Treba teraz striekat preventivne rajciny proti plesni?



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
2.6.2013 20:53

Každý rok se snažím, třeba jen preventivně, rajčata postříkat dřív než se začne dělat většina plodů. Mám lepší pocit, když jsou v době zrání plody nepostříkané. Taková doba snad právě přichází, takže nebudu váhat ani minutu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 38.57 (?), 2.6.2013 13:54

Postříkal jsem 31.5. rajčata Ridomilem, protože pojedu na 14 dní do Řecka a očekávám atak plísní. Ale za hodinu po postřiku začalo pršet a dosud nepřestalo. Bude to pohroma až přijedu. Zahrada není vůbec připravena na můj odjezd. Není vypleto, posekáno...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.6.2013 14:12

Najít vhodnou dobu na ošetření je jedna věc, ale je tu i další, a tou je stav vysazeného rostlinstva. Moje rajčata začala po třech týdnech (konečně) jevit známky růstu, ale obávám se že jejich zelená plocha je tak malá, že na jakýkoliv postřik je ještě brzy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 2.6.2013 20:53

Každý rok se snažím, třeba jen preventivně, rajčata postříkat dřív než se začne dělat většina plodů. Mám lepší pocit, když jsou v době zrání plody nepostříkané. Taková doba snad právě přichází, takže nebudu váhat ani minutu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 24.6.2013 11:53
To co předvedla rajčata za posledních letních 14 dnů je prostě nádhera, radost pohledět. A dnes ráno? Kentus, fialový hnus, už ani nevím jak bych to co se vyrojilo pojmenoval (možná by se hodilo Kalousek). Včera jsem preventivně postříkal rajčata na záhonech Acrobatem a stromy proti strupovitosti v očekávání toho mokrého humusu. Rajčata venku neměla, řečeno obrazně, snad ani jeden špatný lístek, dokonce i ta ve skleníku trpí nějakou "menší" chorobou, ta venku jsou prostě nádherná. Celý týden má chcát a na víkend dokonce hlásí 3-7°C (radio Blaník), teplota se nyní pohybuje 10-12°, neustále přeprchává, navíc fouká nepříjemný vítr. Vemte si jen kolik hezkých a slunečných dnů je potřeba na to aby se napravil "jeden" den těchto sr@ček.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 24.6.2013 12:01

pokud si to nepletu, tak jde o Břeclav a Norsko zase až takovou tragédii nehlásí, hlavu vzhůru Mirku!

co melouny vlastně letos? máte? loni touhle dobou jste snad už nějaký ze skleníku i ochutnali, ne?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 24.6.2013 12:18
Hlava vzhůru jakosi nejde protože by mi vítr nafoukal vodu do obličeje ;o)))) A melouny? Z 200 vysetých podnoží mám letos asi tak 50-60 rostlin, plod ještě žádný, ale ve skleníku už dokonce kvetou a venku už mají některé rostliny až 40-50 cm!!! Na rostliny byl, a stále ještě je, hodně žalostný pohled. Norové mění předpověď průběžně a nyní má chcát "jen" do středy, pak už snad bude počasí alespoň jak v Helsinkách. 8o))))))) Ovšem jak jednou přijde tento kentus tak nás tak rychle neopustí, tady se počasí rychleji kazí jak napravuje, bohužel. Ale neztrácejme hlavu, já už např. tento týden domlouvám dříví na topení v krbovkách, protože zima má stále nepříjemné otázky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 24.6.2013 12:29

už i "naši" to přehodnotili, bohužel k horšímu sad

Extrémní deště skropí celou zemi, hladiny řek opět stoupají

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 24.6.2013 12:32

Já jsem včera za sucha stříknul rajčata Ridomilem a taky cibuli a révu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 167.53 (?), 24.6.2013 12:44

u nás každou hodinu několik minut pršelo, tak jsem to neudělal, ale měl jsem to v plánu...

jakmile to počasí dovolí tak stříknu Acrobatem, ten mám už několik let vyzkoušený jako spolehlivý první postřik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 24.6.2013 13:09
U nás ještě včera vládlo nádherné letní počasí takže jsem to mohl naplánovat v pohodě, ještě zvažuji ošetřit rajčata ve skleníku ruskými preparáty které jsem vloni objednal u Estonců, protože bude vlhko. Na fajront jsem zavřel foliák s okurkama, melounama a paprikama, přivřel skleník s rajčatama (aby mohl luftovat), no a dnes půjdu jen zkontroloval zda se nějaké rostliny neválejí v rozmočené půdě a povylívám vodu z podmisek u "květináčových" odrůd. Naštěstí jsem povyměňoval bambusové tyčky za roxory, a ty by ten vítr měly vydržet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika