Rajčatový hokus pokus - průběh



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 6.138 (?) 
4.12.2017 20:49, zobrazeno: 137777x

2.12.17. Seju 4 semínka (odrůdy Vitador a Start) do 4 kelímků (13cm). Náplň: 2/3 rajčatový substrát Agro na dně s hrstičkou kravského granulovaného hnoje, 1/3 výsevový substrát Agro navrch. Do dvou vkládám semínka v jiffy, dvě jen do substrátu (1,2 cm pod povrch). Počáteční zálivka cca 2 dl na kelímek, zalévám jemným kropítkem 2x denně cca 1 dl odstáté vody z vodovodu, tvrdost cca 3. Západní okno, teplota 20 - 21°C. Uvědomuji si první chybu: substrát nebyl na pokojové teplotě. Neděje se nic.

Milan Hokus Pokus

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 97.110 (?), 4.12.2017 21:00

Zelam vela uspechov :) Ja zacnem podobny pokus s inymi odrodami, symbolicky 24.12.  Ariadna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 93.130 (?), 5.12.2017 7:49

Štvrtok 30. novembra vysiala som prvých 10 semien odrôd :Pink CharmerF1,Sugar GlossF1, Stupické skoré, Sleeping Lady, a Maglia Rosa do 2 nižších kelimkov od tvarohu. Teplota v izbe 22 stupňov, nad radiatorom, kde sú kelímky je aj 30,v noci je teplota v izbe 18 stupňov. Substrát od Forestiny akupresívny na výsevy a množenie. Už klíčia, zatiaľ 8 semien. Ešte som v sobotu večer 2.dec. vysiala 6 semien Štart F1, Cristal F1 a GardenberryF1.Na kelímkoch mám položenú voľne fóliu a rosím rozprašovačom podľa potreby. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 208.120 (?), 7.12.2017 8:13

Pane Milane, ospravedlňujem sa, že som omylom -nevšimla som si to, v tomto vami založenom vlákne pridala tento príspevok, proste čítala som len prvú časť vety, až keď som sa vrátila späť na príspevky som bola v obraze.Môžem ho vymazať, prípadne presunúť do iného vlákna. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.138 (?), 8.12.2017 8:17

Žádný problém. U mne se stále nic neděje, takže už uvažuju, kde se stala chyba. Asi jsem je dal moc hluboko. Takže budu přidávat další, ale zkusím Vladimírův způsob: na povrch a pak teprve zasypat. Taky mi radili do buničiny a pak teprve zasadit, ale to bych s nimi musel manipulovat, čemuž jsem se chtěl vyhnout.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (733) - 194.239 (?), 8.12.2017 8:47

Ano, myslím, že to bude najleší spôsob, dá sa tak dobre odsledovať klíčivosť a netreba manipulovať klíčiacimi semenami, vidno, že Vladimír je skúsený pestovateľ. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 173.17 (?), 8.12.2017 19:08

Nevím jestli jsem to napsal, ale po zasypání je třeba ještě prolít vodou, aby se snížila možnost tvorby helmy (osemení zůstává na děložních lístcích a nejde odstranit).

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 9.12.2017 9:52

A co ma byt vysledkom tohoto pokusu? Nie je zbytocne komplikovane a drahe?

Moj najlepsi sposob co pouzivam je, ze najdem v okoli nejaky krtinec a zoberiem z neho krasnu nakyprenu zem, zmiesam tak 1:1 so substratom. Samotny substrat byva velmi predrazeny a vacsinou plny chemie a herbicidov kvoli comu potom rastlinky zakrpatia. Ziaden hnoj ani hnojivo nie je potrebne, skor je to na skodu.

Touto zmesou naplnim kelimky od jogurtu az po vrch, zalejem viackrat vriacou vodou aby zemina dobre prevlhla a dam na nejake 3 minuty do mikrovlnky. Treba odskusat vhodne kelimky od jogurtu, napriklad tie od raja nemaju problem s teplotou 100C.  Robim to kvoli niceniu vajicok skodcov, much a kvoli hubovym chorobam. Ta sterilizacia sa fakt oplati, rastliny neskor vobec netrpia chorobami.

Necham to vychladnut, zemina poklesne, do stredu urobim ceruzkou jednu, dve, alebo aj tri dierky, asi 1cm do hlbky. Vlozim semienka, lacne odrody davam viac semienok do kelimka, drahe vzdy len po jednom. Prstom jemne prikryjem, potlacim, trosku este zalejem vodou. Prikryjem igelitovym sackom a rajciny rastu uz za par dni ako dive. Papriky potrebuju asi 10dni.

Cele toto robim pre papriky az po novom roku, pre rajciny este o 2 mesiace neskor. Lebo to rastie potom tak rychlo, ze do jari ma to chce vyhnat z domu.

Davam to na juzne a zapadne okno. V miestnosti teplota tak 22-23C, pri okne o nieco menej...

Zalievat nie je potrebne, najskor tak za 2 tyzdne, ked dam dole foliu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.138 (?), 9.12.2017 19:58

Ano, taky mne napadlo použít hlínu z krtinců (však jich mám na zahradě neúrekom). Ale plánoval jsem to až na přesazení do pytlů, kde si myslím, že by čistý substrát nebyl nejvhodnější. Jsem si skoro jistý, že ten substrát (na klíčení) je trochu na vině mého neúspěchu. Nevadí, zopakuju a pokusím se použít jiné metody. Vladimírovu i tu Vaši. Laciných semínek mám dost, některé dokonce zadarmo z Holandska.

Co se drahoty pokusu týká, je to pro mne spíš koníček než jen cesta k úrodě. Celý plán a jeho smysl jsem popsal v Rajčatový hokus pokus - poraďte. A musím říct, že jsem rád, že jsem to napsal, protože se mi dostalo už mnohých dobrých rad. Ne, že by to vyloučilo chyby na mé straně, ale díky tomu, že jsem začal tak brzy, mám ještě čas je napravit, snad.

A ještě něco: mám na Vás otázku. Rozhodl jsem se taky vyzkoušet pěstování nepálivých paprik. To ale klasicky až na jaře. Chci je pěstovat v 570 mnm, takže potřebuju tu nejranější možnou odrůdu. Nevíte, která to je?

Díky za radu.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 9.12.2017 20:30

K nejrannějším paprikám patří Slovakia a Lungy. Ale ve vaší n. m. to je venku bez fóliáku příliš ambiciózní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika