Začátečníci a papriky



mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?)
10.2.2018 1:01

zdravím, seju do minipařeniště které se dá koupit v hyper super marketu, nechávám trochu pootevřené odvětrávání a položím na topení, pokud je topení hodně horké dám pod něj ještě něco aby neměl přímý kontakt s topením ale byl kousek nad ním, substrát čistý perlit ale vždy koupím nový aby bylo jisté že neobsahuje případné zárodky plísní, nahoru na perlit dávám toaletní papír přes který zalévám aby povrch perlitu byl stále vlhký, klíčí cca po týdnu někdy i dvou, záleží na odrůdě, pikýrovat až se objeví první pravý list, přesazuji do bedničky ve sponu 5x5cm, mají tam mnohem lepší kořenoví systém než v kelímcích.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
ginaupitty - (3) - 28.93 (?), 10.2.2018 0:31, zobrazeno: 4392x
Zdravím všechny, snad vám nebude vadit další zacatecnicke téma ale tentokrát o paprikach. Viděla jsem mnoho způsobů. Perlit+substrat na vysev. Samotný perlit. Samotný substrat. Jiffy tablety. A protože jsem se ještě nerozhodla pro to pravé koupila jsem vše. Byla bych ráda zda by každý popsal svůj postup :). Dale jsem se chtěla zeptat na mini pařeniště. Je klasické bez odvětrávacích otvorů.. Ma otázka tedy zní je potřeba vytvořit díry? Pokud ne, mám ho odklopit? Bojim se napadení plísní. A jako nováček bych byla za radu ráda :) Umístění jsem si vybrala naproti stresnimu oknu pri teplotě 23_26 st. Diky všem za rady :)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?), 10.2.2018 1:01

zdravím, seju do minipařeniště které se dá koupit v hyper super marketu, nechávám trochu pootevřené odvětrávání a položím na topení, pokud je topení hodně horké dám pod něj ještě něco aby neměl přímý kontakt s topením ale byl kousek nad ním, substrát čistý perlit ale vždy koupím nový aby bylo jisté že neobsahuje případné zárodky plísní, nahoru na perlit dávám toaletní papír přes který zalévám aby povrch perlitu byl stále vlhký, klíčí cca po týdnu někdy i dvou, záleží na odrůdě, pikýrovat až se objeví první pravý list, přesazuji do bedničky ve sponu 5x5cm, mají tam mnohem lepší kořenoví systém než v kelímcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.137 (?), 10.2.2018 11:45
To pikyrovani do bednicky je zajimave, pamatuji si, ze to tak dela slechtitel Meisl. Nikdy jsem to nezkusil.mozna by to slo dat je i do truhliku.Jak hluboke mate ty bednicky?honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 10.2.2018 12:39

Do bedniček se pikýrovalo od dávných dob zahradnictví. Je to nejproduktivnější způsob. Hluboké jsou tak 5 - 6 cm. Pro papriky asi víc, nevím, nepoužívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.119 (?), 10.2.2018 15:22

pikýruji do velkých plastových vaniček od baleného masa cca do 5 cm podle odrůd. Stačí to. Ve fázi 8 pravých lístků jdou do kelímků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?), 10.2.2018 17:06

ano viděl jsem to u Maisla a vloni zkusil, papriky v bedničce měly podstatně větší kořenový systém než ty v kelímku a líp a rychleji rostly i po přesazení do skleníku, používám malé umělohmotné přepravky od zeleniny vystlané igelitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika