Skvrny na rajčatech



host - 104.106 (?)
17.5.2019 17:43

Děkuji za rychlé reakce. Předpokládám, že je to z kompostové hlíny, kde byla tráva, která byla hnojená travinem. Sice jsem hnojil jen jednou a kompost je 2 roky starý, ale asi to nestačí. Přehnojené by být neměly, protože jsem je hnojil za celou dobu jen snad 2x Kristalonem rajče a paprika.

Je řešením rajčata přesadit nebo se už nezlepší a je třeba pořídit nová? Mám ještě totiž další nepřesazené a ty sice nemají fleky, ale pořivené nové lístky ano.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Majkl - (16) - 104.106 (?), 17.5.2019 9:39, zobrazeno: 3571x

Na některých rajčatech se mi objevily skvrny a dle mého také přestaly růst. Rajčata jsem vypěstoval ze semen. Přesadil do květináče, dal ven a po pár dnech, kdy hlásili zimu jsem je dal dočasně domů. A pak jsem si všiml tohoto problému. Dá se zjistit co se stalo?

Rajče
Rajče
Rajče 2
Rajče 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.132 (?), 17.5.2019 10:12

Nebudu reagovat na svrny ani na to, co se jim stalo.

-------------------------------------------------------------------------

Jen upozorním na to, že to rajče je podle pokroucených nejmladších listů a špičky buď přehnojené a nebo je v půdě se zbytky herbicidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.31 (?), 17.5.2019 11:44

Použitý substrát obsahoval zbytky herbicidu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.106 (?), 17.5.2019 17:43

Děkuji za rychlé reakce. Předpokládám, že je to z kompostové hlíny, kde byla tráva, která byla hnojená travinem. Sice jsem hnojil jen jednou a kompost je 2 roky starý, ale asi to nestačí. Přehnojené by být neměly, protože jsem je hnojil za celou dobu jen snad 2x Kristalonem rajče a paprika.

Je řešením rajčata přesadit nebo se už nezlepší a je třeba pořídit nová? Mám ještě totiž další nepřesazené a ty sice nemají fleky, ale pořivené nové lístky ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 17.5.2019 18:07

Ty fleky nejsou tím problémem, ale ty pokřivené lístky jsou způsobené právě tím herbiciem. Takže i ty nepřesazené. Někdo tady doporučoval sazenice vyjmout, kořeny opláchnout vodou a potom zasadit do nového substrátu. Časem uvidíte jestli tato léčba byla úspěšná- nepoškozené nové lístky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.124 (?), 17.5.2019 18:26

TRAVIN obsahuje selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné širokolisté plevele jako jsou sedmikrásky, jitrocele, pampelišky, ale trávu nepoškodí

Hlavně že máte krásný trávník, zdegenerovaná rajčata jsou jen vedlejším produktem. Máte děti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Majkl - (16) - 104.106 (?), 17.5.2019 19:14

Zklamu Vás. Trávník krásný nemám, protože jsem ho tím hnojil jen asi 3x, a to vždy jednou ročně. Nejsem žádný velký znalec těchto věcí, proto, když jsem si kdysi někde přečetl, že je Travin pro trávník dobrý, tak jsem ho koupil. A dále jsem ho nekupoval jen proto, že je drahý. Vůbec jsem netušil, že může nadělat tolik škody. Až nedávno jsem náhodou narazil tady na fóru na diskusi, kde jsem pochopil, jaký je to zmetek.

Mám děti a snažím se v rámci normálního žití chovat zdravě. Proto si i sami pěstujeme rajčata apod. Vůbec mi nejde o dokonalý trávník za každou cenu. Jen jsem prostě neměl dostatečné znalosti. Ale jinak si klidně kopněte. Asi jsem se měl lépe starat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 17.5.2019 19:42

To není fér.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Majkl - (16) - 246.143 (?), 17.5.2019 21:52

Nevím, jestli to je na mě. Napsal jsem něco nevhodně? Jestli to tak je, tak se samozřejmě omlouvám. Nic takového jsem neměl v úmyslu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 18.5.2019 5:43

Ne na Vás to pochopitelně není. Pokud chcete vědět na který příspěvek je reagováno, klikněte si na "Předchozí příspěvek".

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika