Rajčatový hokus pokus - průběh



host - 173.17 (?)
3.2.2018 9:05

30 cm výška, to už je hodně. Co s nimi budeš dělat? Klonovat?

                            Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
               
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.2.2018 16:20

No a u mne zase takhle. Jsou to ta vysetá 3. a 7.1. Ten mrzáček úplně v popředí je poslední Magic, který měl obrovské zpoždění i handikep v klíčení. Nalevo je stínění těch, které pěstuju bez přisvětlení.

Ty veliké jsou jinde a já je nemám čím vyfotit. Už je to takový lesík.

Milan

Pravá strana okna
Pravá strana okna
Levá strana půlokna
Levá strana půlokna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 2.2.2018 18:58

Milane, fotit nemusíš, ale zajímá mne výška rostlin vs. počet pravých listů jak nepřisvětlovaných tak i přisvětlovaných ev. těch které jsou trvale pod světlem. Z těch fotek to není poznat,

         Vladimír                          

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 2.2.2018 20:40

Jasně Vladimíre, ty fotky jsou dělané webkamerou a větší vzdálenost mi nedovoluje kabel. Jsou víceméně nanic.

Takže ty největší jsou 30, 30, 25cm a mají 10, 9, 8 pravých listů + hlavní výhon. Jsou to ty přisvětlované čm světlem 54W, várka ze 16.12. Už jsou po přesazení do větších květináčů.

Mrňousové jsou různé várky: ty největší jsou tak 15 - 17 cm (měřeno k vrcholku hlavního výhonu) a mají 5 - 7 pravých listů. Přisvětlované bílým světlem, celkově 25W.

Ti angličáci ze 7.1. mají 10 cm max., ale některé jsou menší a mají od 2 do 4 pravých listů. Přisvětlovány bíle, jako ty předešlé.

Nepřisvětlované z 19.1. jsou teprve ve stádiu děložních lístů, některým už vyrážejí první pravé, ale zatím jen náznakově.

Myslím, že bílé světlo není tak účinné jako to červenomodré. Samozřejmě je to poloviční příkon, ale zdroje jsou podstatně blíž, takže by se rozdíl měl teoreticky vyrovnat.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 3.2.2018 9:05

30 cm výška, to už je hodně. Co s nimi budeš dělat? Klonovat?

                            Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.2.2018 11:28

Některé zůstanou doma jako pokojové kytky, ale většina půjde do té budované "zimní zahrady" na balkóně. Už mám materiál na cestě, takže do konce měsíce by to mělo být hotové. Včetně vytápění a přisvětlení, takže jediný problém bude jejich výška. Jednu část udělám tak 1 m 60 vysokou, a kdyby to nestačilo, holt je ukončím. Co přebyde, rozdám kamarádům do skleníků.

Klonovat budu asi jen ty angličáky, u ostatních si raději vypěstuju na ven sazenice ze semínek. Teď totiž vím, že ani u mne to nebude problém. To byl jeden cíl pokusu a ten je splněn.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 3.2.2018 10:58

Vyska 30 cm na zacatku unora to je pekne   na zacatku brezna vyska asi bude 50cm na sazeni do sklenika to jeste taky nebude zacatkem dubna bude vyska asi 70cm  a co dal takove vytahliny ja bych do skleniku nikdy nesazel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.2.2018 11:32

Teď jsem popsal své úmysly pro Vladimíra. Myslím, že na mých plánech není nic moc ujetého. Ale uvidíme.

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 4.2.2018 12:36

2.2.18 Stav sazenic: Ty největší jsou 30, 30, 25cm a mají 10, 9, 8 pravých listů + hlavní výhon. Jsou to ty přisvětlované čm světlem 54W, várka ze 16.12. Už jsou po přesazení do větších květináčů.
Mrňousové jsou různé várky: ty největší jsou tak 15 - 17 cm (měřeno k vrcholku hlavního výhonu) a mají 5 - 7 pravých listů. Přisvětlované bílým světlem, celkově 25W příkonu.
Ti angličáci ze 7.1. mají 10 cm max., ale některá rajčata jsou menší a mají od 2 do 4 pravých listů. Přisvětlovány bíle, jako ty předešlé.
Nepřisvětlované z 19.1. jsou teprve ve stádiu děložních lístků, některým už vyrážejí první pravé, ale zatím jen náznakově.
Myslím, že bílé světlo není tak účinné jako to červenomodré. Samozřejmě je to poloviční příkon, ale zdroje jsou podstatně blíž, takže by se rozdíl měl teoreticky vyrovnat.

3.2.18 Z mrňousů jsem přesadil další 3 Vitadory, 1 Bonsetu a 1 Startku z výsevů 25.12. a 30.12. a předisponoval je na východní okno. A také Startku 1, která byla nuceně „řízkována“ po několikanásobné fraktuře (viz výše).

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 18.2.2018 8:15

18.12.18 V honbě za volným místem na parapetech jsem přesadil tři středně velké sazenice (Start, Vitador, Bonset) do opravdu velkého kořenáče (35cm v průměru, 30cm vysoký), a tak dal základ „rajčatovému stromu“. Ovšem povedlo se mi při tom Bonsetu nalomit. Po zkušenostech se Startkou 1 jsem ji jen zasypal zeminou (směs krtince a růstového substrátu) a zalil. Uvidíme, jak si povede. A vyrobil jsem pro ně takřka růstový stan na východním okně v kuchyni – odražeče ze 3 stran a okno ze čtvrté. Přisvětluji čm, 54W.
Všechny sazenice z 16.12. už mají vijany (některé i 2), ale obávám se, že moje statistika není přesná: při těch přesazováních se klidně mohlo stát, že jsem nějaký pravý list zasypal. Zvlášť pokud už byl zvadlý. Vadnutí totiž neustává. Listy jsou pak úplně suché, jakoby papírové. Většinou ty, které jsou blízko oken nebo se jich přímo dotýkají. Mohlo by to být chladem? Ta moderní plastová okna totiž zas až tak moc neizolují v mrazech.
Mám také pocit, že se plácám v zalévání: přesazované rostliny byly na kořenech téměř úplně suché. Můžete mi někdo poradit, jaké množství vody a jak často je přiměřené, tedy podle stádií?
Nadále řízkuji další a další vedlejší fazochy bez úpravy. Pod denním bílým světlem, 50W se jim viditelně vede dobře.
Odpoledne začnu pracovat na skleníkopařníku na balkóně. Slibuju si od toho vyřešení prostorových problémů.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 230.168 (?), 18.2.2018 9:24

Nemůžete mít pařník na balkóně, leda že byste jej vydatně vytápěl. Za týden mají být docela tuhé mrazy, i přes den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  31,  32,  33,  34,  35  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika