Rýchlenie rajčat 2019



host - 227.97 (?)
9.7.2019 15:41

Dobrý den, 

inspiroval jste mě a pěstuji rajčata v pařeništi převážně keříčková. Letos jsem utrhnula Stupické polní rané v pařeništi současně s Harzfeuer ve foliáku. Mám tam Šejk, Napoli a Stupice. Současně zraje u stěny Start Fl a Policino. Kumato z obchodu mám ve skleníku, protože je pozdní, také už uzrála 2 rajčátka. Každý rok trošku obměním sortiment a pořád mě láká něco zkoušet. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 15.5.2019 15:51

Podle fotky to opravdu vypadá na nějakou plíseň- jestli je to plíseň šedá, nevím jak vypadají celé rostliny. Já jsem měl loni v pařeništi také vlhko (v noci 95 % a ve dne při oteplení to šlo na 85%) a žádnou plíseň rajčata nechytly. Jen se to projevilo na opylování.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.175 (?), 16.5.2019 6:17

Tak na Zbojnickou bych to ve sněhu jistě nedal. Možná ještě v létě bych se tam vyhrabal, ale žádný přechod, jen zpět dolů na Hrebienok a možná by mne tam už museli snést.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 24.5.2019 21:54

Snáď už bude konečne vhodnejšie počasie pre rajčiny, dnes som oberala za oknom v obyváku Or. Russian a Tutti Frutti, vonku vo dvore v kvetináčoch Magliu Rosu(včera mi 2 plody zožrali drozdy), Primabellu a M. Karlik, v skleníku Štartky, Stupické, Sleeping Lady, Arielle, Gardenberry, Ambrosie a Pink Passion. Pridávam obrázok na porovnanie veľkosti.Najchutnejšia mi z cherry a koktejlových vychádza Tutti Frutti- má aj najvitálnejší rast. Ambrosie sú na môj vkus pomerne malé, hoci ich chuť je výrazná- ako cukry, tak aj kyselinky. Okrem toho neúnavne vyháňa vlky. Primabella rastie pomerne kompaktne, chcem ju neskôr porovnať s Bejbinom a Arancou.Za máj som zatiaľ obrala temer 5kg

                         Eva T

Rajčinobranie
Rajčinobranie
Divočina v skleníku
Divočina v skleníku
Arctic Rose
Arctic Rose
42 Days v skleníku
42 Days v skleníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 25.5.2019 20:44

Evi, nelze jinak než Tě vyhlásit Pěstitelem roku. Co to sleduji, nemáš konkurenci. Smekám klobouk i s parukou a hluboce se klaním. A samozřejmě zelenám závistí. Co já bych dal byť jen za pětinu Tvé úrody. Budu muset k Tobě do učení.smiley

Blahoželám.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 190.153 (?), 13.6.2019 16:47

Čas rýchlenia rajčín by mal pomaly končiť. Vlani mi o takomto čase dozrievali vonku na záhone bežne okrem skorých cherry a Štartiek aj skoršie bifteky. Tento rok to tak nevyzerá, Tak sa musím spoliehať na zčínajúcu úrodu z februárových výsevov pre pestovanie v skleníku. Ešteže som tam posadila aj väčšie rastliny už s plodmi zo skorších výsevov. Za máj som z kvetináčov a skleníka obrala asi 8, 5 kg, za jún doteraz 5 kg. Super sa tan darí Štartkám, Bejbinu, Tutti Frutti, Orange Santa. V skleníku sa nepáčilo Olomouckému nízkemu - rástol príliš bujne a nezasadal, tak som pomerne veľkú rastlinu presadila drzo von - aj tam má len 3 plody a veľa nezasadajúcich kvetov, ale o tom už vo vlákne Rajčata 2019- II

                           Eva T.

Eva Amish Stripe
Eva Amish Stripe
Eva Amisch Stripe
Eva Amisch Stripe
E. A. S.
E. A. S.
Divočina v skleníku
Divočina v skleníku
Tutti Frutti F1 v skleníku
Tutti Frutti F1 v skleníku
Aranca F1
Aranca F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 134.154 (?), 9.7.2019 11:42

Tento rok gro mojej úrody rajčín zatiaľ stále pochádza zo skleníka a rýchlených a zapustených kvetináčových s odrezaným dnom v záhonoch. Z voľnej výsadby po 15. máji síce uzreje sem- tam nejaká rajčina, ale oproti minulému roku je to o viac, než mesiac neskoršie.nezvyčajne, prudké výkyvy počasia im to neuľahčujú.Rastliny vyzerajú síce zdravo, doteraz som nestriekala proti hubovým chorobám, iba wuxalom. Väčšina má krásnu násadu plodov, ale neviem, ako sa na úrode podpíšu terajšie nezvyčajne studené noci. 

Teda suma- sumárum: Doteraz som obrala za apríl 3 kg, z máj 6,5 kg, za jún 21 kg rajčín. Uvidím, aký bude zberový júl.

     Eva T

Výber na porovnanie
Výber na porovnanie
Lucid Gem a Sacher F1
Lucid Gem a Sacher F1
Heartbreakers Vita- kvetináčové srdiečko
Heartbreakers Vita- kvetináčové srdiečko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.97 (?), 9.7.2019 15:41

Dobrý den, 

inspiroval jste mě a pěstuji rajčata v pařeništi převážně keříčková. Letos jsem utrhnula Stupické polní rané v pařeništi současně s Harzfeuer ve foliáku. Mám tam Šejk, Napoli a Stupice. Současně zraje u stěny Start Fl a Policino. Kumato z obchodu mám ve skleníku, protože je pozdní, také už uzrála 2 rajčátka. Každý rok trošku obměním sortiment a pořád mě láká něco zkoušet. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika