Sklizeň rajčat a paprik - 2018



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.132 (?) 
29.9.2018 11:21

Kdyby napsal, že na jednom záhonu má dvanáct rajčat, a že těchto záhonů má osm nebo devět, tak by to bylo OK. Ale nevidím důvod, proč to tak napsal. Chtěl se pochlubit? A potom se diví, že tomu nikdo nevěří.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 29.9.2018 11:16

Na těch fotkách jsou různé palety. Tady máte mapu, můžete počítat.

MAPA
MAPA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.132 (?), 29.9.2018 13:15

Na 8,5 m2 v žádném případě nemáte 100 rajčat. Možná máte 8,5 m2 půdy, ale rajčata nepotřebují jen půdu, ale také světlo, atd. Vaše informace byla přinejmenším zavádějící.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 29.9.2018 14:10

Vaše myšlenkové pochody jsou mi záhadou, to jste si mysleli, že mám ty rajčata na obdélníků 8,5m2 a sklízím je dronem nebo co. Nečekal jsem příliš, ale toto překonává má očekávání. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.180 (?), 29.9.2018 16:52

Když jsem to poprvé četl tak jsem si opravdu myslel že je to blbost. Nijak jsem o tom dále nepřemýšlel. Ty fotografie mne ujistily o tom, že to opravdu blbost je. Jinak k tomu není třeba nic dodat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 188.147 (?), 29.9.2018 13:45

Tak já také vidím, že ta rajčata máte na odhadem 30m2. Prostor kolem palet se samozřejmě také počítá, protože bez něj by rajčata moc neplodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 28.9.2018 22:24

Ružo, tentokrát obrátíme role, jo? Já budu ten skeptik. Když jsem si to přečetl, hned mne napadlo, že jste v dětství měl rád pohádky ovčí babičky. Ze 100 rostlin je v pohodě možné mít 200kg plodů. Ale těch 8,5 čtverečních metrů, na které se těch 100 rostlin vejde, to je utopie. Přidáte trochu? Píšete "včetně cherry". Nebyly cherry někde jinde? Pokud je to, co říkáte, pravda, zasloužíte titul Pěstitel roku.

No, já měl kliku: noc z úterka na středu (25.-26.9.) přežila moje rajčata bez úhony i v těch 570 mnm. Vyděsilo mne to, takže teď zachraňuju, co se dá. Většinu načervenalých i zelených jsem dal do krabic, pověsil v chalupě nějaké celé vijany a dva celé keříky zavěsil, také v chalupě. Celkově přes 50 kilo. Nejsou chycená plísní, takže doufám, že tak 80% dozraje. Jenže další mrazivá noc hrozí z neděle na pondělí. Přesto jsem tam keře s nějakými plody nechal pro případ, že to projde a pak bude trochu tepleji. Kdyby ne, ztráty už budou mnohem menší.wink

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 135.132 (?), 5.10.2018 22:36

Dnes bylo pěkné počasí, tak jsem se dal do likvidace rajčat. Všechno jsem otrhal, jen jsem nechal nějaké rostliny se cherry rajčaty (dvě Arielle F1, dvě Mini Kumato a pět nebo šest Bombeta).

           Vladimír

Poslední sklizeň
Poslední sklizeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 6.10.2018 22:55

Stále se snažím oddálit konec sezóny. Pravda, na záhonech jsem ponechal jen tolik plodů, aby mi to nebylo líto, kdyby zmrzly. A v těch 570 mnm je to mnohem pravděpodobnější něž tady dole ve 140. A tím jsem také přišel na to, že přívlastek Mountain (horský) v názvu Mountain Magic není bez významu: MM stále rostou a i nazrávají i při těch nízkých nočních teplotách. Nepraskají, v kartonových přepravkách zůstávají stále tvrdá až do úplného dozrání a jsou rozhodně stále velice chutná. Ty 4 libry za 5 semínek byla moje nejlepší rajčatová investice. Tak jsem je dnes znovu zalil. Samozřejmě pečlivě sleduju předpověď počasí.

Ostatní odrůdy si zatím také vedou dobře, ale v krabicích a na vijanech v chalupě zrají příliš rychle i při těch cca 12°C. Takhle do ledna asi nevydrží.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 7.10.2018 11:56

Vilma asi do ledna vydrží. Dnes jsem sklízel pár rajčátek z interiéru na Vysočině.

Vilma k obědu
Vilma k obědu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika