Škvoři žerou ve skleníku



Stránky: 1,  2   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.152 (?) 
15.6.2016 17:58, zobrazeno: 15055x

Začaly se mi opět (stejně jako vloni) objevovat díry v listech papriky a lilků ve skleníku. Právě teď jsem na několika takto okousaných rostlinách objevil jednak mnoho škvorů, a na jednom lilku i dva asi milimetrové zlatohnědé skákací broučky (když se k němu přiblížím, tak se "vystřelí" někam jinam). Zkusil jsem podle dohledaných informací nastražit na škvory misky s olejem a návnady na mravence, ale nevěřím, že to bude nějak účinné.

Co byste doporučili za řešení/postřik, jak se jednoduše a účinně zbavit škvorů?

A co je to za skákavého broučka - dřepčík? Jaký postřik na něj?

Mám doma Calypso - mohlo by na oboje jako žravé škůdce fungovat?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.6.2016 19:09

Než začnete s likvidací všeho živého ve skleníku: díry v listech budou nejspíš práce housenek. Zkuste se do skleníku podívat v noci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.152 (?), 15.6.2016 20:01

Ne, to skutečně nejsou. V noci jsem se samozřejmě díval, ale nic tam nebylo. Právě že jsem dnes škvory přistihnul při činu, proto tvrdím, že to je jejich práce. Asi 20 jsem jich hned zlikvidoval. Dokonce si jeden pochutnával na poupěti, a pod nimi jsem našel i čerstvé "drobečky". Díry začaly vznikat, když se teď začali všude více objevovat.  Stejné to bylo loni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.6.2016 20:15

Udělejte tedy, co uznáte za vhodné. Já bych ale chemii použil ve skleníku jen v nejnutnějším případě a to tento podle mého není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 229.152 (?), 15.6.2016 21:04

Když toto není ten případ, pak jaký už? Loni to začalo úplně stejně a ožrali mi vršky paprik a lilků, že jsem z nich neměl vůbec žádnou úrodu. Takže mám jen tak koukat, jak to vše sežerou? Je jiné řešení bez chemie, jak se jich zbavit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 15.6.2016 21:46

Nechci být proti vám. Jen jsem se snažil nastínit, že chemie ve skleníku mi nepřipadá až tak nutná a že nejlepší zelenina je ta bez postřiku. Ale pravda je, že škvoři mi nikdy ve skleníku nedělali zásadní škody a tak to zdálky mohu třeba vidět jinak.  Ostatní škůdce, jako je molice, jsem stačil likvidovat ručně, to samé housenky a slimáky, mšice jsem vykouřil tabákem. Jen na svilušky jsem užil Omite, ale naposledy před 2roky. Tak držím palce, ať vám Calypso pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 16.6.2016 8:03

Taky nepoužívám chemii. Letos poprvé Kuprikol na kadeřavost a Calypso na přemnožené píďalky. S mšicemi si poradí berušky a dopomáhám jím mýdlovým postřikem. Ale s tím skleníkem jsem už bezradný. Dnes jsem koukal, a minimálně stovka škvorů je nalezlá různě v dutinkách polykarbonátu, a netuším, jak je tam zlikvidovat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 17.6.2016 7:47

Tak stále váhám. Přestože se stále škvoři vyskytují na okousaných rostlinách, nové díry, zdá se mi, nevznikají. Takže připouštím teorii, že škvoři tam jsou proto, že sežrali to, co žralo lilky a papriky. A nyní se jen schovávají přes den v záhybech listů.

Situaci budu nadále sledovat a budu připraven k případnému zásahu. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.135 (?), 17.6.2016 8:04

Kšvoři, u nás vidličáci škodí ve skleníku na paprikách. Prokusují se do plodú a dělají v nich svinčík. Stává se mi to ale spíš v pozdním létě a ne v tak velkém rozsahu, takže jsem zatím nezasahoval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.24 (?), 15.6.2016 20:26

Na zrave skudce ve skleniku pouzivam pripravek Karate (loni 1x, letos zatim ne). Na trasnenky a svilusky pak pripravek Vertimec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika