatým.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika