Roubování melounů a okurek



Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 79.47 (?)
19.5.2010 12:03

Dobrý den

Poprvé jsem letos zkoušel roubování melounů, podle zde umístěného videa.

pro srovnání jsem použil jako podnož cuketu, tykev fíkolistou a tykev muškátovou, od každé podnože jsem narouboval 10 rostlin.

Rouboval jsem ablaktací, zatím jsem po týdnu odstranil vršky podnoží.

vyklíčení, růst a srůst probívá v pařeništi.

budu průběžně informovat

s pozdravem J. Pavlíček

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12   
                     
host - 234.252 (?), 19.5.2010 10:40

Ten Crimson je ukážkový, niektoré tak isto vädnú aj mne ale až po týždni a viac, neviem čím to môže byť. Tie deložné lístky odstránite naraz celé, alebo len čiastočne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 79.47 (?), 19.5.2010 12:03

Dobrý den

Poprvé jsem letos zkoušel roubování melounů, podle zde umístěného videa.

pro srovnání jsem použil jako podnož cuketu, tykev fíkolistou a tykev muškátovou, od každé podnože jsem narouboval 10 rostlin.

Rouboval jsem ablaktací, zatím jsem po týdnu odstranil vršky podnoží.

vyklíčení, růst a srůst probívá v pařeništi.

budu průběžně informovat

s pozdravem J. Pavlíček

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 19.5.2010 15:37

Odstraním tak 2/3 děložního lístku. Mirek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 27.5.2010 10:08
Jelikož roubované salátovky ve foliáku nevypadaly zrovna nejlíp, vysel jsem do agroperlitu před necelými čtrnácti dny salátovou okurku a tykev fíkolistou a po vyklíčení přesadil do zeminy. Stejná doba, stejná půda, stejné podmínky a na fotce vidíte výsledek.
obyčejná dýně nebo cuketa vyletí ze šlupky za pár dní a tyto vyšlechtěné šméčka dělají takovou paseku. není se co divit že naroubované rostliny odcházejí.
obyčejná dýně nebo cuketa vyletí ze šlupky za pár dní a tyto vyšlechtěné šméčka dělají takovou paseku. není se co divit že naroubované rostliny odcházejí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 27.5.2010 10:57

Mirku, zkuste jednu nebo dvě rostliny fíkolisté zasadit ven, ne aby tam celý den pražilo slunce, u Vás v Mikulově či kde by mohly dozrát. Mám vyzkoušeno, že takto získaná semena klíčí líp a nejen u fíkolisté. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 27.5.2010 11:51

Už jsem o tom taky uvažoval, Fíkolistou i Sprinter, jen pro ně najít místo (mám obavy aby to mokro nerezervovalo místo po "skapaných" melounech).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 10.8.2010 21:21
Vysadil jsem na osluněné místo (jiné bohužel nebylo), tykev roste jak divá ale NEKVETE a ani zatím nemá náznak květenství. Mirek
Tykev fíkolistá
Tykev fíkolistá
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 20.8.2010 14:40

Taky jsem si vysadila jednu tykev fíkolistou, abych měla semena na svoje pokusy. Vysazovala jsem po půlce května, od té doby rostlina divoce roste, pne se po plotě, na vratech, roste na střechu stodoly a široce se rozrůstá do trávníku. Délka lodyh je 10m. Opravdu Adéla. Zatím však nekvete, domnívala jsem se, že to je chladnou polohou Vysočiny. zatím jsem našla jen poupata. Prostoru mám dost, přesto překáží, nedá se posekat trávník. Jsem zvědavá, zda se dočkám plodů a zda nějaká semena uzrají. Již je pokročilá doba. Příště ji pěstovat nebudu, semena si raději koupím.     Zdraví J

Adéla - Kdo z Vás to má?
Adéla - Kdo z Vás to má?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 20.8.2010 14:45

Info o Adélách v diskuzi melounoviště 2010.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 12.6.2010 7:19
Tento víkend už vysadím i všechny "záložní" melouny a okurky. Jsou to poslední roubovance z minulého měsíce.
Okurka Marta roubovaná šikmo proti děložnímu lístku. S patřičnou péčí po naroubování je úspěšnost téměř stoprocentní.
Okurka Marta roubovaná šikmo proti děložnímu lístku. S patřičnou péčí po naroubování je úspěšnost téměř stoprocentní.
Crimson Sweet na Sprinter, metoda do středu mezi děložní lístky, úspěšnost cca 50 - 75%. Velmi záleží na poroubovací péči (zakrytí, vlhkost, ne na přímé slunce)
Crimson Sweet na Sprinter, metoda do středu mezi děložní lístky, úspěšnost cca 50 - 75%. Velmi záleží na poroubovací péči (zakrytí, vlhkost, ne na přímé slunce)
detail
detail
Tato metoda mi moc nejde (okurka Marta)
Tato metoda mi moc nejde (okurka Marta)
Do každého kelímku jsem vysel tykev Sprinter a okurku Marta. To co vzešlo vidíte na obrázku. Zemina stojí prostě za ho...(prd). Pokud jsem dal okurky dom perlitu nebo i do vody vyklíčily třetí den.
Do každého kelímku jsem vysel tykev Sprinter a okurku Marta. To co vzešlo vidíte na obrázku. Zemina stojí prostě za ho...(prd). Pokud jsem dal okurky dom perlitu nebo i do vody vyklíčily třetí den.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika