Rezistentní odrůdy rajčat 2015



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?)
24.1.2015 14:29

Phantazia mi tiež tú exploziu plesne zvládla... akurát chuťove to nebol žiadny extra zážitok. Druhú exploziu mi pripravili drozdi(česky kos enlightened). Okrem jahôd a čeršní začali uskutočňovať nálety na prvé dozrievajúce paradajky, tak som musel záhon s paradajkami obohnať pletivom.   Zdôrazňujem,drozdi , nie škorci.........No, túto  zimu našli prázdne krmítko....z tých čerešní si museli narobiť zásoby na 2 roky...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 235.147 (?), 24.1.2015 0:23, zobrazeno: 12824x


Po zkušenostech s produkty  firmy Kliepenkerl, (philovita)  jsem se  rozhodl že  už   bežná rajčata pěstovat nechci.  Ve skleníku  fakticky nevíte co  je plíseň  a lze  je pěstovat  v klimatu  kde se  daří okurkám a paprikám  a bez  chemie.  Proti běžným  rajčatům se  to nedá srovnat.  

  Krom toho  jsem se dozvěděl, že existují ne jen  plísni odolné ale i  plně rezistentní odrůdy rajčat, které se  u nás  bohužel málo prodávají.   Pro letošek  testuji celkem  4 plné  rezistenty a  jeden odolný  druh.   např : Chincha, Goldene Königen   a větší  odrůdu Highlander Rose.   Všechno jsem koupil  na KPR-eshop.eu.  Rajčata   mi už  lezou ,  tak uvidíme co z nich vyroste.  Jinak mají  spousta zajímavých semen,  problém je  v tom, že máte sice levné poštovné, ale musíte zaplatit předem,  vůbec nekomunikují, ale rajčata  mi poslali  12 dní  po zaplacení. Podle ohlasů  na internetu  mají dodací  lhůty dlouhé, ale rajčata  asi dodávají expresně Takže nakonec  spokojenost,  30 semen  vyjde tak  na 40  až 50  korun podle  odrůdy tak  uvidíme co  mi z  toho vyroste...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mirkl - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (78) - 97.218 (?), 24.1.2015 2:50

otázka je jestli to co uvádí KPR je pravda, třeba Cherokee purple které nabízí taky, jsem vloni pěstoval a odešlo na plísen mezi prvními, vydržela jen Phantazia od f.Kiepenkerl.a poměrně dobře obstálo Bejbino

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 24.1.2015 14:29

Phantazia mi tiež tú exploziu plesne zvládla... akurát chuťove to nebol žiadny extra zážitok. Druhú exploziu mi pripravili drozdi(česky kos enlightened). Okrem jahôd a čeršní začali uskutočňovať nálety na prvé dozrievajúce paradajky, tak som musel záhon s paradajkami obohnať pletivom.   Zdôrazňujem,drozdi , nie škorci.........No, túto  zimu našli prázdne krmítko....z tých čerešní si museli narobiť zásoby na 2 roky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 24.1.2015 4:12

To je pouze reklama a k tomu ještě klamavá..

                       Vladimír

PS.: Zapomněl jste se přihlásit smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.147 (?), 25.1.2015 18:40

Dobrý den,  prosím máte  zkušenosti s tím obchodem?   Máte negativní zkušenost? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.147 (?), 25.1.2015 20:43

Bydlím ve střední poloze, takže na venkovní pěstování rajčat můžu zapomenout. Běžná rajčata typu Start ve skleníku trpí plísněmi a i když je stříkáte, tak to jen oddálíte. Pokud to vezmu cenově, pak pokud nepotřebuji postřik tak se mi vyšší cena semen rozhodně vyplatí o zdraví nemluvě. Philovita je velmi dobré rajče, jenže ta rajčata mně osobně moc nechutnala a výnos je u třešňových odrůd menší. Na zahradě není problém zasadit více rostlin, ale ve skleníku jsem omezen plochou. Rád bych našel chutnou výnosnou a odolnou odrůdu, proto letos zkouším 5 nových odrůd. Stejně tak plánuji i nákup semen okurek, které jsou plně rezistentní plísni okurkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3237) - 173.17 (?), 26.1.2015 6:54

Nechci Vás zklamat, ale neexistují žádná rajčata jak vy píšete plně resistentní. V tom je ta klamavá reklama asi ne od Vás, ale od té prodávající internetové firmy. Vy jen presentujete jejich výmysly.
Z toho co jsem se zatím na internetu dověděl, případně sám odzkoušel, tak asi nějakou odolnost mají rajčata divoká, a potom nějaké hybridy velikosti cherry (Philovita, Mountain Magic) a větší (Phantasia, Mountain Merrit) u nichž zase asi chybí chuť (Phantasia mně nechutnala, Mountain Merrit při testech hodnocena chuť 3,8 z 5 bodů).

Jinak Vám přeji hodně úspěch s pěstováním rajčat v roce 2015.
           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika