Začátečník v novém skleníku - papriky, okurky



Bellis - (7) - 30.194 (?) 
17.4.2017 7:29, zobrazeno: 13077x

Skleník jsem si přála dlouho a konečně mi ho manžel koncem března uvedl do provozu. Jenže musím přiznat, že nemám jasno s pěstováním paprik, okurek, rajčat..Skleník je dlouhý 6 metrů, šířka 3 m. Šířka záhonu je kolem 1.1 m. Myslela jsem, že vysadím okurky co nejblíže ke stěně skeníku - s odstupem v řadě 40 cm. tj. celkem 14 rostlin na každou stranu a pak směrem ke středu skleníku vysadím papriky - řádek po 30 cm. tj celkem 20 rostlin na každou stranu skleníku - výsadba po jedné rostlině, jde o hybridy tak je asi zbytečné sázet po dvou? (Lungy, Radmila, Raduza, Jablina, Oreny). Rajčata jsem zvažovala, pěstuji je venku na vyvýšeném záhonku, tak nevím, zda má smysl je dávat i do skleníku? Velmi se mi osvědčilo Tomatoberry, Sweet Aperitif, Mandat, Goldkrone, Pollicino... - venku bez praskání. Třeba Rosellu už si znovu nedám. Zkusím Limetto. Nicméně moje plánovaná výsadba skončila v okamžiku, kdy mi jeden pán řekl, tak to nedělejte, budete tam mít džungli. A doporučil spíše jednotlivé úseky - jen z okurek a jen z papriky - na jednu stranu a na druhou stranu jen rajčata - i kvůli střídání plodin. Plánuji tam také výsadbu révy - 1 max. 2 rostliny. Prosím tedy o radu, jak to ve skleníku máte Vy? A díky za Váš čas, pomůže mi to.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 157.1 (?), 17.4.2017 9:03

S rajčaty souhlasím - pokud nemáte problém venku, nedávejte je do skleníku. Pokud na ně pár dní zapomenete, budete tam mít džungli, rostou 2x bujněji a silněji. Já měl stonky cca 3cm v průměru, mohutné listy, a pod střechou velmi rychle přelívající se masu zeleně. Už nikdy více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.2 (?), 17.4.2017 9:19

Nebudu Vám říkat, jak si to máte ve skleníku rozvrhnout, pouze nastíním, jak to máme my v našem skleníku.Použiju k tomu Vaší fotografii skleníku, na které jsem znázornil směr svitu slunce žlutou barvou.Skleník máme vystavený slunečnímu svitu podélnou stranou skleníku přibližně jižní stranou.Připomenu důležitou radu... je třeba dbát, aby si plodiny zbytečně nestínily, protože každá z nich má odlišnou výšku.

Nyní máme ve skleníku vysety různé flancky, které, až příjde čas, přesadíme ven na záhon.Dále ředkvičky, salát, které se budou za chvíli konzumovat.Až se prostor vyprázdní, přijdou na řadu rajčata, okurky salátovky, nakládačky, a papriky.

Na zadní podélné straně pak pujdou vysadit rajčata-protože jsou nejvyšší.čelo skleníku osázíme sezenicemi okurek.Na druhou podélnou stranu vysázíme papriky.Mají nejnižší výšku.

Na střešní ploše, zevnitř máme na drátěnce révu.

vysvětlivky: žlutá-sluneč.paprsky

           červená-rajčata

           tm.modrá-okurky

           svět.modrá-réva

           zelená-papriky

Pamatujte na to, nevysazovat rostliny na husto, protože se velmi rychle rozrostou, a budete v tom mít džungliblush


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 142.1 (?), 17.4.2017 10:21

Skleník mám postavený u zdi. Na zdi pěstuji rajčata do výšky 3 m. V prostoru mám papriky a v čele vždy 3 roubované okurky, okurky střídám, jeden rok v čele, druhý rok u vchodu. Předtím salát, ředkvičky, kedlubny.

Co tam budete dělat se 14 okurkami, to nevím. Mně by stačily dvě, tři dávám, kdyby náhodou jedna uhynula.  J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 17.4.2017 10:25

Taky dávám dvě až tři okurky a je to k nesnězení (tříčlenná rodina)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 17.4.2017 10:43

Mám podobně velký skleník 2,5x6 m nyní 3. rokem. Rajčata pěstuju na jedné straně 6 ks cherry vysazených metr od sebe a vedených na 4-5 výhonů (loni) a na druhé straně 4 neroubované okurky (úroda pro více jak 4členou rodinu). Papriky jsem měla loni napadené mšicí, úroda nic moc, ty pěstuju raději venku v ohrádce. Nyní je tam salát, ředkvičky, kedlubny, muškáty, kany a také přísada rajčat, které půjdou na zahradu.

15. 4. 2017
15. 4. 2017
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bellis - (7) - 30.194 (?), 18.4.2017 23:21

Ok - upravím počet. Ale něco do toho skleníku dát musím... Předpokládám, že toho také dost rozdám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
helinka85 - (5) - 33.2 (?), 21.4.2017 14:50
Mám v plánu na zadní stranu okurky na síť, před ne papriky. Záhon je dost široký. Nebo co poradíte? Potom jedna strana papriky a druhá rajčata. Jsem také začátečník :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bellis - (7) - 30.194 (?), 18.4.2017 23:17

Děkuji moc za rady a za čas. Rajčata stále zvažuji, zda je vůbec do skleníku dávat. No možná Thomatoberry a Sweet aperitif  - tam pár rostlin dám. A připomenutí správného sponu není od věciwink. Mám sklon to zahustit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika