Tlustá rajčata



Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?)
23.5.2020 22:32

Také to některá moje rajčata mají, "ztloustnou" po přesazení nebo když začnu s přihnojováním, prostě, když se jim začne dařit smiley

Nemyslím, že by je to nějak negativně ovlivňovalo, rajče potřebuje oporu, nepočítá se s tím, že stonek udrží vzpřímeně celou rostlinu, takže ničemu nevadí, když je dole tenčí. Nikdy jsem s tím potíže neměla.

Elen

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
JendaCB - (1) - 168.17 (?), 23.5.2020 17:48, zobrazeno: 1615x

Dobrý den,

potýkám se s pěstováním rajčat ve skleníku, u každé odrůdy rajčat se stává že místo do výšky rostou spíše do šířky. Vidět je to na stonku přiložené fotografie. Kdy tenčí část se vyvíjela při předpěstování v květináči a po přesazení zesílela to je vidět v horní části. S tím souvisejí i větve, které jsou poměrně dlouhé vůči samotné rostlině a různě pokroucené.

Nemůžu se dopátrat toho co jim chybí případně pěbívá.

Předem děkuji zas rady.

Tlustý stonek 1
Tlustý stonek 1
Tlustý stonek 2
Tlustý stonek 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1741) - 168.103 (?), 23.5.2020 21:47

tyčková rajčata máte v naprostém pořádku. Daří se jim, mají dostatek živin a nabývají na síle. Má-li vyrůst rostlina do výšky 2-3 merů a mít na sobě kila plodů, musí být dostatečně robustní. Přirozeně záleží i na odrůdě, bifteková rajčata mívají stonky až k 2cm v průměru, datlová a rybízová tak robustní nejsou. A samozřejmě ve skleníku panují trochu jiné podmínky, než venku, je tam méně světla a více tepla, to je důvod, proč rostliny, nejen rajčata, mají větší zelenou plochu. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elen. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (158) - 126.28 (?), 23.5.2020 22:32

Také to některá moje rajčata mají, "ztloustnou" po přesazení nebo když začnu s přihnojováním, prostě, když se jim začne dařit smiley

Nemyslím, že by je to nějak negativně ovlivňovalo, rajče potřebuje oporu, nepočítá se s tím, že stonek udrží vzpřímeně celou rostlinu, takže ničemu nevadí, když je dole tenčí. Nikdy jsem s tím potíže neměla.

Elen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2753) - 6.138 (?), 23.5.2020 23:38

S trochou nadsázky se dá říct, že se dá vystopovat, kdy jste rajčata přihnojil. Případně kdy se změnily jiné podmínky k lepšímu. Projevuje se mi to jak doma, tak venku. Takže spěte klidně: vaše rajčata jsou v pořádku. Tlustý stonek a tmavě zelené bujení: dusíku je dostatek, možná i trochu víc než je třeba.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.17 (?), 24.5.2020 6:07

Děkuji za odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika