Roubované melouny ze skalnicky-cesnek.cz



host - 107.18 (?) 
23.4.2019 8:00, zobrazeno: 2861x

Kupoval jste někdo rubované melouny (nebo hadovky) ze skalnicky-cesnek.cz? Pokud ano, jaké s nimi máte zkušenosti? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 23.4.2019 13:02

Eliška a Vašek Kozákovi jdou v tátových stopách.

Tedy ne až tak specializovaně, ale Eliška hlavně kvítí a Václav ty melouny. No a česnek mají v rodině i příbuzenstvu...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 23.4.2019 18:36

Zajímavá nabídka melounů. Možná bych zkusila něco objednat. Zaujaly mě ty odrůdy do vyšších poloh. Jsme 430m/nm. Zkoušel někdo některou odrůdu z jejich nabídky? Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 24.4.2019 17:55

Nezkoušel, al já bych Vaškovi věřil. V Lednici na fakultě byla v minulých letech ochutnávka cca 40ti odrůd melounů. Jenže za každou dobrou prací vždy musí stát konkrétní člověk a nikoliv anonymní fakulta. No a ta kolekce podle všeho byla Vaškova práce. Pokud tedy něco prohlašuje v nabídce, není to přepis z holandského katalogu, ale osobně odzkoušený fakt v podmínkách čech a moravy.

SfK.

To jsem tuhle četl u nabídky broskvoně, že je vhodná do všech poloh a podmínek. Když jsem hledal v zahraničních nabídkách, tak jsem zjistil že to bylo myšleno pro italský trh, kde není problém z pozdními závany arktického vzduchu jako u nás severně od Alp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.29 (?), 25.4.2019 11:21

Tak v prvé řadě záleží vše na počasí. Nadmořská výška 400m.n.m. není to jediné co může ovlivnit růst a plodnost melounů. Záleží i jaká je to oblast - podhůří Jeseníků, Krkonoš či někde v teplejší oblasti pod kopcem. Dále pak jižní či severní svah. Poslední léta byla dost teplá. Pokud bude i to letošní tak všechny odrůdy, které se tam nabízí spolehlivě dozrají. Rané odrůdy - Pramagold, Primaorange jsou do jisté míry jistota, ale víceméně pěstováním i těch pozdějších odrůd prodloužíte sklizeň.  Samozřejmě záleží na zahrádkáři, jak připraví půdu a jak se bude o melouny starat + to počasí. Mě vyhovují poslední suchá léta, protože raději zaleji. Pokud je delší vlhké období tak melouny trpí houbovými chorobami a třeba ani nestihnout dozrát. Porost uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 25.4.2019 12:58
Letos mám objednáno 5 odrůd, pak napíšu jak se jim daří 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika