Roubování okurek na tykev



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
rudolfhary - (15) - 86.27 (?) 
12.2.2013 10:30

Vám se Mirku osvědčila nejlépe na okurkách jaká metoda roubování a na jaké podnože roubujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 12.2.2013 10:51

Já budu melouny i okurky roubovat na Atlas a Hercules, využívám zůsobu mezi děložní lístky (pokud je stonek podnože silnější než roub) nebo šikmým řezem proti děložnímu lístku. U okurek pozor, pokud má podnož dutý stonek tak okurka umí prorůst tímto stonkem, nesroste s podnoží a zakoření. Podnož časem uhyne a okurka je pravokořená. U okurek ještě pozor na kořínky které rychle umí vytvořit ve vlhkém prostředí pod krytem, je potřeba je odstraňovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 12.2.2013 14:39

Mirku, jsou Atlas a Herkules lepší podnože pod okurky (melouny nepěstuji) než Sprinter? Sama mám zkušenosti jen se Sprinterem a Tykví fíkolistou, z nichž považuji za lepší Sprinter. Od vyzkoušení dalších podnoží mne dosud odrazovalo obtížné shánění semínek, prodej jen ve velkých baleních. Pokud by byla podnož lepší, objednám 100ks semen a spotřebuji během dvou let.    zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 12.2.2013 14:47

Vygůglila jsem si na stránkách fy prodávající Atlas a Herkules, že tyto podnože pod okurky nedoporučují z důvodů nižší afinity. Souhlasí Vaše zkušenosti??      Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 12.2.2013 16:22
Co se afinity týče tak jsem nepozoroval že by docházelo k problémům při roubování na okurky u žádné ze čtyř Vámi výše uvedených podnoží. Sprinter by měl být úplně v pohodě, Tykev fíkolistou už nepoužívám. Atlas mi vloni na melounech hodně uhníval od země, možná velká vlhkost. Znovu opakuji, pozor na prorůstání okurky středem podnože, z tohoto důvodu více používám roubování šikmým řezem proti děložnímu lístku (viz snímek). Na snímku je sazenice kde okurka vyhání kořínky, protože je po naroubování pod krytem ve vlhku. Tyto kořínky je třeba ihned odstraňovat!!! Rostou velmi rychle, až roub sroste a sazenice jde na "vzduch" tak to přestane.
Roubování okurek
Roubování okurek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.18 (?), 12.2.2013 15:53

Dobrý den, loni se mi osvědčila metoda viz odkaz.

Ač to nevypadá tak mě velmi mile překvapila a úšpěšnost byla 90%

je to nejednoduší a nejrychlejší metoda zkoušel jsem i klipsy už nikdy více buď nedrželi nebo zase drželi moc a hlavně vydrželi jen jednu sezonu nekvalitní plast v další sezoně se rozpadly

Pozor u roubování je nejdůležitější teplota cca 25°C a vlhkost 100% čím nižší teplota tím pomalejší srůstání a nižší úspěšnost  

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.179 (?), 30.1.2019 18:51

Rouboval jsem fíkolistu a Sprinter, vřele doporučuji, měl jsem okurky ve skleníku až do zámrazu.Největší problém je v bytě předpěstované rostlinky, mají slabé-tenké-stonky a roubování je pak chirurgická práce, přesto doporučuji i použití kolíčků.Podstatně usnadňují práci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika