Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chatky, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR.
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Plodová zelenina > Tatiana´s TOMATbase

Tatiana´s TOMATbase

Mr Bigggg (2521) - xxx.xxx.135.180 (?)
11.2.2019 12:13

V roce 2014 přišla na trh semena čtyř nových odrůd cherry rajčat ze SEMA (Bibi, Datlo, Mini, Valdo). Poslal jsem pár semen přátelům na Tomatoville a také jsem přidal své hodnocení a fotky na Tatiana´sTOMATObase. Nezískala žádné lepší hodnocení snad jen Datlo pro svou ovocnou chuť. Plody Bibi a Mini jsou velmi malé, Valdo stejně jako Datlo jsou méně šťavnaté. Takových rajčat poletuje po světě plno. Naproti timu je starší Goldkrone občas u některých pěstitelů hodnocen jako nejlepší cherry, které pěstovali (pochopitelně mezi nehybridními odrůdami) a také nově se tam objevuje Rubinka, kterou bych chtěl letos přidat do databáze.

Obrázky:
Bibi
Bibi
Datlo
Datlo
Mini
Mini
Valdo
Valdo
Goldkrone
Goldkrone
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

Tatiana´s TOMATbase

16.12.2018 10:48, počet návštěv: 6297
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Teď, když není na zahradě co dělat, tak jsem začal přidávat obrázky a popisy na tuto databázi. Včera rajčata Ramallet Algaida, dnes Reinhard´s Chocolate Heart. Dát tam popis a k tomu nějakých osm fotografií mně trvá víc jak dvě hodiny. V příloze jsou čtyři obrázky Reinhard´s Chocolate Heart.

Vladimír

Obrázky:
Zelené plody
Zelené plody
Zrající plody
Zrající plody
Zralé plody
Zralé plody
Řez zralými plody
Řez zralými plody
Připojit reakci   

Tatiana´s TOMATbase

Mr Bigggg (2521) - xxx.xxx.135.156 (?)
17.12.2018 13:00
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Další chutné srdce trochu jiné barvy Reinhard´s Purple Heart od německého šlechtitele Reinharda Krafta. Plody mají velikost od 120 do 180 gramů.

Vladimír

Obrázky:

Zrající plody
Zrající plody
Zralé plody
Zralé plody
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

19.12.2018 10:32

Moje nejoblíbenější keříčková odrůda Sophie´s Choice. Je to velmi raná, hodně úrodná odrůda rostoucí a plodící v chladnějším počasí. Plody má masité (takové menší bifteky, 60 - 120 g), velmi chutné (aspoň tak hodnotím jejich chuť já a mnoho dalších). Pro mne je to odrůda číslo 1, která mně zajistí úrodu rajčat ve druhé polovině května a v červnu.
           Vladimír

Obrázky:
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

21.12.2018 9:17

Mám nejraději velká bifteková rajčata. Většinou mají výbornou sladkou rajčatovou chuť, když si je chce člověk dát na chleba, ukrojí si dva silnější plátky (žádný gel z nich nevypadává, nemají skoro žádná semena), když chci rajčtový salát, tak to rajče nakrájím na kostky, kůže je tenká a je jí oproti menším rajčatům minimum. Jedním z takových rajčat, které pravidelně pěstuji je červené španělské rajče Salobre. Je to opravdu velké (většinou 40-50 dkg), krásně tvarované rajče, šťavnaté, masité.

Vladimír

Obrázky:
Salobre-zelené plody
Salobre-zelené plody
Zralá rajčata Salobre
Zralá rajčata Salobre
Řez rajčatem Salobre
Řez rajčatem Salobre
Zrající Salobre
Zrající Salobre
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

Katkos (40) - xxx.xxx.99.86 (?)
22.12.2018 10:06

Pekny den prajem pan Vladimir,

konstatujem, ze su to krasne obrazky, najradsej by som sa do Salobre hned zakusla. Sme na Vas hrdi... Ked si pozeram tomatobase, Vase meno tam figuruje celkom casto. Spanieli by sa mali tiez posnazit prezentovat svoje nie celkom zname odrody. Dufam, ze aj mne sa podari v 2019 vypestovat aspon nejaky biftek. Mam predstavu, ze je to narocnejsia matematika ako s cherry a vyzadujuca optimalne podmienky a velku cast zahonu na plnom Slnku, mozem snivat. Pozn. este raz😆😙😄dakujem za semienka a prajem krasne sviatky a uspesny rajcinovy rok 2019 v plnom zdravi a nasadeni

Katka

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

22.12.2018 20:14

Ano, na Tatiana´sTOMATObase dávám informace o českých a československých rajčatech a to ze dvou důvodů:

1. Je dobré, aby lidé ve světě věděli, které nehybridní odrůdy se u nás dnes pěstují. Posílám tam také nějaká semena na odzkoušení. Ano je to propagace naší země.

2. Chci zabránit tomu, aby se české názvy komolily a česká rajčata se považovalaza rajčata odjinud. Semena našich rajčat totiž posílají za oceán i pěstitelé jiných národností a dávají tomu různá jiná jména (z Německa, z Belgie, z Běloruska, atd.).

Vladimír

PS.: Podle mých zkušeností nepotřebují španělská rajčata nějak více přímého slunečního záření. Věršinou je pěstuji částečně zastíněné ostatními rajčaty a zdá se mně, že jim to vyhovuje. Pěstuji je stejně jako jiná rajčata, jen při vyštipování částečně používám Missouri způsob a hlídám počet květů

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

ariadna (99) - xxx.xxx.105.215 (?)
22.12.2018 21:21
Ako funguje dorucovanie semien z Tatiana Tomatosbase? Bezproblemovo?
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

Mr Bigggg (2521) - xxx.xxx.135.132 (?)
23.12.2018 9:25

Doručování semen od Tatiany bylo vždy bezproblémové. Platil jsem přes PayPal a do čtrnácti dnů jsem měl semena. I teď by to snad neměl být problém i když Tatiana vzhledem k těžké nemoci už se semenařením končí a jen doprodává zbytky.

Vladimír

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

24.12.2018 0:03

Tatiana´s TOMATObase je především o nehybridních odrůdách rajčat. Přesto jsem neodolal a přiřadil jsem tam českou hybridní odrůdu rajčete Start F1. Je to mé nejoblíbenější rajče a také mně nejvíce chutná.
           Vladimír

Obrázky:
Zelené plody
Zelené plody
Zralé plody
Zralé plody
Vijan s plody
Vijan s plody
Zralé plody
Zralé plody
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

24.12.2018 10:52

Nikdy není na škodu, když ten rajčatový salát vypadá pěkně. Stačí k těm červeným rajčatům přidat nějaké oranžové a hned je to takový slavnostnější salát k nedělnímu obědu. V mém případě to bylo rajče Orange Strawberry, nemá tak silně rajčatovou chuť jako červená rajčata, chutná spíše jako nějaké ovoce s nádechem rajčatové chuti. V salátu se s červenými nebo růžovými chuťově výborně doplňují. Možná by v tom salátu bylo efektní ječtě nějaké zelené rajče, ale semena Reinhard´s Green Heart mně letos vůbec nevzešla (0 z 10 semen) a tak čekám na slíbená nová semena. Pokud je nedostanu, tak asi vyseji Big Green Dwarf ze zbylých semínek. Už se těším, jak ten salát bude vypadat.
           Vladimír

Obrázky:
Rostlina Orange Strawberry
Rostlina Orange Strawberry
Zelené plody
Zelené plody
Rozkrájené Orange Strawberry
Příprava salátu
Příprava salátu
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

25.12.2018 19:27

Když už jsem zabrousil do oranžových bifteků, tak bych vzpomněl ještě jeden, Amana Orange. Plody jsou trochu menší, většinou okolo dvaceti pěti až třiceti dkg. Chuť se mně zdála lepší než u Orange Strawberry. S tou výbornou chutí jsem se shodl s někým zde na Zahrada.cz, ale nepamatuji si, kdo toto rajče tady doporučoval. Semena Orange Strawberry nabízí u nás několik internetových obchodů (já je mám slíbené z Tomatoville), Amana Orange nevím, má je snad ten, kdo o nich psal. Pokud je budu letos pěstovat, asi si obě odrůdy namnožím.
           Vladimír

Obrázky:
Rostlina se zelenými plody
Rostlina se zelenými plody
Zrající plod
Zrající plod
Zralá rajčata
Zralá rajčata
Rozkrájené rajče
Rozkrájené rajče
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

Eva T. (428) - xxx.xxx.10.26 (?)
25.12.2018 20:05

Vladimír, dobre, že si založil toto vlákno pre potešenie rajčinárov, Amana Or.vyzerá pekne, mäsito, tak nejaké namnož. Orange Strawberry pestujem už 6 rokov a som s ním tiež spokojná, nostálo by za to porovnať, v recenziách je Amana vychválená.

Eva T

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

25.12.2018 20:32

I když Orange Strawberry vypadá spíš jako jahoda, tak se většinou uvádí mezi rajčaty ve tvaru srdce. A tak jsem ji vždy mezi srdci pěstoval. Když myslíš, že by to bylo zajímavé je prorovnat, tak se podívám, možná bych tam nějaké tři semínka našel. Mám ještě po pár semenech podobných rajčat, Goldie a Golden Jubilee (rajče z počátku dvacátého století). Uvidím, pokud najdu nějaké místo, tak to zkusím, ale jen po jedné rostlině.

Vladimír

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

26.12.2018 9:13

Jubilee som po 2 roky pestovala, ale chuťovo bolo menej výrazné a sladké ako Or. Strawberry, tak som ho vyradila.

Eva T.

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

26.12.2018 10:53

Evi, asi máš pravdu. Ony vlastně Goldie a Golden Jubilee nejsou oranžová rajčata, ale jsou zlatožlutá. Plody vypadají ve skutečnosti i na fotkách velmi podobně jako ta oranžová, ale chutí se spíš blíži ke žlutým, které jsou většinou mdlejší. Přeci jen ty oranžové vznikly křížením žlutých a červených rajčat a chuť je rajčatovější a výraznější. Většinou se lépe rozeznají žluté od oranžových na řezu plodem.

Vladimír

Obrázky:
Golden Jubilee
Golden Jubilee
Goldie
Goldie
Goldie
Goldie
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

27.12.2018 8:43

Chtěl jsem ještě pokračovat českými oranžovými a žlutými. Ale změna je život.

Vladimír

Obrázky:
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Alice
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

1.1.2019 11:21

Dlouho jsem přemýšlel o tom, jak začít v tomto vlákně nový rok. Naznal jsem, že nejlepší bude začít českými rajčaty ve světě. V roce 1974 se dostaly do světa čtyři české odrůdy rajčat, které jsou tam pěstovány dodnes. Jedno tyčkové rajče Stupické polní rané, které je tam známo pod názvem Stupice a později také Moravsky Div. Pěstuje se prakticky všude, jak já říkám od Aljašky k Novému Zélandu (u nás bych napsal od Šumavy k Tatrám). Další tři odrůdy (keříčkové) se vyskytují pod jmény Olomovic, Czech Bush a Urbikany. V letech 2014 a 2015 jsem se snažil rozluštit, co opravdu tato jména znamenají. Nakoupil jsem jejich semena v USA a pěstoval je. Jak jsem předpokládal, tak Olomovic je Olomoucké nízké a Czech Bush stará odrůda Imun, což jsem si ověřil v popisu v České genové bance. Složitější to bylo s Urbikany, ale nakonec jsem si v mapách Google našel, že Urbikany je v angličtině název české obce Vrbičany a z toho mně vyplynulo, že se jedná o rajče Vrbičanské nízké. Semena jsem sehnal ve Velké Británii i v USA, ale vyrostlé rostliny nebyly determinantní (keříčkové). Semena Vrbičanského jsem měl slíbené také z České genové banky, ale jen slíbené. Jak se říká, sliby se slibují, blázni se radují. Tak už to u nás v Česku chodí.

Vladimír

Obrázky:
Olomovic-Olomoucké nízké
Olomovic-Olomoucké nízké
Olomovic-Olomoucké nízké
Olomovic-Olomoucké nízké
Czech Bush- Imun
Czech Bush- Imun
Czech Bush- Imun
Czech Bush- Imun
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

ariadna (99) - xxx.xxx.75.106 (?)
1.1.2019 12:27
Impozantny prieskum. A nahodou neviete, ci su aj nejake slovenske odrody pestovane vo svete?
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

1.1.2019 12:53

Omlouvám se. Správně jsem měl napsat Československé odrůdy. Pokud vím, tak něco čistě Slovenského jsem tam neviděl. Musel by to tam někdo poslat, myslím tím semena, stejně tak jako tam teď já posílám české odrůdy.

Vladimír

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

1.1.2019 14:58

Vladimíre pestoval si to Olomoucké nízke? Akú mali chuť? Pátram po tej starej odrode v našich obchodoch v r.1960-70. 

Našla som českú stránku, kde dostať to Vrbicanske nizke s popisom: "Naše stará odrůda, povolena do pěstování v roce 1952. Keříčková, nízká, plod menší až střední, ploše kulovitý, červené barvy. Raná odrůda. Oproti Olomouckému neměla u nás žebernaté plody. Získáno z genové banky Olomouc, od roku 2006."

aj Olomoucké nízke :" - naše stará odrůda, povolena do pěstování v roce 1954. Keříčková, nízká, plod střední (až větší), ploše kulovitý až žebernatý, široký, červené barvy. Raná a výnosná odrůda. Získáno z genové banky Olomouc, od roku 2006."

Eva T

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

1.1.2019 18:08

Evi, pokud máš na mysli Gengel, tak jsem tam jednou objednal staré české odrůdy. Mimo jiné to byl Moravský granát také snad z genové banky, plod byl protáhlý se špičkou kdežto podle popisu to mělo být kulaté trochu zploštělé rajče bez špičky. Ostravské rané mělo být rajče podobné Stupickému, jen s normálními rajčatovými listy, ne s bramborovým listem jak mně vyrostla. Ani ostatní odrůdy se mně nezdály. Ten rok kdy jsem semena od nich bral, tak neměli Vrbičanské ani Olomoucké v nabídce, potom už jsem ani chuť něco od nich zkoušet neměl.

Olomoucké mně moc chutnalo, pár semen z roku 2014 ještě mám.

V ladimír

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

1.1.2019 19:22

Ano, pozerala som to na Gengel, ten Moravský Granát majú podlhovastý so špičkou, aj Ostravské rané má na obr. zemiakový list, okrem starých českých odrôd a nejakých krajových krížencov majú  v ponuke aj niektoré zahraničné staré odrody, kvalitu semien neviem posúdiť. Tak tiež radšej nebudem objednávať.

Rada vyskúšam to Olomoucké, ak ti zostanú nejaké semená.

Eva T.

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

2.1.2019 9:29

To Olomoucké jistě pošlu. Stejně by mne zajímalo, jestli někdo z účastníků na tomto webu měl semena toho rajčete Vrbičanské nízké od Gengelu a pěstoval je. Jak tato rostlina vypadala a jak se osvědčila? Za každou informaci předem děkuji.

Vladimír

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

4.1.2019 15:36

Jedno z mých nejoblíbenějších rajčat je černé srdce Brad´s Blak Heart.Je dostatečně velké 30- 50 dkg, je masité má málo semen, kůže je tenká, moc mně chutná a k tomu na rostlině i na talíři vypadá sjvěle. Pěstuji ho každý rok, minimálně dvě rostliny, úrodnost je dobrá odpovídá typpu těchto biftekových srdcí.

Vladimír,

Obrázky:
Dozrávání
Dozrávání
Zralý plod
Zralý plod
Zralé plody
Zralé plody
Podélný řez
Podélný řez
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

Mr Bigggg (2521) - xxx.xxx.135.132 (?)
1.2.2019 19:35

Mám rád chuť růžových rajčat. A také růžové srdce Mayo´s delight mně z těch velkých srdcí chutná nejlépe.

Vladimír

Obrázky:
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Mayo´s delight
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

11.2.2019 12:13

V roce 2014 přišla na trh semena čtyř nových odrůd cherry rajčat ze SEMA (Bibi, Datlo, Mini, Valdo). Poslal jsem pár semen přátelům na Tomatoville a také jsem přidal své hodnocení a fotky na Tatiana´sTOMATObase. Nezískala žádné lepší hodnocení snad jen Datlo pro svou ovocnou chuť. Plody Bibi a Mini jsou velmi malé, Valdo stejně jako Datlo jsou méně šťavnaté. Takových rajčat poletuje po světě plno. Naproti timu je starší Goldkrone občas u některých pěstitelů hodnocen jako nejlepší cherry, které pěstovali (pochopitelně mezi nehybridními odrůdami) a také nově se tam objevuje Rubinka, kterou bych chtěl letos přidat do databáze.

Obrázky:
Bibi
Bibi
Datlo
Datlo
Mini
Mini
Valdo
Valdo
Goldkrone
Goldkrone
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

Katkos (40) - xxx.xxx.99.86 (?)
15.2.2019 15:59

Dobry den,

prosim Vas Rubinka a Rubinek su jedna a ta ista odroda alebo rozne? Ja vlastnim Rubinek, ale niekde som citala, ze slavnu chut nema, skor kyslu. Nedalo mi a kupila som v OBI (nieco ako Hornbach) odrodu Odat F1 (myslim Moravoseed), Curranto, Charmant a Gallant, vsetko hybridy, vyzeraju pritazlivo, hlavne Odat. Som zvedava, ktory bude lepsi, ci Datlo alebo Odat.           

Vdaka

Katka   

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

Eva T. (428) - xxx.xxx.129.206 (?)
15.2.2019 17:53

Katka, Rubínek je kríčkový- determinantný rajčiak od Sema, Rubinka Je tyčková- indeterminantná odroda z Moravoseed.

Eva T

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

host - xxx.xxx.69.65 (?)
16.2.2019 8:48
Rubinka je velmi chutna tyčkova odruda cherry doporučuji, budu pestovat už 3 rok. Kateřina Š.
Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

15.2.2019 19:31

Také jsem zvědavý jak mně bude chutnat Odat F1. Jedl jsem ho jen jednou na Polním dnu Moravoseedu v Lednici a chutnal mně. Na porovnání s Datlem se chystám letos. Ale Odat F1 stejně na gtatiana´s TOMATobase dávat nebudu, protože je to hybrid. Hybrid jsem tam dal jen jeden a to Start F1, protože si myslím, že je to vyjímečné rajče.

Vladimír

Připojit reakci

Tatiana´s TOMATbase

host - xxx.xxx.48.214 (?)
23.3.2019 9:16
Suhlasim, aj ja povazujem Start F1 za najchutnejšie. Sadim dohromady okolo 25 masitych heirloom odrod a cherry - vacsinou po 1 az 2 rastliny ako experiment, ale Startiek sadim 10 - mam ich ako zakladnu “nosnú” odrodu. Menej dostupne odrody som bral zo stranok Farma Lekvarik a Eko bio logic - je tam slusny vyber prave tych odrod, ktore su vseobecne povazovane za najchutnejsie.
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Škůdce 420.4.2019232
Rajčatový hokus pokus - nová sezóna 7420.4.201917071
Rýchlenie rajčat 2019 9619.4.201916706
Rajčata 201921719.4.201965578
Usychající sazeničky rajčat - prosím o radu1319.4.2019859
Co budete teď vysévat?3219.4.20195479
Paprika Rodrigo 9419.4.201929137
sviluška na okurkách1318.4.201914920
Špatně naroubovaná okurka 217.4.2019184
Melouny 20191416.4.20192120
Rajčata Cupido113.4.2019181
Poda pre zemiaky1813.4.20191241
Cukety 2019 112.4.2019172
Bush Champion F1312.4.2019783
Roubování okurek311.4.20191837
Rozdíl v názosloví?1111.4.2019580
Ma vyznam vrublovat /roubovat/ uhorku na tekvicu ked chcem uhorky pestovat vonku v zahrade?210.4.2019251
Papriky 20195810.4.201915595
Rajče Tutti Frutti F119.4.2019256
Přepikýrovaným paprikám žloutnou a opadávají děložní lístky76.4.20191272
Předpěstování papriky a rajčat63.4.2019790
Prosím doporučte cuketu292.4.20195302
Vietnamská okurka1430.3.201918667
Jak sázet semena a jak pikýrovat rajčata3624.3.201982433
Tatiana´s TOMATbase 3123.3.20196298
Habanero Orange523.3.2019508
Rajče jako Bajaja2121.3.20194987
Jak skloubit pěstování a dovolenou?6318.3.20199483
Pěstování pod umělým světlem Hydroponics skleník212.3.2019573
Pěstování okry (ibišku jedlého)410.3.201910100
Rajčatový hokus pokus - plísni navzdory1099.3.201924666
Odrůda salátu17.3.2019345
Skleník na aquaponie24.3.2019472
Izolační skleník kde koupit14.3.2019385
Uragan F12128.2.20193691
Jake vhodne rajce do skleniku (odolne proti zloutnuti listu) 326.2.2019931
Aeroponické pěstování2225.2.201918713
Degenerace tykve oregon spontannim krizenim120.2.2019255
Pichlava salátovka. Nepoznáte ji někdo? 719.2.2019815
Jak zasadit semena rajčat. Od A - Z918.2.201911690
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Chov pstruhov9:39
Chov pstruhov8:10
Chov pstruhov7:01
Chov pstruhov6:23
Krmení starého psa19.4.2019
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2019
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů