Rajčatový hokus pokus - poraďte



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?)
4.12.2017 12:05

no, všichni jsme takhle začínali. Nejlepší způsob, jak získat zkušenosti, je metoda pokusu a omylu. Také jsem kdysi zkoušel něco podobného, jako vy, pane Milane, ale efekt byl malý. Podle mého k pěstování je nejlepší denní světlo a dlouhá délka dne a rostliny to ví. Všechno ostatní jsou jen náhražky, které nikdy stoprocentně přírodu nenahradí. No, ale musíte si to zkusit sám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 4.12.2017 11:14

Já si myslím, že je to nereálné tak nějak celkově. M. píše, že mu plíseň zlikvidovala 2/3 ůrody a to u nás v "plesnivém" kraji letos prakticky nebyla. Jak to bude řešit je mi záhadou, když je tak "zavilý" (první post).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 4.12.2017 12:05

no, všichni jsme takhle začínali. Nejlepší způsob, jak získat zkušenosti, je metoda pokusu a omylu. Také jsem kdysi zkoušel něco podobného, jako vy, pane Milane, ale efekt byl malý. Podle mého k pěstování je nejlepší denní světlo a dlouhá délka dne a rostliny to ví. Všechno ostatní jsou jen náhražky, které nikdy stoprocentně přírodu nenahradí. No, ale musíte si to zkusit sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 4.12.2017 20:18

Naprosto se nezlobím, vím to sám. Skepticismus je mi vlastní.

Reálné cíle tohoto prvního kroku jsou jen dva:

a) ověřit, zda je dobrý nápad používat jiffy pro vysévání rajčat. Četl jsem někde tady stížnosti na jiffy.

b) zjistit, zda mi na těch oknech Z/V můžou v březnu sazenice naostro vyrůst dostatečně silné a zda budou potřebovat přisvětlení. Cokoliv navíc je bonus.

No a zároveň si také vlastně nanečisto ověřím, že ten nápad s vegetativním pomnožováním není úplně mimo mísu. Pro případ, že je, mám plán B: kupovat odolné odrůdy každý rok, tedy za předpokladu, že se opravdu ukážou jako odolné (a chutné!). Dokonce si můžu nechat vypěstovat i sazenice na lepších místech.

Pustil jsem se do toho jen proto, že jsem tak natěšený, že jsem chtěl, aby se něco dělo hned. Ostatně Vladimíre jste mi to sám poradil. Opravdu do toho nevkládám nějaké obrovské naděje. Zároveň ale nevidím žádný vážný důvod, proč by to nemělo jít. Ve sklenících také vypěstují plody kdykoliv. Myslím, že nejvíc bude záležet na tom, zda dokážu dodat dostatek světla. Jsem ochoten přikoupit i třeba bílé zdroje světla, když to červenomodré nebude stačit. Ale jsem rád, že dostávám skeptické ohlasy, protože mě to drží při zemi.

Takže díky vám všem. Za rady i držení palců.

Milan Hokus Pokus

P.S. Založím nové téma: Rajčatový hokus pokus - průběh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tuzezlypes - (22) - 195.1 (?), 4.12.2017 20:28

Jiffy na výsev rajčat jsem ověřila letos a bez problému, úspěšnost 100 %. Jak byly na okně a v teple, tak začaly "švihat" dost rychle, nakonec jsem sázela do skleníku přerostlé vytáhlé kytky, a to jsem vysévala někdy koncem února. Do pytlů, ale jo, mám je také, možná bych mohla udělat pokus, jen by to chtělo něco jako zimní zahradu, nebo pod střešní okno, aby měly dostatek světla. Svítit jim nehodlám. To jsem teda zvědavá, jak pochodíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 4.12.2017 21:35

Já jsem ještě zvědavější. Zvědavost je to, co mne do toho žene bez ohledu na finance a čas. Prostě kluci zůstanou vždycky kluky a je jedno, jestli jim je šest nebo přes šedesát.

Hezký den.

Milan H.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.110 (?), 4.12.2017 20:52

Praveze treba byt optimistom. Keby sme boli len skepticki a realisticka, mozno by dnes nebola elektrina, pocitace a ine uzitocne veci:)

Ja som sadila paradajky 24.12. 2016 a rastli uplne v pohode. Juzne okno, ale len polovicne svetlo, pretoze nam tieni strecha.

Takisto sa chystam sadit anglicke odrody, ved ked zvladnu ich tzpicke pocasie, u nas sa budu citit o to lepsie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.138 (?), 4.12.2017 21:38

Přesně to mne vedlo k výběru Anglie jako zdroje semínek. To Holandsko už je spíš jen kontrolní skupina.

A díky za povzbuzení.

Milan H.P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 93.130 (?), 5.12.2017 8:22

Vladimíre, skúšať to budem aj ja, preto som aj vysiala skorej ako vlani, skúsim posunúť dozrievanie, pri pár koreňoch hoci aj za oknom čo najskôr. Inšpirovalo ma, že pred 2 rokmi som videla pri prechádzke so psami na 1 studenej presklenej verande už v apríli pekné čevené rajčiny a korene vyzerali celkom zdravo, len mierne boli vytiahnuté. Pred pár rokmi som takto za oknom mala už v apríli svoje uhorky hadovky, len boli strašne rozrastené, zobrala som úrodu asi 5 kusov a potom som ich musela zlikvidovať. Rajčiny sa tak nerozrastajú a nevadilo by mi až tak, keby som musela tých pár koreňov obetovať, skúšam 8 druhov po 2 semienka (z 1 budem množiť a druhý skúšam na vhodnosť skorého pestovania) Fandím všetkým nadšencom. Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jura Neubig - (13) - 39.35 (?), 5.12.2017 11:17

Dobrý den, dnes by mi měla dojít semínka odolného Crimson Crush z Dobrasemena a zas až tak drahá nejsou. Tak příští rok uvidíme, jak si povedou. Otázka je, zda nebude ještě sušší rok než letos.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 5.12.2017 12:43

Už jsem někde psal, že také zkouším pěstovat rajčata za oknem. Jen docela úspěšně zkouším odrůdy nízké determinantní (u nás keříčkové). Jsem rád, že i další pěstitelé něco nového zkouší a doufám, že na tomto vlákně budou průběžně presentovat své výsledky i v případě když nebudou až tak úspěšné, jak si představovali. Jedině tak se asi posuneme dál a napříště nebudeme opakovat postupy, které nevedly k cíli. Takže se i já pokusím průběžně informovat jak to u mě průběžně vypadá a budu se snažit přidat také nějaké fotky.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika