Uragan F1



Stránky: 1,  2,  3   
host - 69.65 (?) 
7.2.2019 8:09, zobrazeno: 10751x
Kdo pestoval, jake mate zkušenosti?Zajima me hlavne odolnost k listovým chorobam(ne plisen bramborova),rannost, urodnost. Letos sem nesehnala Tornado, tak sem vzala tohle, dodatecne sem se sice k Tornadu dostala v jinem kramu, ale tohle už letos vyseju.Docela by mne zajimalo srovnani s Tornadem. Jinak pestuji hlavne harloom odrudy, ale musim mit i neco ranejšiho, neboť ty stare odrudy jsou spíše pozdní.Tornado musím říci, že poprávuje u nás tolik žadané. Zdravotní stav rostlin skvelý, plodnost,slušna chuť, i ranost. Předtím sem mivala Start S, aleu mne trpí septoriozou, ani plodnost nic moc.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 69.65 (?), 17.2.2019 8:48
Tak nikdo nepřispel... za to sem se nahodne tady dočetla, ze lidem špatne klícila semena a rostliny byly male a plodú malo:(( Tak nevim, jestli ho vubec vyset. Kateřina Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.66 (?), 17.2.2019 21:30

Měla jsem ho po dva roky a už ho pěstovat nebudu.Ranné určitě není. Nejranější u mě bylo Stupické, Tamina a Gardenberry. Mám u něho poznamenáno: pouze 4 vijany, málo rajčat a žlutý límec. Plodné je Pedro, Tornádo, Sonet a Tastier. To jsou mé zkušenosti snad vám to drobek napoví. Bohuna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.65 (?), 17.2.2019 22:06
Tak to jste me nepotešila... Asi ho tedy nevyseju.Škoda semen, ale asi je vyhodím. Kateřina Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 185.194 (?), 18.2.2019 5:23

Také jsem Uragan pěstoval 2 roky, ale letos už není na mém seznamu asi 30 pěstovaných odrůd. Semena klíčila vždy 4 den od výsevu, rostlina byla před výsadbou na trvalé stanoviště vždy nejsilnější a plody zrály jako první z odrůd stejné velikosti (Start, Tornado..). Narostlo vždy asi 6 vijanů, ale jen na 2 spodních byly plody zdravé. Na dalších se vždy objevila hniloba a každý rok se to opakovalo. Substrát, zálivka, stanovište vše bylo stejné jako u ostatních odrůd. Proto letos už nebude. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 18.2.2019 8:29

Zajímavé a pesimistické výhledy. Přitom Uragan by měl být vylepšené Tornado - dle tabulky v Zahrádkáři má Tornado střednjí skladovatelnost a střední odolnost proti praskání, hmotnost 80-100g, Uragan vysoké odolnosti a skladovatelnost a hmotnost 100-120g. Dle porovnání odrůd, které jsem našel na webu, je Uragan nejvýnosnější z porovnávaných odrůd:

"Hybridní odrůdy Pedro a Uragan byly prokazatelně výnosnější než zbytek testovaného souboru, Nejvýnosnější Uragan dosáhl průměru 24,4kg, Pedro 17,9 (nejméně Ruské masové - 4kg).

Letos jsem tedy Uragan také vysel namísto Pedra, tak uvidím. Pedro má také udáváno 80-100g, dlouhou LSL. V praxi mi trochu praskalo i trpělo na plíseň, ale méně než uváděné Tornado a Tastier. Sonet byl také OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 18.2.2019 14:21

O tom, že mně špatně klíčily semena Uragán F1 jsem psal já. Pěstoval jsem je v roce 2017 a také 2018. První rok ze starších semen, druhý rok za semen koupených v lednu 2018. Také jim asi nevyhovoval způsob mého pěstování sazenic.Leto této odrůdě dám poslední příležitost, jedno nebo dvě místa se vždycky najdou.

Přidám ještě hodnocení z druhé starny zeměkoule- z Kanady:

Znovu poroste:
1. Start S F1 - 57 DTM - To je můj oblíbený, protože je chuť č. 2 (CZ) a je to nejdřív. Mnohem lepší chuť než Toro F1, Burpee's Fourth of July & Early Treat a všechny 5 Stupických odrůd, které jsem letos vzrostl.
2. Uragan F1 - 63 DTM - Chuť je č. 1 z ČR, imho lepší než Start S. První a jediné semeno klíčí. trvalo 19 dní. Chuť je stejně dobrá jako americká hybrida v polovině období a je to dříve než všechny.
3. Toro F1 - 59 DTM - Chuť je č. 3 CZ. Rostliny jsou velmi energické a pro mě mnohem produktivnější než Start S. Z nich jsme udělali nějakou časnou / chutnou rajčatovou polévku.
Nebude znovu růst:

4. Gallant F1 - 71 DTM - Velmi krásná rostlina s hromadami hustého ovoce bez chuti. Zklamáním.
5. Charmant F1 - 58 DTM - Není to sladká třešeň, tak pro mě málo zajímavý. Chuť je v pořádku, podobně jako Juliet F1.
Rubinka jsem nevyrostla.
Datum osazení osiva bylo 16. dubna a datum zahájení plantáže bylo 3. června (6.9 týdenní okno).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 186.2 (?), 18.2.2019 14:51

Všiml jsem si, že osivo Uraganu prodává více firem (SEMO, Dobrasemena a možná i Moravoseed). Která máte Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 18.2.2019 16:08
Tak ja mam semena od moravoseed, semena sem nakonec vcera vecer vysela. Pro pripad, ze by klicila dele. Zaujalo mne od. Vimon, co to bylo za nemoc to hnití?Černa hniloba? Kateřina Š
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.205 (?), 19.2.2019 19:01

Po dotazu p. Kateřiny jsem pátral na internetu co je to za nemoc rajčat. Jedná se zřejmě o abiotickou nekrózu květního konce plodů rajčat. Ve většině případů se jedná o nedostatek přijatelného vápníku, závislý na nedostatku půdní vláhy. Výraznou roli hrají vysoké teploty a současně se projevila odrůdová náchylnost k této poruše. Většinou tím trpí odrůdy typu San Marzano a zřejmě i Uragan. Zajímavé je, že vedle rostoucí odrůdy SM Gigante, Skvrnitý Říman a Big Mama F1 zrály bez problémů. Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika