Rajčinové farmy u nás



Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?)
19.1.2019 14:46

Jako zahrádkář vůbec nesdílím žádné nadšení pro to, aby v ČR bylo více takových farem. Stačí si přečíst příspěvek Bred íka z 10.1. jak taková farma zamořuje okolí makdlovlou. Když půjdete dál na Google a zadáte Tuta absoluta, tak se dozvíte, že farma není příčinou rozmnožení tohoto motýlka, a že dělá všechno pro to, aby tito škůdci z farmy nevylétali (pochopitelně tam nasadí nějakého predátora a vevnitř ho zničí). Kdo jim dokáže že lžou? Kdo dá ty peníze aby se s těmito kolosy předpokládám, že financované ze zahraničí soudil? Zahrádkářům v budoucnosti možná nezbyde nic jiného, než rajčaata nepěstovat a kupovat z takových a podobných farem (alespoń v okolí těchto farem).  Díky bohu u nás v okolí Brna se zatím nic takového nechystá. A tak doufám, že budu moci v sezóně dál pěstovat svá rajčata, která jsou podle mne chuťově lepší než ta, předražená která bych si mohl koupit v zimě. Jinak souhlasím s PP, že nemusím mít všechno, ani rajčata ani jahody v lednu a pod. V klidu si počkám. Asi ta rajčata kupovat vůbec nebudu, protože by mně zhořkla v hubě.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
      
host - 250.122 (?), 19.1.2019 7:14

Ze je farma na Slovensku neznamena ze je slovenska. Co vim, treba Kamenicany patri NWT a buhvi jaky dalsi jeste. Taky bch rad na exkurzi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 19.1.2019 8:32

Dám vědět. Můžete se připojit. Upřímně se ale přiznám, že je mi celkem jedno, komu která farma patří a tedy komu jde do kapsy zisk. Podstata věci je v tom, že na Slovensku mají (tedy pokud se to jen nevyváží) k dostání rajčatová rajčata i v ziměsmiley. Ještě by to pak chtělo porovnat ceny. Ví někdo, kolik průměrně stojí ta z Haňovic u nás? A kolik ta jejich na Slovensku? Obávám se, že se znalostí cen rajčat jsem hodně pozadu: poslední jsem koupil loni v únoru.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.180 (?), 19.1.2019 14:46

Jako zahrádkář vůbec nesdílím žádné nadšení pro to, aby v ČR bylo více takových farem. Stačí si přečíst příspěvek Bred íka z 10.1. jak taková farma zamořuje okolí makdlovlou. Když půjdete dál na Google a zadáte Tuta absoluta, tak se dozvíte, že farma není příčinou rozmnožení tohoto motýlka, a že dělá všechno pro to, aby tito škůdci z farmy nevylétali (pochopitelně tam nasadí nějakého predátora a vevnitř ho zničí). Kdo jim dokáže že lžou? Kdo dá ty peníze aby se s těmito kolosy předpokládám, že financované ze zahraničí soudil? Zahrádkářům v budoucnosti možná nezbyde nic jiného, než rajčaata nepěstovat a kupovat z takových a podobných farem (alespoń v okolí těchto farem).  Díky bohu u nás v okolí Brna se zatím nic takového nechystá. A tak doufám, že budu moci v sezóně dál pěstovat svá rajčata, která jsou podle mne chuťově lepší než ta, předražená která bych si mohl koupit v zimě. Jinak souhlasím s PP, že nemusím mít všechno, ani rajčata ani jahody v lednu a pod. V klidu si počkám. Asi ta rajčata kupovat vůbec nebudu, protože by mně zhořkla v hubě.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.132 (?), 19.1.2019 15:38

- Díky bohu u nás v okolí Brna se zatím nic takového nechystá.

Už stojí.

viz. Rajčata z Ráječku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 250.122 (?), 19.1.2019 16:11

Me nezajimaji konkretne farmy, me zajima v praxi hydroponicke a aquaponicke pestovani rajcat. Pripravuju stavbu aquaponickeho skleniku, tedy technologie pestovani bude podobna. Pripravy jdou do finale a cekam jen na pocasi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.71 (?), 19.1.2019 18:12

Další farma na rajčata a okurky se staví v Dolní Lutyni na Karvinsku, zatím je hotová pouze část, výstavba druhé části bude dokončena v létě. Celkem více než 11 hektarů, udávají, že půjde o největší produkční skleníky v Česku. Součástí bude demonstrační skleník, kde budou pořádat exkurze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 214.16 (?), 19.1.2019 18:47

Ještě se vrátím k příspěvku MrBigggga: je zajímavé, že tyto skleníky nejsou podle názoru jejich vlastníků atp. zdrojem nového škůdce Tuta absoluta, ale skutečnost je taková, že se Tuta absoluta nejvíce vyskytuje v okolí těchto skleníků. Asi je to jen náhoda, obzvláště když tyto skleníky nemají jakoukoliv ochranu proti vniknutí hmyzu dovnitř a současně ani ven.
Pokud by někoho zajímala cena rajčat, na stránkách smržické firmy Agro Haná je uvedeno 160 Kč/kg bez DPH. 
Samozřejmě nejhorší na tom je, že i když si nekoupím ani jedno rajče, stejně jsem na tyto skleníky přispěl, protože dotace čini 40% uznatelných nákladů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Jahuu - (5) - 115.229 (?), 19.1.2019 22:14

Můžu jen potvrdit. Bydlím zhruba 5 km od zmiňovaných skleníků na pěstování rajčat v Haňovících a minulý rok se u nás objevila poprvé makadlovka. Hrůza. Už nebojujeme ani tak s plísní, ale makadlovkou. Rajčata byla napadené v celém okolí a v Haňovicích lidé něměli žádné. Buďte rádi, že u vás takové skleníky nejsou, protože zbavit se makadlovky asi ani nejde. Další skleník tady v okolí je ve Smržicích u Prostějova, takže je možné, že se tam také makadlovka dostane (pokud tam již není). ZD Haňovice vše popíra, ale je jasné, že je to od nich. Nikdy tady nic takového nebylo, to až od té doby co jsou tady ty skleníky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika