Roubování rajčat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?) 
10.2.2010 20:08
Pěkná ukázka postupu. Na prvním je použit silikonový klip který sám odpadne až rostlina zesílí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 183.242 (?), 26.1.2011 21:34

Tak by mne (a určitě nejen) zajímalo, jestli to někdo vyzkoušel. Dnes jsem při inventarizaci rodinné knihovny (jednak z nedostatku jiné zábavy a taky z přemíry mého charitativního půjčování-jaksi se nevrací) narazila na knihu Lysenoko: Agrobiologie / originál r. 1949, překlad 51 - docela jsem se bavila když jsem náhodně otevřela - např. rostliny vykazují růstový konzervativismus, dnešní ječmen roste stejně jako ječmen Engelsův, buržoazní vědci nazývají výsledky našich pokusů chimérami atd. Co mne ale přivedlo k napsání sem - pokusy uskutečněné v Oděse ve 30. letech min. stol. - vegetativní hybridizace: roubování brambor - hlízy vykazují stejné vlastnosti obou odrůd, podnože i roubované; při roubování rajčat - podnož čevené malé, roub bílé (?) velké, plody červené velké, ze semen následující rok rostliny plodící rajčata jko při klasickém Mendelově pokusu (č. malé, č. velké, b. malé...). Co Vy na to? Že by opravdu měli ty největší trpaslíky? Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.2 (?), 26.3.2011 15:00

Někde výše v příspěvcích jsem četla, že podnož neovlivní náchylnost naroubované rostliny vůči nemocem x a jinde zase popisují, že ano. Tak jak to tedy je? Děkuji za názory, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 26.3.2011 18:35
Záleží jaké nemoci máte na mysli. Kousek výše máte u rajčatové podnože ty nemoci popsány, určitě mezi nimi není plíseň bramborová. Roubování rajčat se praktikuje ve velkopěstování kde nemoci mohou zlikvidovat celou populaci rostlin rajčat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 26.3.2011 23:20

Určitě se zlepší odolnost vůči chorobám kořenů a kořenového krčku. To by v případě zamořené půdy mohlo způsobovat např. předčasné vadnutí rajčat. Sama nemám problém s pěstováním pravokořenných rajčat, proto o jejich roubování neuvažuju. U okurek mohu potvrdit i větší odolnost vůči sviluškám, je to dáno tím, že rostlina tak bujně roste, že stačí staré listy poškozené sviluškami nahradit.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.23 (?), 20.7.2011 23:41

Zdravím, sám rajčata neroubuji, ale beru si je od známého, který v tom má letité zkušenosti.

Letost dělal pokus roubování lilku a rajčat na bramboru a výsledek mi nedal nevyfotit si tu krásu(tedy pouze u rajčat). Stejně krásné jsou i lilky.

Posměváčkům moho potvrdit, že plody jsou dole i na hoře, což je vidět při vytrhávání vedlejších výhonů, o které se neustále brambor pokouší.

Brrajče
Brrajče
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jirka 2 - (17) - 4.82 (?), 21.7.2011 10:24

S roubováním rajčat na brambory dělal pokusy již pán A.V.Frič za druhé světové války a jeho pokusy s roubováním jsou popsány v knize Lovec kaktusů. Rajčata vykazovala větší odolnost proti chladu než neroubovaná. Může to být zajímavá alternatíva pro malé zahrádky a domácí pokusníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 195.142 (?), 11.6.2012 19:32

Vážení, coby nadšený zahrádkář jsem to loni zkusil; rajče Vilma se na bramboře Janet uchytilo (2 rouby ze čtyř). Výsledkem byla milá kuriozita, sklidil jsem asi dvě bobulky Villmy a pak jak rajče, tak brambor spravedlivě padl za obět plísni bramborové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 246.107 (?), 1.3.2015 16:33

V8řžení,

koupila jsem semínka podnoží rajčat v německém zahrádkářství, tak to letros spáchám a ráda poreferuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.162 (?), 17.8.2012 8:29

Ja som to skúsil asi pred 10 rokmi výsledok bol pár paradajok a zemiaky normálne ako okolité v zemiakovišti, navrubľované paradajky plesni podľahli o niečo neskôr ako zemiaky, vrúble som použil odtrhnuté vyhonky z paradajok, nie je to žiaden zázrak, iba kuriozita., bolo to toho času uverejnené v časopise záhradkár., tak som sa pohral asi na 15 zemiakoch, vrubľoval som do rázštepu, ujíma sa to perfektne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika