Top odrůdy rajčat pro sezonu 2018



Stránky: 1,  2   
Maty3 - (11) - 189.13 (?) 
9.3.2018 22:46, zobrazeno: 18094x
Dobrý den, ráda bych založila nové vlákno o nejchutnejších a nejlepších odrůdách rajčat (i když každému samozrejne chutná něco jiného). Sice tu už jedna taková diskuze z roku 2010 je, ale za tu dobu jsou zase nové vyslechtene druhy. Já jsem pro tento rok sáhla po mnou ověřených bejbinech, které jsou chuťově dobré, vhodné jak přímo na jídlo, tak do salátu a také bych řekla plísni odolné... ještě nam velice chutnalo hnědé čokoládové rajče... po přečtení a vyselektovani zajímavých odrůd jsem vysela ještě pro mě nove gardenberry, blumko, datlo, zlatavu, black from tula, indigo rose a doporucovanou odrůdu z dobrasemena.cz - big mama (tuto odrůdu vůbec neznám, pěstoval jste někdo?) Budu moc ráda, když se podělíte o vaše zkušenosti s výše uvedenými odrůdami a samozřejmě i s jinymi, vámi oblíbenými... Jinak na výsev všech seminek se mi velice osvědčil perlit, dříve se mi stávalo, že povrch substrátu bud začal plesnivet (i po propareni), nebo se mi zapletaly korinky do sebe, s perlitem jsem maximálně spokojena. Všem milovníkům rajčat přeji úspěšnou sezónu 2018 a ať vám vaše rajčatka přináší samou radost. Maca
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 11.3.2018 6:39

Když mne někdo o půlnoci vzbudí a zeptá se mně na mé nejoblíbenější rajče, tak bez váhání řeknu Start F1 bez žlutého límce.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2724) - 6.138 (?), 12.3.2018 15:39

Bezvýhradný souhlas. Start je jednička na startu i v cíli.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.112 (?), 1.4.2018 9:58

Milujem paradajku Start, ale musí byť zo šlachtiteľskej stanice Valtice.

S inými mám zlé skúsenosti, používajú názov Start S, odroda je omnoho neskoršia, dozrieva so žltým golierom, ani chuť nie je identická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 228.152 (?), 11.3.2018 7:30

Macka, tiež stále skúšam nájsť nejaké top rajčiny, medzi stálicami mám staré Startky, Stupické poľné aj Bejbina Black from Tula, Orange Strawberry, Býčie srdcia... Vlani ma oslovilo Gardenberry, Datlo (aj keď sa chuťou nevyrovná SantOrange), Indigo rose nie je nejak chutné, nahradila som ho Blue Berry a tento rok ešte Helsing Junction blue. Uvidím.Mám vysiatych vyše 70 druhov, z noviniek ešte skúšam ArielleF1, ArancaF1, NuggetF1 od Kiepenkerl, boli síce drahé, ale dajú sa namnožiť odrezkami, takže semienka mi vystačia na 2-3 roky. Ešte sa mi javí dobre Jahodo od Sema, z januárového výsevu už začína nahadzovať puky a priveľmi sa nevyťahuje. Prajem veľa radosti z rajčat 2018. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.143 (?), 11.3.2018 12:43
Vcera som vysial do krabiciek Start F1, Bejbino F1, Tomanova - tie pojdu do sklenika. Stupicke polne skore a velke biftekove neznama odroda pojdu na pole, mozno skusim aj par Startov vonku, tento rok ich mam prvykrat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.131 (?), 11.3.2018 13:41

Mě se někdy i stává, že jeden rok mi ta sama odrůda chutná a další rok ne... to třebas když je méně slunka atd.

Mě též hodně chutná Start, loni mě překvapilo Stupické skleníkové, a dokonce mi chutnalo i Tornado.

Takovou stálicí u nás z drobných rajčat je třebas Taiko, muž má celkově rád veškeré cherry odrůdy.

Já sem ale vášnivou milovnicí masitých a srdcovitých rajčat, nejen že mi většina chutná, ale miluju i jejich tvary, různé barvy.

Kateřina Š

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 189.13 (?), 11.3.2018 15:03
Z masitych jsem v loni vyzkoušela malinowe retro a velice mě zklamalo. Letos jsem místo něho zakoupila oxheart, tak jsem na něj zvědavá. Chtěla jsem se zeptat Vladimíra, kde sehnal odrůdu thessaloniki? Četla jsem na ni samou chválu, ale nikde jsem ji nenašla 😓 V řecku na políčku u taverny jsme také pěstovali rajčata, odrůdy sice nevím, ale ani o jednom se nedá říci, že by byly průměrné- tak dobrá rajčata jsem už pak nikdy nejedla. Určitě to bylo tím, že tam neustále svítilo sluníčko, přesto jsme rajčata zalevali minimálně a to až když lístky začaly vadnout. A dle staré řekyně, která mě zasvětila do péče o zahrádku a domácí stravu, jsme schovavali vodu z varenych vajíček, třeba jsme ji pár dní slevali do jedné nádoby a tím jsme pak právě rajčata zalevali. Nikdy se ničím neprihnojovali, přesto byla nejlepší co jsem kdy ochutnala... V létě by jsme tam chtěli jet na dovolenou a určitě před odjezdem domů navstivim různá recka zahradnictví a nakoupím nějaká zajímavá semínka.Pokud budete chtít, mohu toho nakoupit více a následně rozeslat. Jsem ráda, že tu je spousta milovníků rajčat, kteří jsou nateseny na sezonu stejne jako ja- jen doma si občas tukaji na čelo, proč tolik druhů a tolik péče věnuji rajčatum😉 Maca
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3217) - 173.17 (?), 11.3.2018 16:43

Semena Thessaloniki jsem dostal od jednoho člena z Tomatoville, který si říká Swordy a žije na Rhodosu. Možná ještě nějaké semínko mám, musel bych se podívat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 207.80 (?), 11.3.2018 18:04

vloni jsem je pěstoval, ale nic moc mě nepřesvědčily ani chutí, ani výnosem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika