Sklizeň rajčat a paprik - 2018



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 187.230 (?) 
22.7.2018 10:01

Nevím jestli je to reakce na mě, ale já na eBay.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 22.7.2018 18:45

Další várka - 15kg:

22.7.18
22.7.18
Ananas
Ananas
100pudov nebo Garmoška.
100pudov nebo Garmoška.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 26.7.2018 19:56

Další várka - 19kg. Rajčata po těch teplých nocích ožila a začala zase růst a plodit. Akorát se rajčata začínají na tom slunci vařit a měknout.

26.7.18
26.7.18
26.7.18
26.7.18
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 26.7.2018 20:19

nemohl byste, prosím, nafotit celou vaší rajčatovou plantáž, počítám, že máte nejmíň 50 rostlin? Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.212 (?), 26.7.2018 21:37

Jejich cca 100ks, různé druhy, od každého asi 3ks tzn. 30druhů, záhony z ohrad z palet tzn. 1200x800mm a 12ks rajčat na paletě. Fotit nebudu, protože na rajčata už je žalostný pohled, jen vršky se teď zase rozjíždí, nejvyšší mám Golkrone asi 3m, ostatní už jsou ohnuté a položené na vedlejší konstrukci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 27.7.2018 6:17

Touto dobou už mnohá rajčatoviště nejsou příliš dekorativní. Pro inspiraci jsem si jedno před několika dny vyfotil (u Černého moře). Vzdušné, samozavlažovací, ale bohužel se sklizenými plody.

Rajčatová zahrádka
Rajčatová zahrádka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 148.29 (?), 27.7.2018 7:55

Na mých "plantážích" zatím vše v pořádku, a to jsem se letos s pletím zrovna nepřetrhla. Rajčatům i mě to takhle naprosto vyhovuje. Na konstrukci je Opalka, většina plodů je v sušičce.

Opalka
Opalka
Rubínový Kulon
Rubínový Kulon
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 27.7.2018 8:45

Mám jen pár keříků, ale dovolím si okomentovat srovnávací pokus odrůd ve stejnou dobu setých, vedle sebe sázených: Stupické polní rané (SpR) x Raný zázrak (RZ). Stupické sice velikostí poloviční, ale v plné sklizni. RZ opravdu růžové rajče, 2x větší než SpR. Pozdnější v zrání je jen Zlatava a Bonset. RZ polodeterminant, SpR letos též. Výnosově SpR poloviční výnos proti RZ, které tvoří listy i délkou vijanu, nasazením plodů bohatější keř. Jinak příští rok raději dvě SpR než jeden RZ. Keříky Šejk a Zyska. Šejk zakvetl a dozrává dříve, má oválná rajčata "plnější" dvakrát těžší (při stejné délce plodu) a v tuto dobu více zralých než má Zyska. Zyska má jemnější keř, více poléhá, rozlézá se do plochy, možná dožene výnos Šejka v srpnu, protože bohatěji kvete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.254 (?), 27.7.2018 13:07
Tento rok som dal na overene rady a prvykrat som pestoval bejbino f1 a start f1 vonku aj v skleniku. Startky na poli maju sice oranzovy prstenec a su popraskane pri stopke, ale to mi nevadi, na pretlak aj leco su dobré. V skleniku to nemaju kde je hnojene mastalnym hnojom. Mozno aj odrodova vlastnost, lebo bejbina vedla nich to nemaju. Inak rastliny su vzhladne, bohata nasada, striekal som len raz kuprikolom na zaciatku juna. Pri tych 2 odrodach zostanem nadalej. Stupicke polne som tiez pestoval, ale okrem skorosti nemaju vela vyhod, su aj viac napadnute septoriozou ako hore spomenute hybridy. Biftekove co som mal z vlastnych semien uz tiez su dost napadnute
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3231) - 173.17 (?), 27.7.2018 15:26

Každý pěstujeme za jiným účelem. Někdo chce vyrobit velké množství kečupu, někdo kvantum rajčat na sušení, někdo jen tak, že mu čerstvá rajčata chutnají. Já patřím spíše k té poslední skupině. Letos nebudu dělat žádný kečup, žádný protlak ani sušit rajčata. Vlastně pěstuji rajčata proto, že se mně jejich barevná a tvarová rozmanitost líbí (fotografuji je) a proto, abych našel ta rajčata, která mně budou nejvíce chutnat. Myslím si, že po čtyřech letech jsem už našel ty odrůdy, které vyhovují mé chuti Letos mám i přes mimořádné sucho a teplo rajčata ve výborné kondici. Očekávám, že jak byl červen a červenec suchý tak může být srpen mokrý a tak příští týden nainstaluji nad rajčata střechu 6 x 3 m. V boudě a doma mám docela dost rajčat (nevážím je). Jen mně trochu vázne odbyt.

           Vladimír

Záhon tyčkových rajčat
Záhon tyčkových rajčat
V boudě na zahradě
V boudě na zahradě
Doma
Doma
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika