Symbivit



Stránky: 1,  2,  3   
host - 5.149 (?) 
14.11.2011 13:53, zobrazeno: 31311x

Zajímal by mne váš názor event. vaše zkušenosti se Symbivitem speciálně určeným pro rajčata a papriky. Chtěl bych příští rok udělat nějaké srovnávací pokusy u rajčat a kozích rohů.

           Mr Big

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 14.11.2011 16:00
Letos jsem použila na rajčata i papriky..Je pravdou.že rostliny byly vitální a celé veg. období zdravé..Určitě použiju i příští rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.149 (?), 14.11.2011 19:34

Děkuji za informaci. Zajímalo by mě, zda jste Symbivit aplikovala již při předpěstování sazenic nebo až při výsadbě. Děkuji.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.11.2011 9:38
Až při výsadbě..vysévám do perlitu a přesazuji do kelímků, tak tam by asi toho bylo málo... možná se mýlím..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.11.2011 0:12

Letos poprvé jsem též vyzkoušela Symbivit při pěstování plodové zeleniny. Obalovala jsem v něm kořínky semenáčků při rozsazování do kelímků. Přišlo mi, že při tomto způsobu použití bude poměrně malá spotřeba Symbivitu a užitečné plísně se v květináči dobře naváží na kořenový systému zeleniny. Tolik moje úvaha. Úrodu jsem letos měla výbornou, nepřičítám to Symbivitu, ale povětrnostním podmínkám. Kontrolní neošetřené rostliny jsem neměla.   Jiřina 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.149 (?), 24.11.2011 16:51

Je škoda, že jste neměla srovnání, ale stejně si myslím, že každý si tu účinnost musí ověřit sám. Já zatím věřím, že to nějaký efekt může mít a proto jak bude Symbivit na rajčata a papriky znovu v prodeji (nová čerstvá šarže) tak si koupím 750 g balení, žádný velký peníz. Počítám s tím, že to použiji pro srovnávací pokus na keříčková rajčata a normáílně na kozí rohy a pálivé papriky a také na partenokarpick okurky (některou odrůdu s jemnými ostny např, Zuzana).U paprik a rajčat budu aplikovat v době prvního pikýrování, tj.když se děložní lístky dostanou do vodorovné polohy. U okurek chci aplikovat při přímém výsevu okolo sv.Martina. Okurky a paprika bez srovnávací varianty, U rajčat snad již poznám zda to má efekt při druhém přesazování.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 24.11.2011 22:51

Kdy hodláte vysévat okurky? Martin je 11.11. a přijíždí na bílém koni?  Letos poprvé zkouším permanentní kulturu rajčat. Mám zasazené řízky z Děvočky a zkoumám, zda přežijí do jara.  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 25.11.2011 0:00

Chybička se vloudila- na Marka

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 25.11.2011 22:08

Nevím nic o permanentní kultuře rajčat -snad vychází z toho, že rajčata nejsou jednoleté rostliny ale jsou trvalky. Z Vašeho sdělení jsem pochopil, že nechcete dosáhnout nějaké sklizně v zimním období, ale předpokládáte, že řízkovaná rajčata využijete jako sazenice v jarním období. Zajímalo by mě, jaké podmínky pro tento experiment máte (skleník, zimní zahrada, přisvětlování apod). Děkuji.

           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 25.11.2011 23:16

Jde o pokus a podmínky nemám ideální. Samozřejmě vím, že pro rostliny je listopad a prosinec nejhorší vzhledem k světelným podmínkám. Skleník mám jen nevytápěný, takže ten je te´d nepoužitelný, zbývá byt. Přisvětlení nemám, musel by mi ho někdo vyrobit a pro tento účel pokusu to není nutné. Zatím mám řízky v obýváku na okně v kelímku v substrátu, již koření, ale nerostou, tudíž se zatím nevytahují, tento víkend je hodlám rozsadit do více kelímků a v pondělí je odvezu do místnosti, kde je asi 10-15 C a více denního světla než doma v obýváku. Představuji si přezimování asi do začátku února, a potom bych začla pěstovat sazenice. Asi jako muškáty. Pokud by postup vyšel, dal by se použít k udržení vzácné odrůdy. Dále chci vyzkoušet zasít semínka začátkem ledna a vzešlé rostlinky dále množit do března řízkováním, tím získat více rostlin od některých např. drahých semínek. Je listopad, u nás jinovatka, námraza, venku se nic nedá dělat, tak vymýšlím "pitominy."  Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika