spirála na rajčata a okurky



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host 
7.3.2003 13:41, zobrazeno: 166869x

Prosím o zkušenosti s pěstováním rajčat a okurek při použití spirál.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.226 (?), 27.11.2006 10:31
Skutečně jste si ověřil zkušenosti s nimi??  Po roce používání k rajčatům jsem je přestal pro nestabilitu používat:  vzrostlá rajčata se při větru klátila musel jsem je pomocným způsobem stabilizovat. Mnohem lepší službu mi teď prokazuje dvoumetrová tyč z betonářského železa.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rendelin - (14), 18.3.2007 13:43
souhlasím s vámi, na vzrostlá silná rajčata je spirála nestabilní.R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.67 (?), 2.4.2007 21:46
Spirála je stejná blbost jako skleník z lahví.Obojímu jsem uvěřil .
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 3.4.2007 12:24

vyhodou spiraly je, ze se do ni rajce elagantne zamota neni potreba ho privazovat dratkama. Bohuzel jak rajce doroste do 1,5 metru, tak to pod tihou plodu pada, takze ke spirale pak take pritloukam ruzne tycky pro stabilizaci, nejlepe se mi osvedcila nasada na smetak. 

k okurkam tady nekdo doporucoval dve mrizky oprit proti sobe pod uhlem 45 stupnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.45 (?), 5.4.2007 11:42
Spirály, které seženete v marketech a bohužel i v zahrádkářských potřebách, nestojí za nic, protože mají příliš velké stoupání ohybu.
Já přes deset let používám skvělé spirály od p. Burdy odněkud od Brna, tuším, že z Křenovic. Adresu už bohužel nevím, občas inzeroval v Receptáři a nevím jestli ještě spirály vyrábí. Jenom výjimečně jsem musel některá příliš rozkošatělá rajčata ještě podepřít.
Vím, že je to rada "k nezaplacení", ale možná by pomohl některý příznivec této poradny sdělit něco o existenci tohoto výrobce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.82 (?), 5.4.2007 13:11
Někde jsem viděl radu na úpravu jak uvedený nedostatek nestability spirálových tyčí odstranit. Sám jsem  to ještě nezkoušel, teprve se na to chystám.
K části, která je pod zemí se přivaří obdélník ze silnějšího plechu, která tyč stabilizuje a umožní zašlápnutí tyče do země - podobně jako rýč.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.45 (?), 6.4.2007 16:13
Nedalo mi to a v Receptáři 4/2005 jsem našel inzerát p. Burdy:
Lubomír Burda, Nová 171, 664 08 Blažovice. Tel. 544 243 874.
Spirály dodává i na dobírku o různé síle a výšce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 204.1 (?), 7.4.2007 16:28
Ve skleniku se me spiraly osvetcily zapichnute az po spiralu na hore dosahuji ke strese skleniku 180cm na hore jsem prichytil spiralu slabym dratkem za hacek na ktery jsem kdysi vyvazoval rajcata na dvojity provaz po 30cm zauzlovany ,z izolovaneho dratu udelanymi cecky . 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 240.93 (?), 9.7.2015 12:31

Přesně tak... konec spirály upevním tak, že slabý drátek omotám důkladně kolem konce a ve střeše skleníku mám háčky, na které konce drátků navážu.. Tam kde mi nestačily spirály, mám jich jen 15, tak dám klacek asi 1 a půl metru a od konce klacku do střechy skleníku vyvážu prádlovou šňůru (bavlněnou) a po ní klidně dál otáčím rostlinku rajčete až do stropu... no a spirálu zarazím taky do země a spoň na 25 cm... pak drží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika