Roubování rajčat, zkušenosti, zdroje podnoží 2012



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
15.6.2013 13:30

Možná už vím, k čemu jsou roubované rostliny pro moje pěstování vhodné. Je to pěstování v nádobách ve skleníku a při vhodném počasí přemístění ven. (už zrajou!)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 28.2.2013 20:31

Tak to nevím. Loni jsem dal naroubované rostliny do perlitu a přikryl PET flaškou. Žádné zatemňování jsem nedělal. Úspěšnost byla 100%.

Za světla rostliny produkují kyslík. V noci dělají něco jiného, říkalo se, že nemají být v ložnici. Co to je, nevím. Určitě se to dá vygooglovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 2.3.2013 21:51

Stačilo krátké hledání. Rostliny v noci produkují oxid uhličitý. Takže to větrání je z důvodu opačného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.57 (?), 2.3.2013 22:18

...aj chlap produkuje oxid uhlicity... aj horsie, preto sa odporuca vetrat aj v tomto pripadewink, ale do loznice sa odporuca

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 5.149 (?), 3.3.2013 5:49

Taky jsem si to našel, ale přesto dík.

                             Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 9.3.2013 5:31

Chystám se pomalu roubovat rajčata a tak jsem pídil po nějakém dalším info. Na snímku je časová osa co se růstu, světla a vlhkosti týče na tomto videu zase postup kde se s roubováním vážně, ale doslova vážně ne_ere. indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 9.3.2013 10:58

Ta pani na videu se s tím moc nepatlá. Takto silné rostliny ještě nemám, vyzkoušet to nemůžu. Metoda seříznutí zvětšuje plochu srůstu, zejména při roubování to může omezit dočasné uvadnutí. Je možné. že takto silné rostliny už budou odolnější proti chorobám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 16.3.2013 18:44

Minulý týden jsem opět začal roubovat rajčata. Po zkušenostech z loňska oužívám šikmý řez (při stejných tloušťkách stonků) nebo do rozštěpu, pokud je podnož silnější. Na fixaci používám silikonový klip v případě že mu odpovídá tloušťka stonků, kolíček na melouny, nebo brčko na limonádu pokud je podnož silnější. Roubování rajčat je náročnější než melounů nebo okurek. Po naroubování je zakrývám na dva dny černým kýblem aby nebyly na světle, následně jdou do plastového boxu kde mají co největší vlhkost a teplotu asi 15-16°C.

podnož
podnož
seříznutá podnož
seříznutá podnož
roub -  rajče
roub - rajče
výsledný produkt
výsledný produkt
detail se silikonovým klipem
detail se silikonovým klipem
detail s brčkem, podnož naříznu, nasunu brčko, seříznu roub do klínu, nasadím do rozštěpu a na spoj natáhnu brčko které ho zafixuje.
detail s brčkem, podnož naříznu, nasunu brčko, seříznu roub do klínu, nasadím do rozštěpu a na spoj natáhnu brčko které ho zafixuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 19.3.2013 17:28

Roubuji shodou okolností ve stejnou dobu jako Mirek. Zvolil jsem vyzkoušený způsob jako loni, v perlitu. V perlitu se velmi těžko ujmou choroby, které dokáží rostliny "složit". Do tmy rostliny nedávám, jdou rovnou na okno. Po týdnu se zdá, že úspěšnost bude 100%. Podnože jsou letos jiné, pokud se neosvědčí, s roubováním končím.

Roubování v perlitu
Roubování v perlitu
Bez krytu
Bez krytu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 24.3.2013 20:06

Je to 2 dny, co byl odstraněn kryt. Všechno se povedlo, úspěšnost 100%, stejně jako loni. Z mého pohledu je roubování rajčat snadné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 15.6.2013 13:30

Možná už vím, k čemu jsou roubované rostliny pro moje pěstování vhodné. Je to pěstování v nádobách ve skleníku a při vhodném počasí přemístění ven. (už zrajou!)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika