Roubování melounů a okurek



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 216.60 (?) 
27.4.2009 10:40, zobrazeno: 207359x

Zdravím všechny pěstitele :) Minulý týden ve čtvrtek jsem poprvé zkusil naroubovat okurky hadovky (Saturn F1, Saladin F1 a taky vodní melouny Lajko II F1 a Crimson Sweet). Podnože jsem použil tykev Fíkolistou a Sprinter F1. Bohužel průměr stonku podnožových tykví byl výrazně silnější cca 4mm oproti cca 2mm silným stonkům melounů i okurek. Roubování do rozštěpu bylo méně pracnější než jazýčkovou kopulací. Nicméně přes orosené PE sáčky jde vidět, že se snad všechny ujmuly i když je asi ještě předčasné dělat závěry. Jsem zvědavý... Z vlastní zkušenosti bych doporučil vyset okurky i melouny min. o týden dříve než tykve i když podnože, které sotva  "vykoukly" a neměly ještě rozvinuté děložní lístky už měly stonek kolem 3mm silný. Jakou máte vy zkušenost s tímto problémem nestejných průměrů stonků? Jak to řešíte? Na internetu se názory také rozchází... Díky. S pozdravem, Robert

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Beruna - (40) - 224.2 (?), 27.4.2009 20:31

Připojuji se k prosbě o informace. Také jsem letos poprvé zkusila roubovat okurky. Stonek jsem nepřeřízla celý, teprve po týdnu jsem ho znatelně pod roubovaným místem zeslabila. Do té doby to vypadalo, že mám 100% úspěch, pak se to ale vyvinulo v pravý opak a všechno postupně uhynulo.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ma.li - (10) - 234.239 (?), 11.3.2010 7:48

Dobrý deň, chystám sa vrublovať melóny, mán nakúpené osivo rôznych melónov a tekvice figolistej. Chcem sa spýtať, či ste už vysievali, alebo je ešte skoro. Bojím sa, že sa sadenice moc vytiahnu. Nemám s tým žiadne skusenosti, experimentujem prvý krát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 191.158 (?), 11.3.2010 8:58
Já jsem to vyzkoušel a rostlinky melounů budu vyhazovat - jsou moc vytáhlé. Patrně dnes vyseju další pokusnou várku melounů a budu laborovat. Tykev fíkolistou vyseji tak za 14 dnů po melounech, tykev Sprinter ještě o týden později.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 234.252 (?), 11.3.2010 12:45

Až tri týždne neskôr? Nie je to moc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.12 (?), 11.3.2010 13:05
Můžete to samozřejmě odstupňovat třeba po týdnu, ale Sprinter roste velmi rychle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.135 (?), 11.3.2010 19:39

Postup je takový, že podnož vysejete o 2 dni spíš než meloun ap. a roubuje se tak, že drátem o stejném pruměru jako roub uděláte díru do podnože a do toho se vsune roub a mužete i zavázat.          Jery

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.60 (?), 11.3.2010 20:18

Dodbý den, nemohl by jste to roubování trochu podrodněji popsat.Chystám se také roubovat a moc jsem to nepochopila.Předem děkuji. RS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 11.3.2010 20:30

Tady máte video a ještě odkaz na stránku o roubování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 11.3.2010 20:42

Upřesněte, dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika