Zasychani sazenic rajcat



Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?)
25.4.2017 22:15

jj. například dusíkatým vápnem... postup v jiném vláknu.

SfK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 227.97 (?), 25.4.2017 15:14

Měli jsme krásné sazenice a přepikýrovali jsme je do kelímků jako vždy a dali na okno a za pět dnů některé rostliny začaly padat.Tak jsme kelímky s rostlinamy vysypali a v půlce stonku bylo zůžení až jak na hnilobu a nebo ožrané a rostlina byla pryč Přelito není..Zeminu jsem bral ze skleníku a míchal s koupeným substrátem.V hlíně když jsem vysypal kelímek, tak tam byly??? jak nějaké malinké žížalky nebo co.Vůbec nebyly ani vidět.Dá se ta zemina ve skleníku ještě teď nějak dezinfikovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 25.4.2017 22:15

jj. například dusíkatým vápnem... postup v jiném vláknu.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 29.4.2017 13:09

To dusíkaté vápno, se používá každý rok? I na záhon venku na zahrádce?Bez zadělání folií?Ve skleníku se dá zadělat, ale venku to nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.118 (?), 29.4.2017 15:52

Dusíkaté vápno jsem na podzim rozhodil venku na záhony, poté zapravil, zalil a přikryl folií. Jinak mám dotaz co se týče kupovaného substrátu a zbytků herbicidů: myslíte že by pomohlo ho prolít vodou, nechat vyschnout a poté normálně použít. To celé myslím jako preventivní opatření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.74 (?), 29.4.2017 22:16

Proti reziduim herbicidu to neudela nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 29.4.2017 23:00
Také mám po sazenicích rajčat.. pak odešel dvouzubec, Jiřiny, vitálka.. příští rok už kupovaný substrát nechci ani vidět... než se s tím takto piplat, tak raději nic.. hurá na kompost ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 226.5 (?), 30.4.2017 6:14

A použila jste výsevní substrát (třeba od Agra)? Taky jsem měl problémy s obyčejným zahradnickým substrátem, sazenice rajčat vůbec nerostly a některé padly, ale s výsevním to je paráda. Naopak právě se směsí kompostu a hlíny mám nedobré zkušenosti pro výsev, obsahuje zřejmě choroboplodné zárodky nebo flóru, kde se klíčím rostlinám moc nedaří. Tam bude asi nutnost důkladného propaření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 30.4.2017 22:26

Můžete kupovat substráty v řadě Agro-Profi, kde by měly být testy přísnější a tudíž kvalita bezproblémová (obdobně i Rašelina Soběslav a jiné dražší značky). Kdyby pomáhala "rozcvička" jakéhokoliv typu, tak by ji výrobce substrátu použil = střídavé převlhčení a vyschnutí Vám pomůže leda tak od dusíku...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.156 (?), 1.5.2017 22:45

Mám také tento problém. Napadá mě, jestli by to nemohl být škůdce roztoč, který nemá české jméno. Škodí také na paprikách, ale viděla jsem někde na netu obrázky napadených rajčat, brambor také saintpaulií. Není viditelný pouhým okem. Latinský název má Hemitarsonemus. Zítra postříkám "Verimec". Dám potom vědět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika