Roubovaná okurka



host - 204.1 (?)
6.5.2007 17:24
Roubovana okurka nemusi byt opilena roste i bez opileni bocni vyhony zastipuji za prvnim listem a kdyz plod naroste a uriznu jej tak uriznu i list tim podporim rust maleho vyhonku na kterem je pak zase okurka a tak pokracuji za kazdym listem hlavni vyhon necham rust.Prvni kvety s okurkou by se meli ustipnout aby okurka lepe zakorenila.Delam to i s nakladackami ve skleniku a urodu jsem mel jeste v zari sice byli horke ale na nakladani je to jedno.Okurky pestuji kolmo vzhuru tak ze jsou prehledny a moc se jich neprehledne.Nove hybridy maji vice plodu za listem tak ze ho odrezu az vsechny dorostou. 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 36.224 (?), 28.4.2007 13:50, zobrazeno: 14038x
Poraďte někdo jak na roubovanou okurku (hadovku) ve skleníku.Zaštipovat nebo ne,čím přihnojovat a jak.Po vysazení mě vždy roste dobře a když nasadí květy kterých je oproti normální okurce spousta tak jich třetina opadá.Další třetina plodů opadá ve velikosti 8-10cm,zbytek se udrží.Vyzkoušel jsem všechno možný a každý rok se to opakuje.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.108 (?), 30.4.2007 22:31
Já hadovky zaštipuji, ale stejně mi nějaký výhon uteče, tak ho už nechám. Přihnojuji dost nepravidelně, granulovým hnojivem na plodovou zeleninu, myslím od Floria. Okurka je prý původně bahenní rostlina, chce hodně zalévat, leju k jedné třeba cely kropáč. Ale taky hodně větrat, když je teplo/od června/ nechávám skleník otevřený i v noci.  Mám skleník teprve 3. rokem, ale oba 2 roky jsme měli spoustu okurek. Když květy opadávají, třeba nejsou ani opylený nebo zaschly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 6.5.2007 17:24
Roubovana okurka nemusi byt opilena roste i bez opileni bocni vyhony zastipuji za prvnim listem a kdyz plod naroste a uriznu jej tak uriznu i list tim podporim rust maleho vyhonku na kterem je pak zase okurka a tak pokracuji za kazdym listem hlavni vyhon necham rust.Prvni kvety s okurkou by se meli ustipnout aby okurka lepe zakorenila.Delam to i s nakladackami ve skleniku a urodu jsem mel jeste v zari sice byli horke ale na nakladani je to jedno.Okurky pestuji kolmo vzhuru tak ze jsou prehledny a moc se jich neprehledne.Nove hybridy maji vice plodu za listem tak ze ho odrezu az vsechny dorostou. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.19 (?), 7.5.2007 18:15
Hlavní výhon tedy ponecháte třeba 4m a zaštipovat jen boční?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika