Rajčatový hokus pokus - průběh



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?)
16.12.2017 19:17

Na sazenice se mi osvědčily samozavlažovací truhlíky,

Zkusím příští sezónu, vypadá to rozumně.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 244.148 (?), 13.12.2017 20:16

Ten supresívny substrát je od českej firmy Forestina.cz - substrát profík-Supresivní substrát pro výsev a množení- vystačí mi jedno 5- litrové balenie na sezónu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.156 (?), 13.12.2017 20:33

Nahoře paní Eva psala, že je to substrat FORESTINA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 13.12.2017 21:05

Co víc si přát, než si přečíst zkušenosti paní E.T. Když tak čtu ostatní příspěvky, tak mám pocit, jakoby jí někteří nevěřili. Samý nářek na podmínky které mají, ale že by něco zkusili, tak to ne. Teoretizování o tom kdy vysévat, jestli brzký výsev uspíší sklizeň a o kolik, atd. k ničemu nevede. Pokusy za vás nikdo neprovede, protože asi nemá stejné podmínky. Docela chápu, že se s tím někdo nechce paplat kvůli pár rajčatům, ale potom jeho připomínky jsou jen teorií.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 13.12.2017 22:35

Přesně. Docela dobrá rajčata se dají nejjednodušeji koupit. No, ne že by to bylo to pravé ořechové, ale dají se jíst. Jenže to, do čeho jsme se pustili, je výzkum, průzkum (bojem), prostě hledání limitů. V tom je ta přitažlivost daleko víc než ve skvělé úrodě (kterou ale bouřlivě přivítáme).

yes

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.138 (?), 15.12.2017 20:29

15.12.17 Z vysetých semínek vzešla jen jedna Startka a to po 8 dnech. Okamžitě jsem jí přenesl do chladnější místnosti na východní okno - teplota 18 - 19°C - a začal nouzově (LED grow žárovky ještě nedorazily) přisvětlovat LED teple bílou žárovkou 30W, 2 700°K umístěnou 30 cm přímo nad sazenicí od 8 ráno do 8 večer. Zalil jsem pouze jednou, nepřihnojil. Rostlinka se nevytahuje, roste rovně, i když ve dne se mírně natáčí ke světlu. Krásně jí zezelenal a zchlupatěl stonek a začíná vyrážet první pravý list.

Milan Hokus Pokus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 18.146 (?), 16.12.2017 18:38

Na sazenice se mi osvědčily samozavlažovací truhlíky, sazenice mají stálou vláhu a rostou lépe než v kelímcích (takže zabírají místo kratší dobu. Do truhlíku dám zem z rajčat z předcházejícího roku (tj takový chudý kompost), zaleju a zaseju. Navrch popráším zbytkem materiálu. Kdesi jsem četla, že semene se mají dávat asi 2 -3 x tak hluboko, jak jsou velká semena. Povrch zakryju fólií nebo jsem měla víka z plastových krabic s otvory. Dřív jsem semenáčky jednotila, nyní přebytečné dávám do kelímků. Ze srovnatelných sazenic je v kelímcích a truhlýku značný rozdíl ve velikosi. Při sázení kořeny sazenic rozřežu nažem na balíčky. Na záhoně velmi rychle začnou růst nové kořeny a oproti kelímkovým jsou silnější.

Rajčata na sáhon seju v polovině března, Rajčata na balkón na konci ledna, nebo začátkem února. Balkónová sklízím od začátku čevna, v létě je prostříhávám a plodí do mrazů. Balkónová rajčatta pěstuji ve velkých květináčích - asi 5 - 8 l. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 16.12.2017 19:12

Zdravim muzete napsat jake balkonove rajcata pestujete mam spatne zkusenosti s odrudou vilma je pravda ze jsem balkonovky nikdy nestrikal proti plisni   polni ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 16.12.2017 19:17

Na sazenice se mi osvědčily samozavlažovací truhlíky,

Zkusím příští sezónu, vypadá to rozumně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 18.146 (?), 16.12.2017 20:52

Na balkóne pěstuji Vilmy. Měla jsem i jiná, ale Vilmi jsou lepší. Nikdy jsem je nestříkala, ani ne záhoně, kde se jim, ale nedařilo, protože mají malý kořenový systém a trpěly suchem. Vilmy rosly dobře všem, na balkóně i v květináči venku. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 247.166 (?), 17.12.2017 18:30

Do 2 samozavlažovacích truhlíkov som vlani koncom januára vysiala balkonovku Minibell, moc ma neoslovila,  hrantíky boli síce obsypané malými rajčinkami, vyzeralo to efektne, ale rýchlo odrodili. Pozerala som tú Vilmu, vyzerá byť ako väčšia koktejlovka a možno by stálo za úvahu ju skúsiť, keďže je skorá. Pripomína mi,  ako sme mali kedysi pred asi 45 rokmi nejakú malú balkonovku, veľmi skoro zrejúcu- neviem odkiaľ mal otec pôvodne semená, pár rokov ju pestoval, potom prestal. Ešte niekto máte dobré skúsenosti s tou Vilmou? Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika