Tatiana´s TOMATbase



Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?)
15.2.2019 15:59

Dobry den,

prosim Vas Rubinka a Rubinek su jedna a ta ista odroda alebo rozne? Ja vlastnim Rubinek, ale niekde som citala, ze slavnu chut nema, skor kyslu. Nedalo mi a kupila som v OBI (nieco ako Hornbach) odrodu Odat F1 (myslim Moravoseed), Curranto, Charmant a Gallant, vsetko hybridy, vyzeraju pritazlivo, hlavne Odat. Som zvedava, ktory bude lepsi, ci Datlo alebo Odat.           

Vdaka

Katka   

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 1.1.2019 18:08

Evi, pokud máš na mysli Gengel, tak jsem tam jednou objednal staré české odrůdy. Mimo jiné to byl Moravský granát také snad z genové banky, plod byl protáhlý se špičkou kdežto podle popisu to mělo být kulaté trochu zploštělé rajče bez špičky. Ostravské rané mělo být rajče podobné Stupickému, jen s normálními rajčatovými listy, ne s bramborovým listem jak mně vyrostla. Ani ostatní odrůdy se mně nezdály. Ten rok kdy jsem semena od nich bral, tak neměli Vrbičanské ani Olomoucké v nabídce, potom už jsem ani chuť něco od nich zkoušet neměl.

Olomoucké mně moc chutnalo, pár semen z roku 2014 ještě mám.

           V ladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 10.26 (?), 1.1.2019 19:22

Ano, pozerala som to na Gengel, ten Moravský Granát majú podlhovastý so špičkou, aj Ostravské rané má na obr. zemiakový list, okrem starých českých odrôd a nejakých krajových krížencov majú  v ponuke aj niektoré zahraničné staré odrody, kvalitu semien neviem posúdiť. Tak tiež radšej nebudem objednávať.

Rada vyskúšam to Olomoucké, ak ti zostanú nejaké semená.

    Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 2.1.2019 9:29

To Olomoucké jistě pošlu. Stejně by mne zajímalo, jestli někdo z účastníků na tomto webu měl semena toho rajčete Vrbičanské nízké od Gengelu a pěstoval je. Jak tato rostlina vypadala a jak se osvědčila? Za každou informaci předem děkuji.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 4.1.2019 15:36

Jedno z mých nejoblíbenějších rajčat je černé srdce Brad´s Blak Heart.Je dostatečně velké 30- 50 dkg, je masité má málo semen, kůže je tenká, moc mně chutná a k tomu na rostlině i na talíři vypadá sjvěle. Pěstuji ho každý rok, minimálně dvě rostliny, úrodnost je dobrá odpovídá typpu těchto biftekových srdcí.

           Vladimír,

Dozrávání
Dozrávání
Zralý plod
Zralý plod
Zralé plody
Zralé plody
Podélný řez
Podélný řez
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 1.2.2019 19:35

Mám rád chuť růžových rajčat. A také růžové srdce Mayo´s delight mně z těch velkých srdcí chutná nejlépe.

           Vladimír

Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 11.2.2019 12:13

V roce 2014 přišla na trh semena čtyř nových odrůd cherry rajčat ze SEMA (Bibi, Datlo, Mini, Valdo). Poslal jsem pár semen přátelům na Tomatoville a také jsem přidal své hodnocení a fotky na Tatiana´sTOMATObase. Nezískala žádné lepší hodnocení snad jen Datlo pro svou ovocnou chuť. Plody Bibi a Mini jsou velmi malé, Valdo stejně jako Datlo jsou méně šťavnaté. Takových rajčat poletuje po světě plno. Naproti timu je starší Goldkrone občas u některých pěstitelů hodnocen jako nejlepší cherry, které pěstovali (pochopitelně mezi nehybridními odrůdami) a také nově se tam objevuje Rubinka, kterou bych chtěl letos přidat do databáze.

Bibi
Bibi
Datlo
Datlo
Mini
Mini
Valdo
Valdo
Goldkrone
Goldkrone
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 15.2.2019 15:59

Dobry den,

prosim Vas Rubinka a Rubinek su jedna a ta ista odroda alebo rozne? Ja vlastnim Rubinek, ale niekde som citala, ze slavnu chut nema, skor kyslu. Nedalo mi a kupila som v OBI (nieco ako Hornbach) odrodu Odat F1 (myslim Moravoseed), Curranto, Charmant a Gallant, vsetko hybridy, vyzeraju pritazlivo, hlavne Odat. Som zvedava, ktory bude lepsi, ci Datlo alebo Odat.           

Vdaka

Katka   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 15.2.2019 17:53

Katka, Rubínek je kríčkový- determinantný rajčiak od Sema, Rubinka Je tyčková- indeterminantná odroda z Moravoseed.

   Eva T

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 69.65 (?), 16.2.2019 8:48
Rubinka je velmi chutna tyčkova odruda cherry doporučuji, budu pestovat už 3 rok. Kateřina Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 15.2.2019 19:31

Také jsem zvědavý jak mně bude chutnat Odat F1. Jedl jsem ho jen jednou na Polním dnu Moravoseedu v Lednici a chutnal mně. Na porovnání s Datlem se chystám letos. Ale Odat F1 stejně na gtatiana´s TOMATobase dávat nebudu, protože je to hybrid. Hybrid jsem tam dal jen jeden a to Start F1, protože si myslím, že je to vyjímečné rajče.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika