Rýchlenie rajčín pre rok 2020



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 78.120 (?) 
13.11.2019 17:23, zobrazeno: 31689x

Mám veľa nových druhov skorých rajčín, tak som neodolala a vysiala nové aj staršie osvedčené na 2 etapy a tak začala trocha skoršie novú sezónu rýchlenia. 

 1. novembra som vysiala po 2 semienka : Urakskiy ranyi, Window Dwarf, Forest Fire, Mongolskyi Karlik, Maglia Rosa, Pink Passion, Stupické skoré poľné, Štart F1, Sant Orange F1, Tutti frutti F1, Gardenberry F1. Posledné 3 druhy využijem aj na množenie zálistkami. Všetky vzišli 100% a už ich mám aj prepikírované.

 9. novembra som vysiala ešte Early Tanana, Sarayev Samb.,Sophie´s Choice od Vladimíra, Siletz, Sleeping Lady, Cyril's Choice. Tie vzišli tiež všetky.

Bude to pre mňa náročnejšie cez zimu udržať v dobrej kondícii toľko druhov, ale je to výzva. Ešte ťažší bude výber pre marcové výsevy na pestovanie vonku, lebo mám veľa nových chutných biftekov. 

 Eva T.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 21.11.2019 12:57

Evi no já smekám. Kam to proboha všechno umístíte až se to rozroste?? Já vloni také zkoušela semínka od Vladimíra. Rostlinky mi dělaly radost celou zimu až do jara. Bohužel jsem je ale rozesadila do skleníku i ven hodně nahusto a brzy chytily plíseň, tak jsem ani úrodu neměla nic moccrying. Letos jsem již vysela pouze Vilmu a zbytek odrůd nechám na klasický výsev na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 78.120 (?), 22.11.2019 10:04

To som aj ja zvedavá ako to zvládnem, najbližšie 2 týždne budú rastlinky odkázané temer sami na seba, nebude sa mať s nimi kto rozprávať, príp im za hmlistých dní a navečer prisvetliť. dúfam, že ich dcéra aspoň raz poleje, ale nepreleje. Časť som dala na studený odchov bez zalievania.Aj keď by neprežili, boli to navyše pokusne pre experiment.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2724) - 6.138 (?), 23.11.2019 15:41

Evi, určitě přežijí. Už jen proto, že Matka Příroda bude chtít vidět, jak se s tím vším "popratáš".smiley

Moje mrňata - vyšlo jich zatím (?) jenom 6 - dostávají studený odchov na okně schodiště bez světla hned od začátku. V chudé hlíně se zálivkou tak jednou týdně - voda se nevypařuje a "bábätká" spotřebují jen minimum. A počasí mi připomíná tu známou předpovědní hlášku: Ráno hmlisto, cez deň takisto a v noci tma. Bída. Ale i přesto jsem optimista.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.145 (?), 12.12.2019 16:30

Můžete mně prosím objasnit, proč vysíváte rajčata někdy začátkem listopadu, trápíte to někde ve chladnu na chodbě bez světla, zaléváte jednou za týden atd. Jaký to má praktický význam kromě toho, že sem o tom můžete referovat? Jaké počasí jste v listopadu čekal? Jak vypadá těch šest rajčat dnes? Děkuji za vysvětlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.144 (?), 12.12.2019 17:10

Praktický význam to samozřejmě nemá. Nevyzkoumá se tím taky nic nového. Ale furt je to lepší, než kdyby mučili zvířata, či nedejbože...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.12.2019 18:04

Já tedy rajčata v listopadu nevysévám. Ale praktický význam pěstování rajčat v zimě je samozřejmě dřívější sklizeň. Nepočítám zábavu, absenci chemie a léčení trudnomyslnosti při dlouhých zimních nocích. Nedávno jsem zahlédl ve svém bydlišti na Vysočině nový obrovský skleníkový komplex na pěstování rajčat (nejen) v zimě. Tak jsem si říkal, jestli to má smysl, když se dají asi levněji vypěstovat ve Španělsku. Tady to ukáže trh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.144 (?), 12.12.2019 19:15

To je otázka ekonomické kalkulace. Náklady na energie a spotřební materiál se nebudou dramaticky lišit v Holandsku a u nás, v podstatě po celé Evropě. Nepatrně jiné budou jen mzdové náklady, nižší jistě u nás. Doprava zcela zanedbatelná (oproti Španělsku třeba). Tedy ekonomicky by to vycházet mělo. Drtivá většina "mimosezónních" rajčat ve zdejším HM pochází z Holandska (údaje z etiket).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 12.12.2019 20:24

Ano, špatně se to však přepočítává. Hrají tady protichůdnou roli místní dotace, daně a slevy na noční proud. Napadlo vás někdy nabít akumulátor nočním proudem a od 5:00 ho vysvítit LED světlem? Na jihu Španělska je dnes o 2 hodiny delší den než v Holandsku a teplota je o 10 stupňů vyšší. Nepotřebují skleníky, ale jen fóliáky. A nepracují zde Holanďané, ale mnohem levnější síly z Afriky. A co teprve Maroko. Ovšem ten letecký transport (nebo podtržené plody) a snad i hrdost na domácí potraviny to může všechno změnit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6450) - 9.144 (?), 13.12.2019 8:29

Jenže (jen spekuluju) v létě by jim to v tom Španělsku ve skleníkách shořelo. Byly by nutné náklady na chlazení. Jak se to dělá ve skutečnosti nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika