Skleník na aquaponie



radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 36.95 (?) 
4.3.2019 11:32, zobrazeno: 4776x

Ahoj máte někdo nějaké zkušenosti chci si doma postavit skleník na AQUAkultura + hydroPONIE = AQUAPONIE s tím že bych pod záhony měl ryby. Zatím jsem načetl hodně matríálů u nád to je b začátkách ale ve světě to frčí desítky let. Mám v plánu postavit ozolavany sklení s makrolonu 15-20 mm o velikosti 3x5 metru coz mi dá hromadu všeho. Klasický kleník co mám 2,6x4,5m mi davá přes léto hromadu zeleniny (rajčata, okurky, papriky) ale je to jen přes sezonu. Aquaponický skleník bych chtěl provozvat celoročně. Budu rád jestli se mi ozve někdo kdo doma něco už má postaveno a podělí se se zkušenostma

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Kutilovi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (180) - 250.122 (?), 4.3.2019 16:33

Myslim ze tohle tema patri spis do Skleníky a pařeniště.

Nicmene ve stredu zahajujeme vykopem stavbu aq. skleniku, resp. ryby do sklepa a na nem sklenik 3 x 8m. O celorocnim provozu neuvazujeme. Jestli vas neco zajima konkretne pouzijte s. zpravu. Uvitam podnet k reseni nejakeho problemu ktery mi treba jeste nenapadl, jinak mam snad cely projekt doreseny, aspon si to myslim. Zbytek ukaze ostry provoz


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.107 (?), 28.7.2020 8:33
Dobrý den. Jak to děláte přez zimu? Na jaře nová násada a na podzim do mrazáku? Kolik ryb je potřeba aby vyživily plochu foliovníku 5x8m? Uvažuji o 2 m2 nádrži na ryby a jako filtrace 4 sudy á 100l (odkalení a biofiltry) Bude to stačit? Bude dostatek živin pro rajčata, saláty a okurky? Jak to máte vy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 235.194 (?), 6.9.2019 11:56

Hezký den,

měl bych zájem o podělení nápadů a možná lehkých zkušeností s domácí akvaponií. Rád bych si rovněž udělal skleník přidružený k chalupě, ale spíše tvořil systém i podporující běžnou domácnost.  Velikost skleníku víceméně odpovídá Vaší představě. Na základě většího systému si momentálně dělám malý systém pro domácí prostředí a připravuji si věci na tvorbu domácího skleníku v základní velikosti asi 3 x 9m. Budu skutečně moc rád, za nějakou novou zkušenost, nebo pouhé probrání, či vyloučení určitých možností. Posílám video rozdělané tvorby.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika