Uchovávání nakladaček?



Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?)
26.7.2009 1:05

Pane Honzo, vy na to jdete moc vědecky.  Já jsem nikdy teplotu vody při zavařování okurek neměřila.  Vždycky když začne vody pobublávat, tak stáhnu sporák natolik, aby se voda nevařila klokotem, ale jen pobublávala. Po patnácti minutách sporák vypnu a okurky nechám stát ještě tak pět minut, pak je vyndám z hrnce.  Žádnou vědu s tím nedělám a okurky jsou jako fík.  Ta kyselost nálevu opravdu nemá vliv na tvrdost okurek.  Zavařuji vždy jednu dávku pro tchýni, která nemá ráda moc kyselé. Okurky jsou naprosto stejně tvrdé, jako ty více kyselé pro moji rodinu.  Nevěříte-li, vyzkoušejte to.   Zdravím - Daniela.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 20.7.2009 16:32, zobrazeno: 11616x

letos se mi těžko podaří sklidit vždy najednou nakladačky na několik sklenic... musím postupně...

jak je ale uchovat než jich bude dost na další kolo zavařování? klasicky jen do lednice na 4-6 stupňů?

a jak dlouho to jde aniž by to kvalita nějak odnesla?

nějaké tipy?

a ještě dotaz, tchýně má každý rok okurky takové rozměklé, nedá se to pořádně ani krájet... čím to je? já si myslím že velký poměr octa, je to možný? toho se chci vyvarovat a udělat si letos nějaké raději sám :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 79.212 (?), 20.7.2009 19:41

Uchovávám je přes týden v průměrně vlhkém sklepě chaty, před zpracováním je nechávám asi 10 min. odmočit ku snadnějšímu čištění a k eventuelnímu doplnění vody v jejich hmotě. Sterilizuji jen asi 15 min. po začátku varu v zavařovacím hrnci. Okurky jsou tvrdé ještě druhým rokem. Nepoužívám umělá sladidla ani deko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.7.2009 21:31

Okurky dávám do igelitové tašky, do které dám na dno dva až tři papírové ubrousky. Tašku uložím na dno do ledničky. Vydrží tak i týden. Takto si nastřádám víc okurek a zpracovávám je pak najednou.   Potom je omyji a zavařuji klasickým způsobem - od začátku varu 15 minut.  Vaše paní tchýně asi vaří okurky příliš dlouho - potom jsou rozměklé. Množství octa na tvrdost okurek nemá vliv.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 20.7.2009 21:53

klasické zavařování je ale na 80 stupních, vařit by se okurky dle mne neměly

v drtivé většině receptů je 20 minut na 80 stupních, max. 85 stupňů

ten ocet si myslím že by vliv mít mohl, to je jako když naložíte maso nebo rybu do kyselého láku, taky ta kyselost dělá rozdíly

zkusím jedny okurky udělat do kyselejšího nálevu, uvidíme, osobní zkušenost je asi nejlepší, dám pak vědět!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 26.7.2009 1:05

Pane Honzo, vy na to jdete moc vědecky.  Já jsem nikdy teplotu vody při zavařování okurek neměřila.  Vždycky když začne vody pobublávat, tak stáhnu sporák natolik, aby se voda nevařila klokotem, ale jen pobublávala. Po patnácti minutách sporák vypnu a okurky nechám stát ještě tak pět minut, pak je vyndám z hrnce.  Žádnou vědu s tím nedělám a okurky jsou jako fík.  Ta kyselost nálevu opravdu nemá vliv na tvrdost okurek.  Zavařuji vždy jednu dávku pro tchýni, která nemá ráda moc kyselé. Okurky jsou naprosto stejně tvrdé, jako ty více kyselé pro moji rodinu.  Nevěříte-li, vyzkoušejte to.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Delkim - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 215.123 (?), 20.7.2009 21:54

ta igelitová taška má něco do sebe, takhle když uchovám čerstvou trávu pro morčata tak pak je i týden skoro jako čerstvá!

zkusím to i na ty okurky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 26.7.2009 8:59

Jedna z možností, jak postupovat při postupném dozrávání okurek, je pomocí trochy chemie.
   Uvařte si lák ve větším množství dopředu, spolu s předepsaným množstvím kyseliny sorbové. Okurky, jak dozrávají, dávejte začerstva do sklenic a zalévejte tím lákem. Až jich nastřádáte do zavařovacíhio hrnce, můžete je naráz přesterilovat (nutné to není, ale jsou tak lepší). Pro odpůrce chemie - je diskutabilní, zda ohrozí zdraví víc ta trocha sorbanu nebo produkty mikroorganizmů po týdenním ležení v igelitce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.147 (?), 6.8.2023 14:12
Zakaznice si uvari lak dopredu a skladuje ho v lednici v pet lahvi, tudiz muzete zavarovat průběžně. Mekke okurky jsou, kdyz pouzijete pouze cukr. Kouknete na recepty s cukerinem - ten muze za krupavost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika