Rajčatový hokus pokus - průběh



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?)
23.12.2017 13:07

Takže věřte, že to dotáhnu do konce i s těmi popiskami tady na vlákně.

Tak to se máme nač těšit... Vážně: To že sem budete psát: "den 1, semínko č.2, klíčí, den 3, klíček má 4 mm...". A podobně,  to nikomu a ničemu neprospěje. Zkuste se nad tím "vědecky" zamyslet. To co jste tu zatím popsal věc nikam neposouvá, je to jen běžný x krát použitý postup. Možná vás to velmi fascinuje, ale na tomto fóru jsou na to členové zvyklí. Chápu, že platí "sdělená radost, dvojnásobná radost", ale na diskusích se tomu občas říká spam.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 8:59

Evi, určitě neprobíhají tak docela podle plánu. Druhá várka mne překvapila rychlostí, se kterou některá semínka vyklíčila (v pořadí 3 Start, 1 Bonseta, 1 Vitador). Jenže mne to postavilo před další problém: Ta zbylá nevyklíčená semínka potřebují 25°C a ty rostlinky 17°C. Což nelze zařídit, když jsou v 1 kelímku 4 semínka od každé odrůdy (to jsem provedl v rámci objektivity pokusu se substráty). No a vyklíčenci se vytahují jak žvýkačka.

Takže musím přikročit k přepikýrování, i když ještě nemají ani náznak pravých lístků a jsou tenoučké jako nitky. Čímž dost hrozí poškození. Nemohu ani vysypat celý kelímek, když chci odebrat jen jednu či dvě rostlinky z kelímku. Dojde tedy na tu lžíci a vydloubnutí. A budu potřebovat, abyste mi drželi všichni palce. Musím to provést už dneska.

Naštěstí se nic moc nestane, když to některá z nich odnese. Určitě ale budu ta drahá, plísniodolná semínka dávat do kelímku (třeba menšího) po jednom. Čili jsem se zase poučil. Naštěstí mám těch parapet dost.

Krásné Vánoce

Milan HP 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.12.2017 9:04

Se k tomu rychtujete jak na operaci oka. Já vám říkal, že se to vytáhne...

Ale je férový, že jste to přiznal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 10:03

Není divu: jsem prvnička. Ale už to proběhlo, tak uvidíme.

A to, že hokus-pokusák přesně popíše experiment je prostě dané a přes to vlak nejede. To by to celý bylo z "vědeckého" hlediska nahouby.

Veselé Vánoce

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.12.2017 10:34

Je sice hezké, že se tím tak vědecky zabýváte, ale pro fórum je to takřka nahouby. Má to význam jen pro vás - a je důležité abyste si to zapsal / zapamatoval, dokážete-li. Ti kdo s tím začínají si to musí odžít jako vy i kdyby měli tisíc návodů. Teď to čtou ti kteří to znají a dokážou líp než vy, za rok to nikdo nenajde a další takový začátečník se na to bude ptát. Jsem tu už příliš dlouho a vím, jak to tu chodí. Dám příklad: až začnou dotazy na řez ovocných stromů, je to neklamné znamení přicházejícího jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 23.12.2017 11:16

Milane,

myslím si, že toto vlákno je pro mnohé čtenáře zajímavé. Vždyť od 4.12. kdy jste je založil, už je na tomto vlákně víc jak 11.000 návštěv. Je obdivuhodné, že si je čtou a diskutují i ti, které to vlastně ani nezajímá. Doufám, že vytrváte.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.12.2017 11:30

Doufám, že vytrváte.

Myslím, že důležitější je, aby vytrvaly ty sazenice. Když autora přestane bavit ta grafomanie, nic světoborného se nestane. Když zajdou sazenice, přijde o úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 23.12.2017 13:07

Takže věřte, že to dotáhnu do konce i s těmi popiskami tady na vlákně.

Tak to se máme nač těšit... Vážně: To že sem budete psát: "den 1, semínko č.2, klíčí, den 3, klíček má 4 mm...". A podobně,  to nikomu a ničemu neprospěje. Zkuste se nad tím "vědecky" zamyslet. To co jste tu zatím popsal věc nikam neposouvá, je to jen běžný x krát použitý postup. Možná vás to velmi fascinuje, ale na tomto fóru jsou na to členové zvyklí. Chápu, že platí "sdělená radost, dvojnásobná radost", ale na diskusích se tomu občas říká spam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 23.12.2017 14:32

 Milane, určite je toto vlákno prínosom aj pre skúsenejších pestovateľov, ja som napr. zvedavá ako budú rastlinky prospievať pri tom umelom prisvetľovaní modrým a červeným Led svetlom, ja zatiaľ prisvetľujem zrána a večer len občajným bielym, ale niečo som si už objednala na Ebay- malo by prísť v januári.Napr. dobré bolo aj porovnanie výsevových substráttov od Forestiny a Agra. Takže. Hokusu- pokusu ZDAR aj v novom roku! Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 173.17 (?), 23.12.2017 9:24

Klidně celé dejte na ten parapet, kde je těch 17 °C. S největší pravdpodobností jsou i ostatní semínka vyklíčená, jen rostlinky nevystrčily hlavu. Při teplotě 17 °C normálně rajčata klíčí a rostou. Škoda, že jste ty kelímky nedal do té chladnější mísnosti dřív.

           Vladimír

PS.: Právě proto vysévám semena rajčat na povrch substrátu a zasypávám je až jsou naklíčená a potom je dávám na parapet

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 23.12.2017 9:59

Vladimíre, příště to udělám taky. A to už bude s těmi plísniodolnými. I když bych to mohl vyzkoušet ještě předtím. Tam je jasný, co se chytlo a člověk nepropadá trudnomyslnostismiley.

No, dvě už jsem tedy přepikýroval, nezlomil jsem je, tak snad dobrý. A ty ostatní frknu do toho chladu: bude jim to asi trvat dýl, ale to není podstatné. Díky za radu.

Krásné Vánoce v zeleni.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika