Rajčatový hokus pokus - průběh



Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?)
3.1.2018 18:23

Nehoda. Můj nejlepší a nejvyvinutější exemplář spadl z okenní parapety a nadvakrát se zlomil. Pokus je narušen, ale zato budu mít zkušenosti s řízkováním ve velmi ranném stádiu vývoje. Vrátil jsem Startku do květináče a zanořil ji tak, že koukají jenom listy a hlavní fazoch. Uvidíme, zda to přežije a jak si povede.

Milan HP.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
               
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 218.122 (?), 4.1.2018 13:29

Upřesním Váš příspěvek, který jste opsala od "překupníka".

- úspora 0W proti CLF (úsporky)

- svítí stejně nebo méně než CFL

- stejná životnost, při špatném chlazení i méně

- teplota modré LEDzářivky neexistuje jelikož barva světla u LED se udává v nanometrech tzn. třeba 450nm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.1.2018 11:58

3.1.18 Z 6 vysetých semínek 25.12. zanechaných na povrchu vyklíčilo 5 (podstatné zlepšení skóre): všechny 3 ve Forestině a 2 v Agru. Pouze jeden Vitador tvrdošíjně odmítá růst. 30.12. jsem ještě zkusil 6 Vitadorů dát na buničinu ve vodě. Už čtvrtý den se u 5 z nich projevily známky klíčení.
Problémy: Vitador zasetý 16.12. do kombinace substrátu a krtince nakonec vyklíčil, ale nějak se mu povedlo utrhnout si při tom děložní lístky (asi není krtinec jako krtinec – záleží na půdě, ta moje je hodně těžká). Nechávám ho pod světlem, abych viděl, co se stane. Teoreticky by měl rychle odumřít. Zatím žije. Na Startce 1 (115 mm vysoké) se na konci jednoho pravého listu objevily šedé skvrnky. Nezdá se, že by se to šířilo, tak snad to není nic vážného. Přikládám obrázek. Pokud byste někdo rozeznal, co to je, dejte mi vědět, prosím. Měl jsem v plánu už vysít ta plísniodolná anglická (Crimson Crush a Mountain Magic), ale ještě jsem to odložil. Nejspíš na víkend. Dnes zasypu tu druhou várku.
S hrůzou jsem si uvědomil, že se mi všechna ta rajčata, až budou v pytlích, do bytu nevejdou, takže jsem dostal nápad postavit na balkóně jakýsi polykarbonátový „skleníkopařník“, a to u stěny, u které je zevnitř topení. A musím to stihnout tak do konce března. Pokud byste věděli o nějakém šikovném řemeslníkovi z okolí Ústí n. L., dejte mi prosím tip.

Skvrny na listu. Co je to?
Skvrny na listu. Co je to?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 3.1.2018 16:11

Milane, ťažko povedať, môže to yť popálenie od slnka, teraz, keď bol sneh, zdá sa byť ostrejšie. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.1.2018 18:23

Nehoda. Můj nejlepší a nejvyvinutější exemplář spadl z okenní parapety a nadvakrát se zlomil. Pokus je narušen, ale zato budu mít zkušenosti s řízkováním ve velmi ranném stádiu vývoje. Vrátil jsem Startku do květináče a zanořil ji tak, že koukají jenom listy a hlavní fazoch. Uvidíme, zda to přežije a jak si povede.

Milan HP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.110 (?), 3.1.2018 20:02

Juuuj. Drzim palce. Paradajky su ako burina, vydrzia toho vela :)

ariadna30@azet.sk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 3.1.2018 20:48

Také doufám. Loni jsem při sázení už vzrostlých sazenic na zahradě zlomil jednu z nich. Ulomil. Tak jsem ji tam prostě hned zahrabal co nejhlouběji do toho, co zbylo v květináči, zasypal zemí a zaléval. Nejen, že se chytla, ale po několika týdnech byla k nerozeznání od těch ostatních. A rajčat měla neúrekom. To je síla Matky Přírody. A teď čekám, co se stane tomu Vitadoru, který se narodil bez děložních lístků. Nechci předbíhat, ale zdá se mi, že konec stonku tloustne a zelená. Třeba vyrazí nějak jinak.

Díky za povzbuzení.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 7.1.2018 9:55

7.1.18 Pokus byl omylem rozšířen o další rozměr. Po tom, co 3.1. moje největší Startka spadla z parapetu a nadvakrát se zlomila, zasadil jsem její vrchní část jako řízek. Uvidíme, jak si povede. Po nehodě ani nezvadla a zatím vypadá dost živě. Možná jsem měl zkusit zasadit všechny 3 kusy.
Zvednul jsem LED žárovku cca o 15 cm, protože už nepokrývala všechny sazenice (další žárovky stále ještě nedorazily). „Kontrolní“ vzorek dostal 5.1. místo teple bílé žárovky 2 700°K neutrální bílou 4 100°K, 14W, 1520 lm – sice jsem to na vláknu psal, ale v hlášení jsem se o tom nezmínil: 30.12. jsem kontrolní vzorek přesunul zpátky na východní okno v bytě a začal mu znovu přisvětlovat. Neměl jsem to srdce nechat ho zahynout. Což by se bez pochyby stalo. Vedl si hodně špatně – viditelně vadl.
V buničině klíčené Vitadory mají skóre 5/6, čtyři už jsem přesadil do kelímků.
Dnes začala hlavní fáze pokusu, tedy řízkování plísniodolných anglických odrůd. Zasel jsem 3 semínka Mountain Magic (v sáčku jich bylo opravdu jen 5) a 5 semínek Crimson Crush (v sáčku jich bylo 25 místo 10 – velkorysé). Zvolil jsem povrchové metody: buničinu a povrch substrátu (Agro) podle Vladimíra – osvědčily se nejlíp, i když to může být shoda okolností. A teď budu napjatě čekat.
Již vzešlé sazenice zalévám jednou za 3 dny. Bohužel nedostanu teplotu pod 20°C, takže asi rostou příliš rychle. Ale nezdá se, že by se vytahovaly: spíš sílí a vyráží listy. Přisvětluju jim stále 12 hodin denně (8 – 20).

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.17 (?), 7.1.2018 12:30

"rostou příiš rychle"

To právě budeš potřebovat pro to řízkování. Kdybys měl těch 18 °C tak toho asi moc nenařízkuješ.

                                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2729) - 6.138 (?), 7.1.2018 13:54

Tak paráda. Takže to dělám dobře, ač jsem ignorant. Jojo, čím nezkušenější sedlák, tím větší brambory.

Milan

Přikládám obrázky

Největší: vředu Bonset, u okna Start
Největší: vředu Bonset, u okna Start
Mrňousové z posledního setí (směsice)
Mrňousové z posledního setí (směsice)
A ještě jedna Startka
A ještě jedna Startka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 7.1.2018 14:11

Milane, tie na tom prvom obrázku Bonsety a Štartky máš celkom pekné pevné, tak nech sa im darí. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika