Tatiana´s TOMATbase



Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?)
22.12.2018 10:06

Pekny den prajem pan Vladimir,

konstatujem, ze su to krasne obrazky, najradsej by som sa do Salobre hned zakusla. Sme na Vas hrdi... Ked si pozeram tomatobase, Vase meno tam figuruje celkom casto. Spanieli by sa mali tiez posnazit prezentovat svoje nie celkom zname odrody. Dufam, ze aj mne sa podari v 2019 vypestovat aspon nejaky biftek. Mam predstavu, ze je to narocnejsia matematika ako s cherry a vyzadujuca optimalne podmienky a velku cast zahonu na plnom Slnku, mozem snivat. Pozn. este raz😆😙😄dakujem za semienka a prajem krasne sviatky a uspesny rajcinovy rok 2019 v plnom zdravi a nasadeni

Katka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 16.12.2018 10:48, zobrazeno: 14524x

Teď, když není na zahradě co dělat, tak jsem začal přidávat obrázky a popisy na tuto databázi. Včera rajčata Ramallet Algaida, dnes Reinhard´s Chocolate Heart. Dát tam popis a k tomu nějakých osm fotografií mně trvá víc jak dvě hodiny. V příloze jsou čtyři obrázky Reinhard´s Chocolate Heart.

           Vladimír

Zelené plody
Zelené plody
Zrající plody
Zrající plody
Zralé plody
Zralé plody
Řez zralými plody
Řez zralými plody
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 17.12.2018 13:00

Další chutné srdce trochu jiné barvy Reinhard´s Purple Heart od německého šlechtitele Reinharda Krafta. Plody mají velikost od 120 do 180 gramů.

           Vladimír


Zrající plody
Zrající plody
Zralé plody
Zralé plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 19.12.2018 10:32

Moje nejoblíbenější keříčková odrůda Sophie´s Choice. Je to velmi raná, hodně úrodná odrůda rostoucí a plodící v chladnějším počasí. Plody má masité (takové menší bifteky, 60 - 120 g), velmi chutné (aspoň tak hodnotím jejich chuť já a mnoho dalších). Pro mne je to odrůda číslo 1, která mně zajistí úrodu rajčat ve druhé polovině května a v červnu.
           Vladimír

Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Sophie´s Choice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 21.12.2018 9:17

Mám nejraději velká bifteková rajčata. Většinou mají výbornou sladkou rajčatovou chuť, když si je chce člověk dát na chleba, ukrojí si dva silnější plátky (žádný gel z nich nevypadává, nemají skoro žádná semena), když chci rajčtový salát, tak to rajče nakrájím na kostky, kůže je tenká a je jí oproti menším rajčatům minimum. Jedním z takových rajčat, které pravidelně pěstuji je červené španělské rajče Salobre. Je to opravdu velké (většinou 40-50 dkg), krásně tvarované rajče, šťavnaté, masité.

           Vladimír

Salobre-zelené plody
Salobre-zelené plody
Zralá rajčata Salobre
Zralá rajčata Salobre
Řez rajčatem Salobre
Řez rajčatem Salobre
Zrající Salobre
Zrající Salobre
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Katkos - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 99.86 (?), 22.12.2018 10:06

Pekny den prajem pan Vladimir,

konstatujem, ze su to krasne obrazky, najradsej by som sa do Salobre hned zakusla. Sme na Vas hrdi... Ked si pozeram tomatobase, Vase meno tam figuruje celkom casto. Spanieli by sa mali tiez posnazit prezentovat svoje nie celkom zname odrody. Dufam, ze aj mne sa podari v 2019 vypestovat aspon nejaky biftek. Mam predstavu, ze je to narocnejsia matematika ako s cherry a vyzadujuca optimalne podmienky a velku cast zahonu na plnom Slnku, mozem snivat. Pozn. este raz😆😙😄dakujem za semienka a prajem krasne sviatky a uspesny rajcinovy rok 2019 v plnom zdravi a nasadeni

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.156 (?), 22.12.2018 20:14

Ano, na Tatiana´sTOMATObase dávám informace o českých a československých rajčatech a to ze dvou důvodů:

1. Je dobré, aby lidé ve světě věděli, které nehybridní odrůdy se u nás dnes pěstují. Posílám tam také nějaká semena na odzkoušení. Ano je to propagace naší země.

2. Chci zabránit tomu, aby se české názvy komolily a česká rajčata se považovalaza rajčata odjinud. Semena našich rajčat totiž posílají za oceán i pěstitelé jiných národností a dávají tomu různá jiná jména (z Německa, z Belgie, z Běloruska, atd.).

           Vladimír

PS.: Podle mých zkušeností nepotřebují španělská rajčata nějak více přímého slunečního záření. Věršinou je pěstuji částečně zastíněné ostatními rajčaty a zdá se mně, že jim to vyhovuje. Pěstuji je stejně jako jiná rajčata, jen při vyštipování částečně používám Missouri způsob a hlídám počet květů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 105.215 (?), 22.12.2018 21:21
Ako funguje dorucovanie semien z Tatiana Tomatosbase? Bezproblemovo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.132 (?), 23.12.2018 9:25

Doručování semen od Tatiany bylo vždy bezproblémové. Platil jsem přes PayPal a do čtrnácti dnů jsem měl semena. I teď by to snad neměl být problém i když Tatiana vzhledem k těžké nemoci už se semenařením končí a jen doprodává zbytky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 24.12.2018 0:03

Tatiana´s TOMATObase je především o nehybridních odrůdách rajčat. Přesto jsem neodolal a přiřadil jsem tam českou hybridní odrůdu rajčete Start F1. Je to mé nejoblíbenější rajče a také mně nejvíce chutná.
           Vladimír

Zelené plody
Zelené plody
Zralé plody
Zralé plody
Vijan s plody
Vijan s plody
Zralé plody
Zralé plody
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 24.12.2018 10:52

Nikdy není na škodu, když ten rajčatový salát vypadá pěkně. Stačí k těm červeným rajčatům přidat nějaké oranžové a hned je to takový slavnostnější salát k nedělnímu obědu. V mém případě to bylo rajče Orange Strawberry, nemá tak silně rajčatovou chuť jako červená rajčata, chutná spíše jako nějaké ovoce s nádechem rajčatové chuti. V salátu se s červenými nebo růžovými chuťově výborně doplňují. Možná by v tom salátu bylo efektní ječtě nějaké zelené rajče, ale semena Reinhard´s Green Heart mně letos vůbec nevzešla (0 z 10 semen) a tak čekám na slíbená nová semena. Pokud je nedostanu, tak asi vyseji Big Green Dwarf ze zbylých semínek. Už se těším, jak ten salát bude vypadat.
           Vladimír

Rostlina Orange Strawberry
Rostlina Orange Strawberry
Zelené plody
Zelené plody
Rozkrájené Orange Strawberry
Rozkrájené Orange Strawberry
Rozkrájené Orange Strawberry
Rozkrájené Orange Strawberry
Příprava salátu
Příprava salátu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika