Semena z Asie - neklíčí - likvidace na celnici?



Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?)
4.3.2018 19:43

Energie a dávky v takovýchto zařízeních jsou obvykle mírné. Takže se ani nezničí citlivý film nebo mobil. Semena by to měla vydržet. Jenže my nevíme, čím to prosvítili. Sterilizace se obvykle provádí tvrdým gama zářením (např. kobaltový zářič) a dávky činí 25kGy. To jsou nepředstavitelně vysoké a velmi nebezpečné dávky, které přesahují možnosti celníků. Savec by nepřežil ani 5Gy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 4.3.2018 14:49, zobrazeno: 13169x

V posledních letech vždy na zkoušku objednám nějaká semena z Číny, vždy v originálním balení od výrobců, tak jak to známe u nás.Jde hlavně o melouny a rajčata.

Jenže, semena neklíčí nebo jen vyjímečně. (pro pořádek uvedu, že semena koupená u nás při stejném zacházení klíčí normálně, chyba není u mě) Je to několikaletá zkušenost, letos opět.

Napadá mě možnost nějakého "ošetření" na celnici. Máte někdo podobné zkušenosti? Případně i celník může být zahradník a ten určitě ví, jaké jsou předpisy.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 4.3.2018 17:56

Pokud prošly RTG, tak neklíčí. Stalo se mi to také, dokonce na té obálce bylo razítko z celnice - prošlo RTG kontrolou, takže asi tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 4.3.2018 18:18

Razítko s tím rentgenem bylo z naší celnice? A co tam tím rentgenem hledali?

                                          Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.3.2018 19:43

Energie a dávky v takovýchto zařízeních jsou obvykle mírné. Takže se ani nezničí citlivý film nebo mobil. Semena by to měla vydržet. Jenže my nevíme, čím to prosvítili. Sterilizace se obvykle provádí tvrdým gama zářením (např. kobaltový zářič) a dávky činí 25kGy. To jsou nepředstavitelně vysoké a velmi nebezpečné dávky, které přesahují možnosti celníků. Savec by nepřežil ani 5Gy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 4.3.2018 21:10

Jo, z naší. Těžko říct - třeba šperky, drogy, vím já?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.157 (?), 4.3.2018 22:11
Príčina je v Číne, a nie na colnici. Známy bol viac rokov pracovne v Pekingu, opakovane priniesol (spolu možno 300 ks) originálne balenia rôznych semien - mnoho druhov zeleniny, paradajok, papriky, melónov, tekvíc, ale aj kukurice, kvetov, hlohu atď. Ľuďom ktorým to rozdal tak vyklíčilo niečo len úplne výnimočne (maximálne tak 5%). Kupoval to priamo v Pekingu ako "zaručene čerstvé" a neprešlo to žiadnou manipuláciu na colnici. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 84.43 (?), 5.3.2018 11:02
Letos se také chystám vyset originální semena rajčat z Číny, tak jsem zvědavá, jestli něco vyklíčí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 21.3.2018 21:04

Takže se přidávám se svou zkušeností se semeny z Číny, z cca 20 semínek nevyklíčilo ani jedno. No co už... budou jiné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.221 (?), 23.3.2018 8:20
Já si každoročně vozím semena z Vietnamu, klíčivost je prakticky stoprocentní, převážím je normálně v kufru. Hannah
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.114 (?), 24.3.2018 19:24

Tak já se přidám.Loni jsem nakoupila v Číně hodně semen, všelijakých. Rajčata a okurky, dýně, fazolky, kytičky. Semínka mi přišla v obyčejných igelitových pytlíčcích a popsaná ručně, dost nepřehledné. Zasela jsem rajské, okurky, salát, kytičky a tak dál. Rajské byly úžasné, okurky také, salát také, i kytičky. problém byl v tom, že neodpovídaly tomu, co jsem objednala.wink Ale to mi nevadilo, protože zrovna ty rajské a okurky byly fakt výborné a ani jsem takovou odrůdu tady neviděla. jenomže stejně nevím co to bylo zač, měla jsem jich několik druhů a nepamatuji si ze kterého to bylo pytlíčku. Ale zasela jsem letos znova a už mi lezou. Jo a místo gazánie, mi vyrostly jiřinky. Ale udělaly parádu a dokonce i hlízky. Ale některá semínka nevzešla. Podle mne to není vinou celníků, ale prostě pošlou nekvalitní semeno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika