Výsev paprik do kelímku



Paulo-77 - (7) - 43.23 (?)
12.3.2017 10:07
Chtěl jsem se zeptat, mám chilli semena v jiffech, teď jsem si všiml že na klíčcích jsou jemné vlásky, posílám fotku z internetu, je to plíseň nebo ne?
Klíčení chilli
Klíčení chilli
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 33.3 (?), 5.2.2017 10:44, zobrazeno: 9119x

Zdravím, při výsadbě paprik do kelímku od Perly vyrostla asi 1/3 i se semínkem nahoře, ostatní jsou otevřené se základníma lístkama, potřebuju poradit, kde jsem udělal chybu. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.17 (?), 5.2.2017 11:47

Semena byla asi hodně vysušená. Možná by to chtělo před výsevem semena paprik namáčet ve vodě 16-25 °C, položená např. na talíři, zalitá vodou jen tak aby byla pokryta. Doporučená doba pro papriky 25-40 hodin (opsáno z literatury). Tomu semínku na děložních lístcích se říká helma. Někdy jsou děložní lístky tak vitální, že se rostlinka helmy zbaví. Lze také u některých tuto helmu opatrně bez poškození lístků mechanicky odstranit.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.3 (?), 5.2.2017 15:06

Ano, máte pravdu budou to vysušená semena, na podzim jsem je sušil na okně týden až 10 dní. Jinak postupuju skoro podle vašeho návodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mapri - (29) - 97.126 (?), 6.2.2017 15:36

Někdy se stává, že když semena zasadíte málo hluboko, tak vám zem nepomůže helmu slíknout, někde jsem slyšela, že se mají proto sít asi 1 cm do hloubky.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 33.3 (?), 6.2.2017 16:04

A já sadím hluboko 3-5mm.A to je asi chyba.Je to málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 6.2.2017 16:50

Ale to jsme si nerozuměli. Pokud je obal semena jen přisedlý na děložních lístcích, tak ho děložní lístky samy vytlačí a uvolní se i když budou nad zemí. Můžete jim také pomoct pomocí pinzety a zbytek semene stáhnout.. Ale pokud je opravdu na semenáčcích tuhá helma, tak jim žádné zasazení o půl centimetru hlouběji nepomůže. Potom je možné pomoct vlhčením semene například slinami (což se mně až tak neosvědčilo) nebo snažit se zbytek semene rozdrtit (ne vždy se to povede bez poškození děložích lístků).

           Vladimír

PS.: Rostlinka s částečně poškozenými lístky se jistě opozdí oproti rostlinám s nepoškozenými u rajčat o cca sedm dní. Proto to řeším tak, že ihned namočím a vyseji nová semena. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.25 (?), 7.2.2017 10:33

to je v pohode, ja pestuju chilli, a tam cca 1/3 malych rostlinek vyrazi z hliny a ma jeste na vrcholku prvnich listku "seknute" seminko, to nevadi, paprika se ho za par dni sama zbavi, proste ho roztrhne a schodi, ono se to nezda, ale rostlinky maji ohromnou silu, takze rucne bych to nesundaval, mohl by jste tak poskodit rostlinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.25 (?), 7.2.2017 12:27

3-5 mm hloubka vysevu, je naprosto dostacujici. korinky si do hloubky pote zarostou sami dle potreby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paulo-77 - (7) - 43.23 (?), 12.3.2017 10:07
Chtěl jsem se zeptat, mám chilli semena v jiffech, teď jsem si všiml že na klíčcích jsou jemné vlásky, posílám fotku z internetu, je to plíseň nebo ne?
Klíčení chilli
Klíčení chilli
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.252 (?), 12.3.2017 10:13

Toto podla mna plesen nebude. 

Toto sú vlasové korienky: D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika