Rýchlenie rajčat 2019



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?)
23.3.2019 21:27

Obdivujem Vladimíre tvoje parenisko, ale aj to, ako sa musíš popasovať s prepravou priesad na záhradu.

Ja som dnes vysadila do skleníka 20 priesad rajčín, 4 som vysadila ešte pondelok. Zostáva mi vysadiť ešte 6 kusov. Kvetináčové som letnila vonku, bolo teplúčko. Začína sa mi vyfarbovať prvá rajčinka z Gardenberry F1.

    Eva T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 18.3.2019 18:52

Vidím, Vladimíre, že zase skúšaš nejaké nové druhy, ten Bielyi Naliv vyzerá zaujímavo, zdá sa byť nižší, podobne ako Mongolskyi Karlik. Som zvedavá na vyhodnotenie.  Tak prajem veľa pestovateľských úspechov!

                                     Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.119 (?), 18.3.2019 20:05

Píchněte kolem rajčat pár kolíků a netkanku přhoďte přes to pár cm nad rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 18.3.2019 20:15

Vladmíre máte je docela vysoké. Co s nima potom v pařeništi? Budete k nim dávat kolíky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 19.3.2019 0:34

Ta rajčata jsou určená do hlubokého pařeniště (výška od země ke sklu je 50 až 60 cm. Ty odrůdy co jsou na obrázcích jsou ty vyšší z těch co pěstuji. asi nejvyšší je Sasha Altai, rostlina na obrázku je cce 45 cm. Budu je sázet hlouběji než rostou cca o 7-8 cm, takže ke sklu je ještě dostatečný prostor. Přitom vesměs jsou to už rostliny, které zakončily růst hlavního stonku několika kvěrenstvími. Po výadbě tam kolíky po určitou dobu nechám, ale rostliny se rozloží na síť kterou tam výhledově nainstaluji. Rostliny už vyvazovat nebudu. Přikládám ilustrační foto z roku 2016.

           Vladimír

PS.: Příští týden budu osazovat nízké pařeniště 30/40 cm. Foto těch opravdu nízkých odrůd zveřejním

Podpěrná síť
Podpěrná síť
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 22.3.2019 14:48

Tak hluboké pařeniště už mám osázené. Chybí jen jedna rostlin, nybyl jsem schopen ji na zahradu dopravit. Nízké pařeniště budu osazovat v neděli, bude tam jen čtrnáct rostlin a tak tu jednu do tašek přidám (ve dvou taškách mám prostor pro šestnáct rostlin ve velkých kelímcích). Doprava je náročná, nejprve tramvají a potom trolejbusem. Za cca půl hodiny jsem na zahradě.

           Vladimír

Hluboké pařeniště
Hluboké pařeniště
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 129.206 (?), 23.3.2019 21:27

Obdivujem Vladimíre tvoje parenisko, ale aj to, ako sa musíš popasovať s prepravou priesad na záhradu.

Ja som dnes vysadila do skleníka 20 priesad rajčín, 4 som vysadila ešte pondelok. Zostáva mi vysadiť ešte 6 kusov. Kvetináčové som letnila vonku, bolo teplúčko. Začína sa mi vyfarbovať prvá rajčinka z Gardenberry F1.

    Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 24.3.2019 7:10

Já dnes půjdu zasadit zbytek těch keříčkových rajčat (ty nižší Mongolskyi karlik, Sarayev Shtambovyi, atd. -celkem 14 sazenic). Vyjímečně mám zajištěn odvoz. Jen mám problém s tím, že když jsem chtěl ten rám nízkého pařeniště přemístit, tak se mně celý rozpadl (chtělo to čtyři ruky a já mám jen dvě). Doufám, že se mně to podaří rychle opravit. Má být hezky a bude se dobře pracovat.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.35 (?), 25.3.2019 5:45

Tak včera se mně opravud podařilo vysadit zbylá keříčková rajčata. Byla to vesměs ta z výsevu 1.11.2018. Nejmenší Mongolskyi karlik a Sarayev Shtambovyi jsou opravdu tak nízké, že je lze bez problému dát do pařeniště běžné výšky. Betalux už je tak na hraně, musel jsem ho o cca 5 cm zapustit hlouběji, aby jeho vrcholky byly alespoň 10 cm od skla (rezerva pro růst do 15. května). K nim jsem přidal Sibirskaja trojka, Volgogradskyi, Bielyi naliv a Independence day, které letos zkouším poprvé.

           Vladimír

 Mongolskyi karlik
Mongolskyi karlik
Sarayev Shtambovyi
Sarayev Shtambovyi
Betalux
Betalux
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 25.3.2019 13:50

Zdravím Vladimíre, rajčata z Vašich semínek mají vesměs všechny nasazeny květenství. Mám je stále v truhlíku. Píšete, že pokud se vytvoří květenství, růst hlavního stonku je ukončen. Pro mě to znamená, že už je vysadím do skleníku. Jen bych potřebovala znát v jakém sponu je nasadit. Nikdy jsem keříčkové rajčata nepěstovala, takže nevím jak moc se rozrostou do šířky. Díky moc Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 61.59 (?), 25.3.2019 15:41

V jedné chytré knize se píše, že keříčková rajčata s poléhavým stonkem jsou nejvýnosnější ve sponu 50 x50 nebo 62, 5 x 40. Odrůdy s nízkým pevným stonkem 50 x 20 cm, vzájemně se o sebe opírají. Ale všechno záleží na tom, jestli je budete pěstovat jen tak bez podkládání nebo máte namyšlenou nějakou podporu na které budou plody ležet. Potom je třeba přizpůsobit spon podporám a také tomu, aby se mohly sbírat plody bez poškozeí ostatních rostlin. Já v tom pařeništi šetřím hodně místem, mám tam tři řádky vzdálené od sebe po 30 cm a v řádcích jdou rostliny od sebe 45 cm, prostřední řádek je posunutý o cca 22,5 cm. Podkládám betonářskou síťovinou i když by rajčata mohly ležet i na té černé folii, ale těžko by se tam při tom minimálním sponu hedala. Nepamatuji si která semena jsem Vám poslal, ale pokud máte Sarayev Shtambovyi, tak to je právě typ s tím silnějším stonkem a velmi nízký. Ještě nižší je Mongolskyi karlik, ale jeho semena jsem Vám neposlal, protože jsem měl jen šest semen pro sebe a ještě k tomu se mně dvě sazenice zlámaly.A tak letos mám jen dvě rostliny a nesmím zapomenout si nadělat nějaká semena pro časy budoucí..Jsem rád, že už Vám to kvete. Jinak každá odrůda zakončuje jinak, některá udělá dva květy a hlavní vrchol končí, některá udělá květ, potom jeden list, zase květ, zase list a teprve po třetím květenství končí, Pochopitelně po ukončení hlavního výhonu se vyvýjí níže položené zálistky a na nich květy. Proto se keříčková rajčata nevyštipují.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika