Roubování okurek



host - 187.177 (?) 
10.2.2018 21:57, zobrazeno: 6038x

Po přečtení diskusních témat ohledně tohoto problému prosím o radu, Zkoušel jsem několikrát roubovat okurky jazýčkovou metodou s pomocí svěrek červených Semo, Roboval jsem na tykev fíkolistou, okurky nasel v předstihu jeden týden než tykev ale myslím že by to mohlo být i deset dní.Po naroubování jsem rostlinky umístil do igelitového sáčku, což jsem zajistil asi 100% vlhkost.Po odříznutí korene okurky dojde ke zklamání.Nic se nepřijme.Řekne mi prosím někdo kde dělám chybu.Již zítra budu vysévat nové naklíčené okurky, Musím nato přijít, mám vytápěný skleník, takže času do vegetace mám dost, Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
solide - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (411) - 78.100 (?), 11.4.2019 7:51

Srdecne zdravim, prisiel ste na to v com bola chyba?  Ja som teraz v nedelu videl prispevok o roubovani v programu Po lopate a chcel by som to skusit,. Je este cas, teraz zasiat semena uhorky a o 10 dni tekvice? Poradite prosim este na co si mam davat pozor? Dakujem J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vlasta L. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 234.228 (?), 11.4.2019 8:34

Stonek okurky odřezávejte, až je jasné, že okurka začíná znovu růst a po odkrytí nevadne. Možné, ale pracnější je přeříznout stonek nejprve do poloviny a za několik dní dokončit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
433kefudflodur - (22) - 79.34 (?), 23.4.2019 17:05

Podařilo se mi naroubovat okurku na tykev je už 40cm vysoká. Chtěl bych ji vysadit do nevytápěného skleníku. Zajímá mne jakou minimální teplotu snese sazenice o proti neroubované okurce, zda je odolnější? Zatím teplota ve skleníku na dnešek klesla na 9°C. Min.teplotu 8°C hlídá teplomet, mám ve skleníku rajčata.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 137.35 (?), 23.4.2019 18:14

Snese teplotu větší než 0°C, stejně jako jakákoli jiná okurka nebo dýně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika