Roubování rajčat



host - 87.200 (?)
7.6.2016 7:26
Takových chytráků, co se vysmívají a houby vědí... Dělají ostudu sami sobě. takové rostlině se říká tomtato a samozřejmě, že to význam má, pouzet pan Mirek to neví.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 191.158 (?), 8.2.2010 8:45
Opakuji z mého předchozího příspěvku - v části "Kuriozity" jsem se dočetl o dvojím užitku. Nic víc, nic míň. Pokud to není jen papírová teorie tak naroubujeme, zasadíme a budeme sklízet dole brambory a nahoře rajčata. Jen pořád nevím kdy mám skončit sklizeň rajčat, abych mohl sklidit brambory! Třebas mi poradíte - "Kurióní je, že kromě toho, že nám vyrostou rajčata, tak na podnoži se urodí i brambory". Pozor! já netvrdím že nejde roubovat rajče na bramboru, ale úroda nahoře i dole? - tak to je ta "o Karkulce". Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 8.2.2010 9:03

Dobrý den. Pane Mirku, zbytečně se vysmíváte. Nevím sice přesně jak už je to dlouho, ale fotky tohoto pokusu pěstování vyšly v jednom u nás velmi známém zahrádkářském měsíčníku. Pěstitel měl bramboru v bílém plastové kbelíku, narouboval rostlinu rajčete a dál byly fotky, jak to při sklizni vypadalo. Byl to krásný pohled. Karkulku bych rozhodně vynechal. To, že to neznáte neznamená, že to nejde. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 8.2.2010 9:17
Já se nevysmívám ale jsem realista. Bavíme se o roubování rajčat na podnože. Opakuji, netvrdím že to na bramboru nejde. Pokud ale někdo tvrdí že to rodí nahoře i dole, chtěl bych vědět jak postupovat při pěstování, kdy sklízet atp.. Ruku na srdce Stanislawe, vy v tom vidíte nějaký reálný užitek (myslím tím samozřejmě br+ra).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 8.2.2010 9:31

Ano, užitek v tom rozhodně vidím. Zrovna minulý měsíc přišlo ve vydání onoho již uvedeného časopisu balení rajčatových semen určených na kečupy. Toto by nebyl problém. Sklízejí se téměř naráz, tak jako na poli. Čili ten, kdo to bude mít naroubované na bramboře tak to bude mít jedním vrzem. Ale mnohem větší užitek vidím v tom, že ten kdo něco podobného zkouší, tak se doslova vyžívá ve své zálibě a tím je v naprosté pohodě, která je zpravidla daleko důležitější než samotný výnos. Ostatně, o tom všem je i tento web. Kolik zdejších přispěvků je od profesionálních zahradníků? Naprostá většina jsou nadšenci, kteří tohoto koníčka dělají s obrovskou láskou. Proč se jim vysmívat? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
radek.liberec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 30.200 (?), 16.4.2018 19:55

Sohlasím :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.19 (?), 21.7.2015 13:48
Ale jisteze se vysmivate a ted to navlikate na realistu. Opravdu by to chtelo neco si nejdriv precist protoze se svym postojem jen ztrapnujete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.202 (?), 16.4.2017 2:12

Vážený pane realisto! Reálně je komzumujete, ať brambory, čí rajské jablíčka.Jde to! Není nic snadnějšího.O to lépe se to musí ošetřit proti plísním.Dvojí ztráta.Pouze částečná úroda.

Jisté lobistické přemýšlení zemědělského sektoru vrámci EU-zjednodušeně řečeno"Sázet můžeme, jen ne z vlastních zdrojů."

Zatím tohle neprošlo. My jako rodina ze zkušenosti s min. úrodou (minipěstitelé) si zdravá semínka schováváme a pečujeme o ně podobně jak o dobytek.(s láskou).

Reálný užitek v tom je...! Máme osázenou nejúrodnšjší půdu kolektory.Račata nám přivezou z dvanáctimetrový rostliny z Holandska, K tomu si můžem koupit v akci bůček s průkazem původu EU.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.200 (?), 7.6.2016 7:26
Takových chytráků, co se vysmívají a houby vědí... Dělají ostudu sami sobě. takové rostlině se říká tomtato a samozřejmě, že to význam má, pouzet pan Mirek to neví.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 123.50 (?), 8.2.2010 10:30

Pane Mirku, žádáte mě abych Vám poradila. Ve svém horlení jste asi nezaznamenal, že jsem o tom jen četla a a tuto kuriozitu jsem objevila zcela náhodou. Kdo hledá najde, jak se říká, někdy však člověk najde i to co nehledal. 

Já nevím, jestli to je pohádka o Karkulce, jak se zatím skálopevně domníváte, nebo ne. Na tomto webu jsem se dozvěděla pro mě spoustu nových a zajímavých věcí přesto, že se už dost roků zahradničení věnuji jako své nejmilejší zálibě a tak se už i nějaké zkušenosti na mém kontě nastřádaly. Ráda bych, abyste mi věřil, že nenabádám vás ani nikoho jiného k zahájení zkušebního pěstování této kuriozity, ale víc hlav víc ví a možná sem na tento web zavítá i někdo, kdo s tím má i praktickou zkušenost a případným zájemncům i poradí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 143.81 (?), 11.3.2011 20:26

Vážení, roubování rajčat na podnož brambory se provádělo

již před 30ti lety. Dnes jsou brambory náchylné na plísně a tak vegetační období se zkracuje a pro zahrádku nemá význam, Jako pokus to doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika