Suchu odolnější zelenina



host - 33.10 (?)
25.8.2018 17:04

Neni je to lecivka    jestli se vysemeni roste to jak plevel a semena maji ostny ostre jak kratke jehly

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 153.9 (?), 24.8.2018 8:52

Docela mně "nadzvedlo" jak málo stačí k tomu, aby se i mezi zahrádkáři vyprofilovali domovní důvěrníci a aktivní svazáci.

Zahrádkáři jsou určitě ti poslední, kteří by s vodou nehospodařili rozumně.

Jádro suchého pudla je zcela jinde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.237 (?), 24.8.2018 9:52

Mě zase "nadzvedlo" že mě titulujete domovník důvěrníkem a aktivním svazákem. Doložte prosím svoje tvrzení, nebo si pořádně přečtete mé příspěvky. Znovu opakuji, že jsem svědkem jak někteří hospodaří s vodou v suchých oblastech nehospodárně. Nikoho nejmenuji, nikoho neohlašuji. Jen konstatuji. Věřím, že existuje pousta zahrádkářů, kteří, se chovají rozumně. Vy ale naopak větou "Zahrádkáři jsou určitě ti poslední, kteří by s vodou nehospodařili rozumně." tvrdíte, že nehospodární lidé neexistují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 157.1 (?), 23.8.2018 19:29

Ve městech je to prasárna, tam téměř nikdo nemá studnu a kropí trávníky vodou pitnou. Na vesnicích mají lidi většinu studnu s vodou užitkovou, takže v kropení trávníku až takový problém nevidím, nicméně nikdo to tu stejně nedělá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 130.156 (?), 28.8.2018 22:04

Citát:

"... Vítězem se stávají rajčata. Zalévám i v těch horkách jednou týdně a rajčata stále pěkně plodí..."

" S rajčaty plně souhlasím. Od suchého extrému v roce 2015, kdy jsem si ověřil že zálivka jednou týdně bohatě stačí,..."

Pánové, to mě značně udivilo.  Nikoho jiného už ne, takže to tak asi bude.

Jenže já teď v těch proběhlých dlouhotrvajících vedrech zaléval denně, případně obden a když jsem zaléval obden, tak se mi stalo, že některé vršky(nejmladší lístky) byly zvadlé tak, že už se nevzpamatovaly a uschnuly. Udělaly to jen některé odrůdy ale kdybych dal týdenní interval, tak by podle mě zvadly skoro všechny vršky. Ale nemám odvahu to zkoušet. Raději budu otrocky zalévat.

Vysvětluji si to tím, že mám nevhodnou chudou písčitou hlínu a málo "humózní", která neudrží moc vláhy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 25.8.2018 16:48

Jednou z rostlin, kterým stačí déšť jednou za měsíc (i méně často), je kotvičník. Jenom si nejsem jistý, že je to zelenina.

Kotvičník nezalévaný
Kotvičník nezalévaný
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 33.10 (?), 25.8.2018 17:04

Neni je to lecivka    jestli se vysemeni roste to jak plevel a semena maji ostny ostre jak kratke jehly

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.126 (?), 25.8.2018 17:09

Bydlím na JV Moravě ve srážkovém stínu a překvapivě dobře mi roste kadeřávek / s občasnou zálivkou/. Jinak nic moc - ani rajčata, papriky /se stejnou zálivkou jako kadeřávek/,cukety, dýně kořenová zelenina, cibule poloviční .Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.195 (?), 25.8.2018 20:09

Děkuji za tip. Určitě vyzkouším. Můžu se zeptat jakou konkrétní odrůdu kadeřávku pěstujete?

Ještě bych zmínil, že mi horoucí léto přežily indické okurky anguria (forma s potlačenou bodlinatostí) a teď je sklízím. Malé ale velice chutné, odolnější na choroby. Klasické okurky dopadly katastrofálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.126 (?), 25.8.2018 22:30

Odrůdu kadeřávku nevím, byl od f.Semo - běžný zelený. Zasela jsem na jaře zaráz s kapustou /Předzvěst/, giganty růžičkovou kapustou. Nádherně to vše vzešlo, ale od června / horko + sucho + dřepčíci + molice/ už nic moc. Jen kadeřávek dělá hezké listy a teď když jsou aspoň chladnější noci, začíná přirůstat.Ale budeme muset zalévat pořád, u nás neprší. A nemusím ho uskladňovat - sklízím v zimě podle potřeby. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 233.71 (?), 26.8.2018 11:34
Dobře, když máme vyřešeno jakou zalévat vodou, aby sme neplytvali pitnou vodou jak doby*ek, a víme jakou třeba zeleninku, tak jak to udělat, aby v takto horkých a suchých dnech a týdnech se voda dostala až ke kořenům? __ ze zkušenosti vím že za den - 24 hodin se vsakne v normálně propustné půdě tak 10 cm. Takže potřebuje tak dva dny než se pořádně dostane ke kořenům. __ vyzkoušeno __ a to už je většinou zas půda skoro vyschlá nad tím. Navíc třeba 2 cm vody na půdě udělá tak 4 cm v půdě plne zavlaženosti - při 50% obsahu pórů. __ jak to udělat aby se vláha dostala až do hloubky a nestihla dřív zase spíš vyschnout. __ Letos kvůli práci mám čas jít do zahrady tak jednou týdně, a to je problém. __ Nějaká fólie, rákosovina, nebo něco takového? Dělat nějakou kapkovou závlahu se mi nechce! __ K.z B.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika