Rajče přezimování, + chili Reiper + chili pyramid



host - 41.2 (?) 
29.12.2017 14:43, zobrazeno: 5538x

Minulý rok jsem dal foto přezimující Carolina reiper. Letos jsem ji zase vyrýpl, dost silně ostříhal, dal do kýble a znovu na okno. Foto dnes, vše v poho. To samé s malou chilli Pyramid také v poho.

Moc rád zde čtu o brzkých výsevech rajčat a nebo pokusů přezimování. Na začátku října jsem vyštípl fazoch Sweet aperitive a po zakořenění ve vodě jsem ho šoupnul do hlíny a na okno vedle chilli. U chilli Pyramid vyklíčili dvě sazenice račat (patrně Stupice - rostli nad ní) - ty jsem také zasadil zvlášť. Vyklíčené semenáčky se moc dobře nemají. Jasná věc teplo, málo světla, vždyť to známe ale...

zakořeněný fazoch jel přímo suprově. Foto je také z dnešního dne. Možná se Vám zdá rostlina malá, ale věste, že jsem ji už dvakrát  - ponořoval do hlíny. Prostě když to vyrostlo, otrhat spodní listy, nechat jen tři horní a stočit do květináče. Tak snad to přežijem.  Myslím, že pokud vydržela do teď, tak to dá. Až poviroste znovu ponořím, dám do většího. Pak ji vynesu ven na světlo, ona dostane šok a bude  frown. No halt aspoň trochu toho zahrátkaření. Mějte se   Lukáš

zakoř. fazoch, rajč. Sweet aperitiv
zakoř. fazoch, rajč. Sweet aperitiv
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.2 (?), 29.12.2017 14:44

Ještě foto chilli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 29.12.2017 14:46

CR


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.138 (?), 29.12.2017 19:13

Díky. Zase jsem trochu optimističtější, co se přezimování těch geneticky plísniodolných odrůd rajčat týká - semínka jsou dost drahá a některá u nás nedostupná (Mountain Magic). Tedy pokud se vůbec ukáže, že jsou plísniodolná. Znamená to, že na jaro už budu mít druhou generaci řízků: původní zasadit v říjnu a z něj pak udělat řízky někdy v březnu přímo na výsadbu ven. No, uvidíme, jak to dopadne. Výsledky na vláknu Rajčatový hokus pokus - průběh.

Papriky, ale ne chili, mám v druhém plánu. Tam ale bude asi jednodušší a levnější jet ze semínek každý rok.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.2 (?), 29.3.2018 14:50

Zdravím. zimování chilli i výše uvedených rajčat - bez závad. Rajčata jsem stáčel do květináče 4x. Thal jsem jak listy tak květní výhony - nic by z nich nebylo. Nyní mají rajské cca 80 cm 10 listů a 3 květenství z nichž nejspodnější plodí - kuličky cca průměr 1 cm.

Obě chilli bez úhony, Karolínka kvete jak blázen. Opyluji štětcem. Na rostlině zatím 4 plody viz foto. Ať se daří    Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.2 (?), 29.3.2018 14:52

foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.2 (?), 9.5.2018 14:59

Zadavatel: Carolina zůstala na okně a do dnes sklizeno 5 papriček. Pyramid sklizeny 2 papričky, na rostlině 10 zelených.

Rajčata šla v půli dubna do skleníku a teď v neděli 6. 5. sklizená první dvě, další dozrávají. Rostliny ve skleníku trochu zbledly, nové přírůstky však v pohodě.Do konce týdne dozrají další tři. Chůť dobrá (je dost slunce). Zatím

Lukáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika