Zlomené rajče v půlce



host - 174.239 (?) 
5.6.2012 15:47, zobrazeno: 23832x

Zhrozil jsem se, když jsem přišel na balkon :(

V půlce zlomené rajče, takže je na vyhození, Zrovna to bylo rajče na které jsem sázel, velký květináč, atp...

Měl jsem příliš malou tyčku? Vím, že byly strašně vichry, ale nečekal jsem, že se může zlomit, ach jo :(


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 5.6.2012 15:55

Když jsem byl malé dítě, tak jsem slyšel mou babičku, jak říká, že když ona byla malé dítě, tak slyšela od své babičky, že kdysi žili lidé, kteří říkali, že v takovém případě, se někdy stane, prý ale skoro vždy, že takové zlomené rajče znovu obrazí a netřeba ho vyhazovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.226 (?), 5.6.2012 16:04

Ovšem je třeba dát k rajčeti tyčku do výšky, do které doroste, případně do které ho necháme dorůst. Takhle by se zlomilo časem stejně, vítr nevítr. Je tady spousta fotografií tyčkových rajčat i s tyčkami, na záhonech i v nádobách, proč si je tazatel, probůh, neprohlédl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 140.163 (?), 5.6.2012 17:11

Jestli dobře vidím, na obrázku stále ještě zlomená část visí na stonku. Co ji tak zkusit narovnat, omotat páskou a pevně vyvázat k opoře? Když nesroste, tak z nejvyššího zálistku pod zlomeninou zapěstovat nový výhon? Jak prosté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 5.6.2012 18:13
vyselo na par mm uz jsem to odstranil. Mam to tedy takto nechat zalevat a ono z toho mozna neco bude?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.6.2012 18:45

A to co se ulomilo jste mohl dát do vody zakořenit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 5.6.2012 23:25

Nebo přímo do vlhké země do stínu. Do 2 týdnů zakoření také.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.239 (?), 6.6.2012 2:28

bohužel to co se ulomilo jsem vzteky vyhodil :(Takhle se to také v hlíně chytně ta spodní část?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 224.18 (?), 6.6.2012 8:14

Podle Vašeho snímku vyrážejí za pažbím listů postranní výhony. Nechte v tomto stavu rajče tak týden a uvidíte, jak výhony zesílí. Jeden z nich, zpravidla ten nejvýše, případně ten pod ním, bude-li silnější, nevylamujte a nechte ho jako nový vrchol. Ostatní pak vylomte. V podstatě každé takto poškozené rajče bude vždy pokračovat v růstu z postranních výhonů, jde jen o to, nechat jen jeden, aby ostatní nekonkurovaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.2 (?), 6.6.2012 10:11

Ta spodní část bude pokračovat v růstu...smiley, jak píše p. Walter, vyberete si silnější zálístek a ten bude tvořit hlavní výhon. Někteří tento postup využívají k množení. I ze zálístku, který vylomíte si vypěstujete další sazenici (zakoření jak ve vodě, tak v hlíně) wink. Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika