Víceleté pěstování rajčat



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.2 (?)
6.5.2012 11:40

Nejsem si jistý, zda toto má v našich podmínkách nějaký smysl. Jednak je naprosto nedostačující světelná intenzita v říjnu - lednu, a hlavně rostliny přes vegetaci napadá řada chorob, které se zcela jistě přenesením rostlin do zimoviště "nevypnou", ale buduou pokračovat v rozvoji na oslabených rostlinách. Výsev ze semínek právě tento problém efektivně odstraňuje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
host - 176.163 (?), 6.5.2012 11:19

to by asi musela být zcela zdravá rostlina bez jakýchkoli příznaků plísně. Zkoušela jsem přezimovat gazánie ale i tam byl výsledek nic moc přežila každá třetí. to rajče bych letos zkusila nemám sice moc místa protože mám hodně fuchsií, fíkovníky,kaktusy, muškáty a tak v předjaří kdy je dávám rašit je to docela náročné, ale jeden květináč ještě někde vmáčknu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.2 (?), 6.5.2012 11:40

Nejsem si jistý, zda toto má v našich podmínkách nějaký smysl. Jednak je naprosto nedostačující světelná intenzita v říjnu - lednu, a hlavně rostliny přes vegetaci napadá řada chorob, které se zcela jistě přenesením rostlin do zimoviště "nevypnou", ale buduou pokračovat v rozvoji na oslabených rostlinách. Výsev ze semínek právě tento problém efektivně odstraňuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 6.5.2012 19:08

Smysl bych viděla pouze k zachování genofondu nějaké nedostupné hybridní odrůdy. Přechovávat rostlinu z drahého semínka se nevyplatí. Z jednoho semínka vysetého v lednu jsem schopna rozpěstovat až 15 sazenic pro výsadbu v květnu. Mně se povedlo přechovat od loňska jednu rostlinu determinantní odrůdy. Přežila vánoční temno, teploty blízko nule v téměř nevytápěné místnosti začátkem února, dále mrazík na Velikonoční pondělí ve skleníku. Má rajčátka, ale mám pocit, že toho na ni bylo moc, už se jí asi nechce růst. Možná je to tím, že je determinantní a že vyčerpala svůj potenciál růstu geneticky daný. Přikládám snímek.  Jiřina

Rajče, které již roste druhým rokem.
Rajče, které již roste druhým rokem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.25 (?), 7.5.2012 0:12

Ta fotka, to je asi řízkovaná rostlina z té původní, že? Vypadá takové chuďátko.. Mně jde o zazimování celé rostliny a opětovné uvedení do vegetace. Je jasné, že rostlina musí druhým rokem dostat nový výživný substrát s kompostem atd.

Napište mi prosím, jak z jednoho semínka děláte během pěti měsíců patnáct rostlinek :) Letos si mi kočka lehala do čerstvě narostlých rostlinek.. naštěstí se o kočkách říká, že mají veliký cit, a ona mi to potvrdila, až na jedno všechny přežily.. Metoda se ale může sejít.. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 7.5.2012 18:58

Viz moje příspěvky na vláknu Rajčata tolerantní k plísni bramborové. Když začnete v lednu, tak můj postup stihnete 2x a můžete mít rostlin k 15.5. asi 20. Jde o geometrickou řadu. Ztráty sazenic uhnitím letos nemám. Jiřina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.231 (?), 13.4.2021 14:48
Teta pěstovala doma rajče keříčkove dva roky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika